Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Choinka sztuczna czy żywa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Choinka sztuczna czy żywa?

    Dziś mama moja zakupiła po raz kolejny sztuczną choinkę, mimo że w tym roku miała być żywa. Była jakaś promocja, choinka naprawdę jest piękna, trzeba przyznać - z ozdobami, szyszkami, wstążeczkami, jest wielka. Ale trochę żałuję, bo żywej choinki nie mieliśmy nigdy - babcia i dziadek mieli rok w rok i narzekali, że się sypie, ale nie rezygnowali ze względu na zapach, atmosferę jej towarzyszącą. Jak to jest u Was? Może to rzadko spotykane, ale, mimo tęsknoty za żywą choinką, sztuczna też mi się podoba.
  •    
       

    #2
    Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

    Wiem, że to może niepoprawny pogląd, ale ja wolę sztuczną choinkę. Mogłabym ją sobie rozstawić choćby dzisiaj i aż do świąt podziwiać jej piękno, a nie tylko opadłe igły i suche gałęzie Chociaż jak się postawi żywe drzewko krótko przed wigilią, niezłą atmosferę zrobi - pięknie pachnie itp. Jednak sztuczna choinka może mieć mnóstwo upiększeń, być naprawdę monumentalna i cieszyć oczy znacznie lepiej niż jej żywy odpowiednik

    Skomentuj


      #3
      Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

      Ja swój głos również oddaję na sztuczna choinkę. Mimo że my, ich miłośnicy, jesteśmy dyskryminowani Nie lubię męczyć się z ciągłym sprzątaniem igieł, jeżdżeniem po choinkę, wynoszeniem pozostałości po choince. Sztuczne drzewko jest bardziej efektowne, po prostu robi wrażenie i ciągle wygląda równie pięknie. Ewentualnie po kilku latach, a nie - dniach - coś się dzieje. To też oszczędność - raz kupisz i masz, nie musisz co roku tracić pieniędzy

      Skomentuj


        #4
        Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

        Nie ma to jak żywa- jest zdecydowanie najlepsza i ładnie pachnie,wtedy dosłownie czuć ten klimat świat. Jednak niestety w tym roku zagości u mnie sztuczna...


        www.Amko.com.pl

        Skomentuj


          #5
          Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

          Ja też uwielbiam żywą za ten zapach świat w domu. W domu rodzinnym od wiek wieków była sztuczna choinka i taką pamiętam z dzieciństwa. Od kiedy mieszkam z mężem mamy żywą. Fakt faktem troche się sypie ale tez bez przesady. Tylko my nie kupujemy ciętej tylko w donicy, podlewam ją regularnie i nie mam większych problemów. A tą z zeszłego roku mieliśmy wysadzić ale jakoś zeszło i przestała cały rok na podwórku w donicy, będzie teraz jak znalazł

          Skomentuj


            #6
            Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

            Jasne, że żywa!
            Najlepiej jodła kaukaska. My zawsze po świętach wiosna sadzimy ją na działce

            Skomentuj


              #7
              Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

              Myśmy w zeszłym roku zdecydowali się na kupienie choinki u leśniczego i powiem szczerze, że już chyba do sztucznej nie wrócimy. Zapach, atmosfera wnoszenia choinki do domu, wybieranie drzewka - przeżycia nie podrobienia. Choinka w naszym domu wytrzymała 3 tygodnie a potem jak już zaczęła się sypać wyfrunęła przez okno Polecam choinki, ale tylko te kupowane z legalnych źródeł - jak pisałam wyżej myśmy kupili u leśniczego, który sprzedając specjalnie wyhodowane choinki zbierał na pomoc leśnym zwierzętom
              A drugą - świerk mamy w donicy na balkonie i tylko lampkami zdobimy, ale oko cieszy i zimą i latem

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                a my na odwrot, zawsze myslelismy o sztucznej(bo mniej sprzatania, lekka , bez problemu ustawiania itp) a zawsze zostajemy z zywa
                mamy zawsze taka ok 1m, wstawiam ja w doniczke obstwaiamy kamykami i zalewamy woda jak w wazonie, i sie malo sypie - i jest mala. wyrzucamy w worku na smieci

                ale jezeli chcesz tylko zapachu choinki to polecam zrobic stroik z galazek swierku wcisnietych w doniczke z piachem , bedzie pachnialo, i jak sie zacznie sypac poprostu wyrzucisz.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                  oczywiście że żywa! Sztuczne owszem ładne ale to nie to samo co prawdziwe drzewko

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                    Kurde, no wiedziałam, że prawie same zwolenniczki żywych się znajdą Może trzeba będzie w tym roku poeksperymentować i kupić drugie - żywe drzewko. Chociaż jestem leniem, niestety, i przeraża mnie to szukanie choinki, instalowanie, sprzątanie. No właśnie, dziewczyny, mam pytanie: w czym taką żywą choinkę postawić? W jakiejś doniczce, garnku czy w sumie obojętnie czym? Trzeba ją podlewać itp.? Długo się trzyma? Wiem, głupie pytania, ale naprawdę nigdy nie miałam do czynienia z żywym drzewkiem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                      W sklepach dostępne są specjalne stojaki, ale pewnie jest jakiś domowy sposób, którego ja nie znam
                      Choinka musi mieć stały dostęp do wody więc jak widzisz, że jej w misce ubyło to dolewasz. Im później kupisz choinkę i im bardziej jest świeża, tym dłużej wytrzyma. Myśmy kupowali taką wycinaną pryz nas i wytrzymała nam 3 tygodnie i wcale nie było aż tak źle z tymi igłami
                      No i oczywiście dobrze jeśli nie stoi bezpośrednio przy grzejniku. jak jest blisko okna to można je na trochę w ciągu dnia uchylić, żeby "złapała powietrza", ale czy to ma duże znaczenie? Nie wiem!
                      Takie są moje doświadczenia

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                        My tez mamy żywą zawsze, igły nie są strasznie uciążliwe, ich posprzątanie zajmuje kilka chwil, a klimat i zapach w domu baaardzo świąteczny.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                          Dzięki dziewczyny, chyba rzeczywiście dam sobie radę z okiełzaniem żywej choinki Przekonał mnie zapach i atmosfera, jutro ją kupię - będziemy mieć w domu dwie duże i kilka małych - święta pełną gębą

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                            Tylko sztuczna.
                            Oszalałabym gdybym miała jeszcze igły pół wigilii zbierać, o nie nie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Choinka sztuczna czy żywa?

                              U nas w domu od zawsze byla sztuczna choinka, wiem ze przy zywej jest problem z opadajacymi igielkami ktore sa roznoszone po calym domu... Ale sam zaopach zywej choinki... Mysle ze kiedys na pewno kupimy zywa chociaz taka malutka

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X