Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

postanowienia wielkopostne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    postanowienia wielkopostne

    Czy macie jakieś postanowienia na czas Wielkiego Postu?

    Ja pamiętam z dzieciństwa, że uczono mnie, by w czasie Wielkiego Postu nie jest słodyczy. Czy teraz uczycie podobnych rzeczy swoje dzieci?

  •    
       

    #2
    Odp: postanowienia wielkopostne

    Ja to mam takie postanowienie więcej się modlić Mam nadzieję że mi się uda bo i chciałabym rodzinnie obchodzić drogę krzyżową
    Co do jedzenia słodyczy to powiem szczerze że to bardziej katowanie swojego ciała bo odmawia mu się tego co potrzebuje a to też wpływa na naszą psychikę i przez to jesteśmy bardziej rozdrażnione a takie inne postanowienie Np Obchodzić drogę krzyżową czy gorzkie żale to będzie lepsze postanowienie

    Skomentuj


      #3
      Odp: postanowienia wielkopostne

      Pewnie, niejedzenie słodyczy to nie jest jedyna możliwa forma umartwienia. Każdy wie sam co dla niego jest najlepszym postanowieniem. Ostatnio słyszałam wypowiedź dziecka, że ono woli nie jeść słodyczy bo to go mniej kosztuje niż nie grać na komórce.

      Skomentuj


        #4
        Odp: postanowienia wielkopostne

        Jeżeli jedzenie słodyczy jest czyjąś słabością to warto i nad tym popracować. Bo czasem dla jednego człowieka może być problemem większym jedzenie słodyczy niż zbyt rzadkie chodzenie do kościoła ja na przykład jestem bardzo niestała w postanowieniach. też chciałam chodzić na drogę krzyżową co piątek, ale była już 2 razy i zawsze coś wypadło raz zapomniałam a raz lekarz. Ale to takie chyba moje wymówki. teraz dowiedziałam się od babci że u niej w kosciele droga krzyżowa jest codziennie, to mam nadzieję nadrobić
        Chcę też iść na wszystkie dni rekolekcji.

        Skomentuj


          #5
          Odp: postanowienia wielkopostne

          Ja mam postanowienie, zeby w końcu zacząć regularnie biegać

          Skomentuj


            #6
            Odp: postanowienia wielkopostne

            nie mam bo i tak nigdy nie umiałam wytrzymać w postanowieniach

            Skomentuj


              #7
              Odp: postanowienia wielkopostne

              ja mam tak samo

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: postanowienia wielkopostne

                zero słodyczy!

                Skomentuj

                       
                Working...
                X