Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pyszne i sprawdzone ciasta :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

    O rety jak dawno w-zetki nie jadłam a tym bardziej nie robiłam Jeszcze tyle przepisów czeka na wypróbowanie ...
    Na niedzielę wypróbowałam przepis na ciasto z jabłkami wyszło pyszne

    Edytuję wiadomość ale nie wiem jak zdjęcie zmienić bo często mi wczytuje inaczej :/ przepraszam
    Attached Files

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

      Ja ostatnio nie robię ciast - jestem na diecie i wiem, że jak coś upiekę to zjem pół blachy na raz:P
      Wolę upiec domowy chleb pełnoziarnisty albo jakieś bułeczki. Dzieciaki chętnie po nie sięgają i są przede wszystkim syte. A wy pieczecie chleb czy kupujecie?

      Skomentuj


        #78
        Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

        a ja wam polecam przepis na szybki deser Serniczki
        Nam smakował to i moze wam również posmakuje
        kostka sera białego
        4 łyżki cukru
        4 łyżki mąki
        jajko
        Składniki wymieszać i smażyć na oleju Posypać cukrem pudrem lub dżemem lub też wg uznania (Zamiast mąki można dać budyń w proszku )
        Attached Files

        Skomentuj


          #79
          Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

          Cytrynowiec - mój popisowy placek bez pieczenia, ktory uwielbia każdy. Jest idealny na upal, ale nie tylko, bo o każdej porze roku i przy każdej pogodzie smakuje wyśmienicie.

          Składniki:
          duże herbatniki
          2 paczki herbatników z czekoladą
          500 ml śmietany 30 % Zott
          galaretka cytrynowa
          2 x budyń śmietankowy
          pół kostki masła
          4 cytryny
          cukier kryształ

          najpierw gotujemy szklankę wody, szklankę cukru i sok z cytryny. W połowie szklanki wody rozpuszczamy budyń i łączymy z tym co w garczku. W ten sposób powstaje cytrynowy budyń ktory odstawiamy do wystygnięcia.
          W szklance wody rozrabiamy galaertkę i odstawiamy do wystygnięcia.

          Wykładamy dużą blachę herbatnikami. Ucieramy pół kostki masła. Gdy budyń wystygnie dodajemy go do masła i ucieramy na gladką masę. Wykładamy ją na herbatniki i układamy drugą warstwę z reszty herbatników. Ubijamy śmietanę 30% z dwiema łyżkami cukru, a następnie dodajemy lekko tężejącą galaretkę i ubijamy na gładką masę. Masę wykładamy na herbatniki i pokrywamy herbatnikami z czekoladą. Wstawiamy na noc do lodówki i gotowe

          Skomentuj


            #80
            Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

            Dla mnie super i nie tylko na święta jest rafaello, ale tak naprawdę robie je tylko od święta :P
            Rafaello
            3 budynie śmietankowe bez cukru
            1 szklanka cukru
            5 jaj
            2 łyżeczki proszku
            Krem:
            1 litr śmietany kremówki 30-36%, 2 czekolady białe, paczka wiórków kokosowych (20dag)
            Biszkopt:
            Z białek ubić sztywną pianę, dodać cukier i ubijać dodając po jednym żółtku + budyń wymieszany z proszkiem do pieczenia. Piec 20 min. Biszkopt skroić z wierzchu.
            Krem:
            60 ml śmietany wlać do garnka. Dodać rozkruszony biszkopt + czekoladę+ 3 łyżki wiórków kokosowych -> zagotować. Gotowy krem wylać na ciasto i zostawić do wystygnięcia. Resztę śmietany ubić na sztywno z 3 łyżkami cukru + 4 łyżki wiórków kokosowych. Wyłożyć na ostudzony krem i posypać wiórkami.

            Skomentuj


              #81
              Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

              Temat bardzo ciekawy. Sama od jakiegoś czasu staram się coraz częściej piec. Szczególnie,że mam w domu kilka dłodomorków, ktore o wiele bardziej lubią ciasta domowe niż te ze sklepu.

              Na tej stronie jest przepis na ciasto, który bardzo lubię oraz robię często:
              https://www.przepisy.pl/przepis/ciasto-marchewkowe-6577

              Ciasto marchewkowe. Smaczne, szczególnie do kawy

              Skomentuj


                #82
                Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                To fakt, ze takie ciasta domowe są najlepsze Mojej rodzince ostatnio przypadł do gustu torcik z nutella i jagodami z tego przepisu https://www.nutella.com/pl/pl/tort-z-nutella-i-jagodami . Jakby mogli to zajadaliby się codziennie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                  ja tez lubię ciasto marchewkowe

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                    A lubicie ciasto marchewkowe? Ja mogłabym się za nie pokroić.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                      Dla mnie super i nie tylko na święta jest rafaello, ale tak naprawdę robie je tylko od święta :P
                      Rafaello
                      3 budynie śmietankowe bez cukru
                      1 szklanka cukru
                      5 jaj
                      2 łyżeczki proszku
                      Krem:
                      1 litr śmietany kremówki 30-36%, 2 czekolady białe, paczka wiórków kokosowych (20dag)
                      Biszkopt:
                      Z białek ubić sztywną pianę, dodać cukier i ubijać dodając po jednym żółtku + budyń wymieszany z proszkiem do pieczenia. Piec 20 min. Biszkopt skroić z wierzchu.
                      Krem:
                      60 ml śmietany wlać do garnka. Dodać rozkruszony biszkopt + czekoladę+ 3 łyżki wiórków kokosowych -> zagotować. Gotowy krem wylać na ciasto i zostawić do wystygnięcia. Resztę śmietany ubić na sztywno z 3 łyżkami cukru + 4 łyżki wiórków kokosowych. Wyłożyć na ostudzony krem i posypać wiórkami.
                      Ciekawy przepis muszę wypróbować
                      https://ilazienki24.com.pl/polcolori...-kuchenne.html

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                        wczoraj dziewczyny zobaczylam Wasze wpisy z ciastami marchewkowymi i oczywiscie skonczylo sie niedzielnym marchwiakiem a ze jestem na diecie zrobilam wariant bardziej FIT - podrzucam przepis dla zainteresowanych. Jest naprawde lekki, prosty w przygotowaniu i calkiem smaczny http://obk.pl/blog/zdrowsza-wersja-c...marchewkowego/

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                          Też muszę w końcu zrobić ciasto marchewkowe. Może w ten weekend się za to zabiorę.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                            Powiem Wam, że u nas to pieczemy tylko ciasta, które potrafimy czyli sernik i jakiś biszkopt jak jest potrzebne coś innego to zawsze przez torcikowo zamawiamy póki co jeszcze się nie zawiedliśmy ostatnio siostra brała od nich ciasta na wesele - http://torcikowo.pl/galeria/slubne/ i muszę powiedzieć, że naprawdę spisali się.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                              Wiadomo, że torty w takich miejscach są przepyszne. W końcu pracują tam świetni cukiernicy.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

                                Szukając przepisu na szybkie i dobre ciasto, natknęłam się na ciasto z wykorzystaniem rabarbaru: https://www.przepisy.pl/przepis/plac...abarbarem-6442 - czy kiedykolwiek go przygotowywaliście i moglibyście wypowiedzieć się na jego temat?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X