Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

    Hej, mam dylemat odnośnie przechodzenia z mleka początkowego na mleko następne.
    Na opakowaniu mleka (Bebilon 1) jest podana informacja, że należy karmić nim dziecko do 6 miesiąca. Tymczasem serfując po necie i szukając informacji o diecie niemowlęcia natrafiłam kilka razy na informację, że mleko następne można podawać już po 4 miesiącu.
    Schemat żywienia zamieszczony na stronie Nutricii (a więc producenta mleka, którym karmię) informuje, że w 5 i 6 m-cu mleko początkowe może być już zastąpione mlekiem następnym.
    A jak wy robiłyście? W którym miesiącu przeszłyście na mleko następne? Moja mała kończy za 2 tyg czwarty mies i nie wiem, czy pozostać przy początkowym, czy może już wprowadzić następne?
  •    
       

    #2
    Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

    Czesc
    Ja podawalam swojemu tez bebilon i nastepne mleko wprowadzilam po 6 m-cu . Takie byly zalecenia doktorki co zgadzalo sie z informacjami na opakowaniu mleka .Wiem ze kiedys nastepne bylo wprowadzane po 4 m-cu ,ale nastapila zmiana moze stronka internetowa nie jest uaktualniona
    Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

      Tak, Hanta ma rację. Schemat żywienia maluchów się zmienił i teraz mleko następne wprowadza się po 6 miesiącu.
      Ja przyznam, że mimo, że na opakowaniu mleka pisało, że po 4 miesiącu podaje się następne, to my za radą pediatry "1" karmiliśmy się do 6 miesiąca, ponieważ ja karmiłam młodego mieszanie.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

        Dokładny cytat z tego schematu: "Mleko początkowe można zastapić mlekiem następnym do czasu formalnego uregulowania czasu podania tych preparatów w zaleceniach Unii Europejskiej". tu jest link:

        http://www.nutricia.com.pl/images/do...yfikowanym.pdf

        Widocznie te zalecenia już zostały unormowane.

        Oczywiście skonsultuję się z pediatrą, ale on przyjmuje w mojej miejscowości tylko w czwartki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

          Cześć.
          Mój synek w niedziele kończy 5 miesiąc, dzisiaj byłam u pediatry i przepisała mi następne czyli 2 , karmie go nutramigenem i tam pisze, że 2 jest do piątego miesiąca czyli od 6. Jak chcesz zacząć karmić 2 to na początek mieszaj z 1.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

            Ja pozostalabym do 6 go miesiaca przy mleku poczatkowym
            Co do mieszania 1 z 2 itp.to raczej bym nie eksperymentowala bo mozna dziecku zaszkodzic.Kazde mleko ma dokladnie wyliczony procent tluszczu i ilosc witamin i skladnikow mineralnych potrzebnych dziecku w okreslonym na opakowaniu wieku,jest tez tak wyprodukowane zeby zoladek poradzil sobie z jego trawieniem,poza tym mleka poczatkowego dziecko pije wiecej niz nastepnego .Mieszankami roznych rodzajow mlek mozna dostarczyc np.za duzo bialka czy tluszczu albo spowodowac zatwradzenie,biegunki,kolki,wysypki itp...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

              U nas podobnie jak u Kornelka na Nutramigen "dwójkę" Jonatan przeszedł grubo po 5 miesiącu (taka specyfika tego mleka, choć mój pediatra powiedział że spokojnie można dawać po 6-tym), ale wiem że wszystkie "normalne" mleka po 6, osobiście nie dałabym dziecku "2" juz po 4 m.ż. i w żadnym schemacie, który czytałam nie było takiego zalecenia.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                w zeszłym roku kiedy ja rodziłam dziecko mleko następne czyli "2" wprowadzało się po 4 miesiącu (nawet taka informacja była na pudełkach)
                A czy skład tego mleka się zmienił ?? tego to nie wiem

                Dotka ale właśnie miesza się 1 z 2 przy przechodzeniu na mleko następne, tak najmniej drastycznie zmienia się mleko.
                Zmniejsza się ilość miarek mleka 1 a zwiększa 2 aż całkowicie wyeliminuje się mleko początkowe.
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                  Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                  w zeszłym roku kiedy ja rodziłam dziecko mleko następne czyli "2" wprowadzało się po 4 miesiącu (nawet taka informacja była na pudełkach)
                  A czy skład tego mleka się zmienił ?? tego to nie wiem

                  Dotka ale właśnie miesza się 1 z 2 przy przechodzeniu na mleko następne, tak najmniej drastycznie zmienia się mleko.
                  Zmniejsza się ilość miarek mleka 1 a zwiększa 2 aż całkowicie wyeliminuje się mleko początkowe.
                  No to w takim razie zwracam honor
                  Zawsze wydawalo mi sie ze przechodzi sie od tak z 1 na 2 bo nigdzie na opakowaniu mleka nic nie widzialam...Poldi 9 m-cy ciagnal cyca wiec przeszlismy na mleko dla dzieci "cyckowych" bez kombinacji

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                    To prawda, że na mleko następne trzeba przechodzić stopniowo - nawet na opakowaniu mleka jest taka informacja: "Zaleca się, aby przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 na Bebilon 2 przeprowadzać stopniowo zmniejszając ilość proszku Bebilon 1 i zwiększając ilosć proszku Bebilon 2"

                    Ja przechodziłam stopniowo z Bebilonu AR (przeciw ulewaniom) na zwykły Bebilon 1 mieszając oba proszki i mała nie miała żadnych kłopotów żołądkowych. Podobno jest właśnie na odwrót - tzn jeśli nagle przestawimy dziecko na inne mleko, to mogą pojawić się problemy ze strony układu pokarmowego.

                    sikornik - w moim wcześniejszym wpisie w tym temacie zamieściłam link do schematu, w którym jest mowa o możliwości podawania mleka następnego już w 5 m-cu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                      Kupiłam mleko natramigen "2", i faktycznie pisze że można stosować juz po 4 miesiącu


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                        moja córka ma 4 i poł miesiaca i dostaje bebilon 1, ale ostatnio jak poszłam po receptę do naszej pani doktor to powiedziała, ze następna będzie już na 2, czyli zmiana będzie od 5 mca.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                          Ja używam Humany i dwójka była po 8 miesiacu, ale podobno zmieniły się ostatnio zalecenia w UE i dwójka jest od 10 miesiąca. Chodziło chyba o to, że dzieci w za "młodym" wieku dostawały za duże ilości różnych składników, co mogło też byc przyczyną ich tycia.



                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                            jak mój synek się urodził 2,5 roku temu, to też mleko 2 było po 4 miesiącu

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Mleko następne - po 4 czy 6 miesiącu?

                              witam
                              być może to, od którego miesiąca podaje sie nastęne mleko zależy własnie od rodzaju mleczka? ja podawałam bebilon1, który zmieniłam na bebilon 2 jak Szymon miał niecałe 6 miesięcy( jakoś tak bez jednego tygodnia) ale mój pediatra powiedział że jak najbardziej można juz wprowadzić.
                              co do stopniowania dawki-u mnie trwało to jakies dwa dni, robiłam mniej więcej pól/pół jedynki i dwójki, a że nie było reakcji alergicznej czy ulewania i lub bólu brzuszka więc zaczęłam dawać całość.


                              Szymon ur. 30.04., 4250g, godz. 18.25

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X