Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dopalacze - śmierć?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dopalacze - śmierć?

    Jestem pewna, że każda z was słyszała o sprawie sklepów z dopalaczami.
    Chciałabym zapytać co myślicie o tych substancjach? Czy sklepy powinny być zamykane?
    Ja bardzo boję się takich "nowości", które czyhają na nasze dzieci - zaczyna się od spróbowania a kończy na szpitalu albo uzależnieniu a właśnie czy dopalacze uzależniają?
  •    
       

    #2
    Odp: Dopalacze - śmierć?

    hym ten temat jest ciężki i nie wiadomo co jest prawdą a co napędzaniem przez media

    osobiście myślę, że sklepy zostały zamknięte bez podstaw prawnych, dopiero kilka dni później została przepchnięta jakaś ustawa o tych środkach.

    A ten Pan z Łodzi, który zerwał plomby ze sklepu i sprzedawała środki dalej to szuka rozgłosu niczego innego

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dopalacze - śmierć?

      Ja jestem wielką przeciwniczką sklepów z dopalaczami, bo sa one kierowane głównie do młodzieży. Wiecie, to jeste niby takie cool i kolejny powód do szpanu.
      Nie znam się na prawie i nie wiem czy mieli podstawy do tak drastycznego rozprawienia się ze sklapami. Właściciele sklepów prowadzili biznes, na którego otwarcie otrzymali pozwolenie. Dlatego nie wiem czy tędy droga.
      Moge jedynie patrzeć na całą sytuacje z perspektywy matki. Nie chciałabym, aby moje dziecko miało tak łatwy dostęp do takich środków odurzających. Owszem, wychowanie jest tu najwazniejsze, bo przeciez dla chcącego nic trudnego. Mimo wszystko jestem za zamknięciem sklepów z dopalaczami, bo to trucizna podawana na tacy.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dopalacze - śmierć?

        Ja również jestem przeciwniczką dopalaczy...
        A sklepy-dla nie mogą być otwarte-uważam że nikt mądry do nich nie zagląda

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dopalacze - śmierć?

          dopalacze to mały pikuś w całym tym "gównie" od nich się zaczyna często ale nie koniecznie. Nie każdy nastolatek pójdzie do takiego sklepu bo albo go sąsiadka zobaczy albo ktoś tam (ja mam taki sklep obok bloku) często młodzież sięga po używki w zaciszu -czyli ktoś komuś coś da pod ławką w parku - tak szybciej zaopatrują się młodzi.

          Moim zdaniem powinni się zająć "poważniejszymi" środkami i ludźmi którzy handlują narkotykami.
          Zobaczycie za jakiś czas zacznie powstawać coś na wzór sklepów z dopalaczami.

          A tak poza tym odkąd w Czechach zalegalizowali marihuanę i kilka innych środków liczba śmiertelności z powodu przedawkowania spadła a i mniej się odnotowuje uzależnionej młodzieży. Bo to jakoś tak działa co zakazane to kusi a skoro to już jest legalne.


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Dopalacze - śmierć?

            ja bardzo się cieszę że likwidują takie sklepy z dopalaczami, ale wiadomo rózne inne świństwa mozna kupic inaczej nie potrzebne są sklepy...ja jestem temu przeciwna i boję się o moich dzieciaczków bo nie wiadomo co jeszcze może się pojawic nowego i groźnego za kilka lat kiedy oni dorosną....
            Doriaś ur.17.03.2008




            Tristaś ur. 11.03.2010

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dopalacze - śmierć?

              Jestem przeciwna sprzedaży dopalaczy i chyba teraz tylko przez internet można je kupić bez problemu. Sklepy, które jeszcze kilka lat temu były masowo otwierane już nie istnieją (chyba że w internecie).

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dopalacze - śmierć?

                Za sprzedaż dopalaczy powinny być bardzo surowe i rygorystyczne kary.
                To że sklepy z dopalaczami są niby zamknięte nie oznacza że nadal sprzedawcy nimi nie handlują.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dopalacze - śmierć?

                  Jesli komuś nadal opłaca się prowadzić takie sklepy tzn. że kara jest za niska. Jakby za trucie ludzi była porządna kara to by im sie odechcialo.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dopalacze - śmierć?

                    Zgadzam się z wami, kary za sprzedaż dopalaczy powinny być wysokie i to nie tylko pod względem finansowym, ale również pod karą więzienia.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dopalacze - śmierć?

                      Dopalacze powinny być całkowicie niedotępne, częste są przypadki śmierci.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dopalacze - śmierć?

                        A co może być dobrego w dopalaczach?
                        link

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dopalacze - śmierć?

                          Dopalacze to śliski temat- jestem zdecydowanie przeciwko, już wolałabym legalizacje marihuany, Marihuana przynajmniej ma jakieś lecznicze właściwości a przynajmniej stosuje się ją w jakimś stopniu w medycynie- i w ten sposób na pewno można komuś pomóc(nie wiem uśmierzyć ból czy coś) a dopalacze to jakieś kompletne gówno które niszczy ludziom życie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dopalacze - śmierć?

                            Co z tego, że coś jest nielegalne skoro i tak można to kupić? Każdy ma swój rozum i nikt normalny nie bierze dopalaczy.
                            Jaka maść na łupież pstry? Zobacz co powinna zawierać!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dopalacze - śmierć?

                              Szkoda, że w pewnym wieku jeszcze nie umiemy myśleć o konsekwencjach. A jeśli rodzic zabroni to robimy inaczej, stąd kłopoty

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X