Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jaki dom zbudować?

    Witam. Zwracam się właśnie do Was z pewną dość istotną dla mnie na ten moment kwestią... Poszukuję w tym momencie jakiejś naprawdę dobre oraz sprawdzonej firmy z rejonu śląska, która zajmuje się cynkowaniem... Czy macie w tym obszarze jakieś doświadczenie i bylibyście w stanie polecić jakieś porządne i sprawdzone usługi? Ja się właśnie zastanawiam co byłoby warto wybrać. Z informacji zebranych w necie udało mi się ogrnąć, że xxxz Tarnowskich Gór ma wartą uwagi ofertę.... Co na ten temat uważacie? Może znacie jeszcze coś godne rozważenia? Z całą pewnością wszystkie propozycje będą bardzo przydatne
    Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:13. Powód: link
    Dziś większość ludzi umiera na postępujący zdrowy rozsądek

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Jaki dom zbudować?

      paiętaj, ze dach jest najwazniejszy, polecam najlepszą farbę dachową
      W potrzebie nawet wilka można odpędzić zwykłą wiązką konopi.

      Skomentuj


        Odp: Jaki dom zbudować?

        Mi się podobają małe domki parterowe
        wychowałem się w 2 piętrowym kolosie i ciągłe bieganie i przenoszenie, wynoszenie lub wnoszenie różnych rzeczy jest dość problematyczne.
        A przy okazji jak ktos się buduje i szukam
        Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:14. Powód: link

        Skomentuj


          Odp: Jaki dom zbudować?

          Przedewszystki to projekt domu nalezy dopasować do swoich potrzeb. Chociaż wiadomo jak to wyglada, podczas budowy i samego wykanczania czasem wyskakują nieprzewidziane koszty, a wiadomo ze w domu kosztują najwięcej te rzeczy których nie widać-instalacje itp. itp. Sami zastanawiamy się z mężem nad własnym domem, ale myslimy nad domem kanadyjskim Czy ktoś w takim mieszka? Jak się sprawdza?
          Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:16. Powód: link

          Skomentuj


            Odp: Jaki dom zbudować?

            Temat poruszany od bardzo dawna. Jak ktoś wspomniał powyżej, nie raz zresztą analizowany w różny sposób.
            za dużo jest spraw nie rozwiązanych, które każą ci go jednocześnie kochać i nienawidzić.

            Skomentuj


              Odp: Jaki dom zbudować?

              Słuchajcie, a przy budowie domu myślicie o jakiejś ochronie Waszego dobytku? Chodzi mi o monitoring. Domek, to kusząca sprawa dla potencjalnego złodzieja.. Niestety, nawet mieszkańcy bloków zakładają u siebie alarmy. Ja też mam czujniki ruchy i w razie czego mega głośny alarm. Montowała mi wszystko firma ochroniarska. Z tego co pamiętam, to mają bardzo różne rodzaje ochrony mienia. Można sobie doczytać o tym u nich na stronce xx . Niestety, teraz takie czasy żeb ez ochrony to strach spokojnie spać.
              Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:16. Powód: link

              Skomentuj


                Odp: Jaki dom zbudować?

                Taki jak Ci się podoba Jak już wydajesz te kilkaset tysięcy złotych na dom, to naprawdę zainwestuj w to, co Cię najbardziej przekonuje wizualnie. Dodatkowo warto też zainwestować w różne narzędzia takie jak xx, które usprawnią proces budowy.
                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:18. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Jaki dom zbudować?

                  Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć jaki dom należy wybudować. Każdy powinien na takie pytanie odpowiedzieć sobie indywidualnie i dobrać projekt pod wielkość swojej rodziny.

                  Przede wszystkim nie budujcie zbyt dużych domów bo zabraknie wam funduszy na wykończenie czy ogród! Zwykle 200 m2 w zupełności wystarczy dla rodziny 4+.

                  Mi bardzo podobają się nowoczesne domy z czarnymi ceramicznymi dachami, ja u siebie wybrałam właśnie taki dach oraz grube docieplenie i na to klinkier od artbrick w kolorze żółtym i jasna fuga.

                  Coś w stylu:


                  Mamy 180 metrów powierzchni użytkowej plus garaż, który niestety nie był do tej pory używany, bo zamienił się w "składzik" po budowie. Weźcie to pod uwagę i może warto garaż budować na 2 auta, aby przynajmniej jednym udało się wjechać
                  Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:05. Powód: link

                  Skomentuj


                    Odp: Jaki dom zbudować?

                    Najlepiej szukać osoby, które gdzieś już wykonywały jakieś prace. Jestem dość precyzyjną osobą i po kontakcie z 20 firmami w końcu wybrałem firmę xx , postawiła dom szkieletowy i wyremontowała dom w 2 miesiące. Okna, drzwi i rolety wykonała firma xx . Cały czas nadzorowałem, dlatego żadnych poprawek na końcu nie było. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Najlepszą inwestycją była gruntowa pompa ciepła, przez którą ogrzałem dom w pierwszym roku za 1800zł. Temperatura pokojowa mniej więcej 23 stopnie. Zero problemów, sterowanie przez komórkę. Kwota za pompę z instalacją zmieściła się w 35 tysiącach. Pompa z firmy gejzer, ich stronaxx - jest to polski producent, kontakt bezproblemowy. Instalacją zajęła się firma xx , fachowców od kostki brukowej nie polecę, bo spaprali robotę i chyba temat skończy się w sądzie.
                    Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:07. Powód: linki
                    Kiedy jesteś zły, policz do dziesięciu, ale kiedy jesteś wściekły, to przeklinaj.

                    Skomentuj


                      Odp: Jaki dom zbudować?

                      Niezależnie od tego, na budowę jakiego domu się zdecydujesz, podczas prac budowlanych przydatny może okazać się wózek widłowy. Najlepiej byłoby, gdyby był napędzany na gaz do wózków widłowych :-). Takie wózki napędzane na gaz do wózków widłowych są bez wątpienia ekonomiczniejsze.
                      Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:10. Powód: link - reklama

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Jaki dom zbudować?

                        Najlepiej energooszczędny. Niestety taki jest droższy w budowie.

                        Skomentuj


                          Odp: Jaki dom zbudować?

                          Jaki? Skrojony na miarę potrzeb! Moim zdaniem to najważniejsze!

                          Skomentuj


                            Odp: Jaki dom zbudować?

                            A gdzie kupowaliście materiały budowlane? Gdzie najbardziej się opłaca?
                            Szukać stacjonarnie, czy w hurtowniach internetowych, takich jak ta; ?
                            Ja póki co dopiero się przymierzam do budowy, ale chciałabym już zawczasu zorientować się w temacie, żeby potem nie robić nic w pośpiechu.
                            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:10. Powód: link - reklama

                            Skomentuj


                              Odp: Jaki dom zbudować?

                              Moim zdaniem najlepiej wybudowac taki dom, na jaki nas stać, nie należy przesadzać z wielkościa bo dzieci predzej czy pozniej wyfruną i zostaniemy z wielkim domem, który w połowie jest nam niepotrzebny. Transport materiałów na budowę niejdnokrotnie może okazać sie problematyczny. Ja za każdym razem korzystam z usług firmy avio-star Flota pojazdów HDS pozwala na pokonywanie nawet najtrudniejszych, nieutwardzonych powierzchni. Dlatego zawsze z męzem jestesmy spokojni o nasze pieniadze wydane na materiały budowlane, bo wiemy ze są w bezpiecznych rękach. Firma zajmuje się także wywozem śmieci z budowy czy organizacją konternerów-warto o tym pamiętac przy budowie.
                              Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:11. Powód: link

                              Skomentuj


                                Odp: Jaki dom zbudować?

                                Mi się marzy mały domek. Nie raz przeglądałam już projekty na stronach typu projekty . Póki co jeszcze masa pracy przede mną. Może jesień życia uda się w takim domku spędzić.
                                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 12:12. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X