Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

    Pierwsze psychiczne o drugie kuijsc rzeczy dla maludzka ktore sa niezbedene dla dziecka, kazda z nas sie przygotowuje podobnie

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

      Najważniejsza to wyprawka dla dziecka aby po porodzie nie martwić sie brakiem czegoś dla maluszka a później wyciszyć sie i odpocząć przed porodem bo później już nie da rady Dzidziuś będzie skupiał całą uwage po urodzeniu

      Skomentuj


        #33
        Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

        Ja jestem z typów matki idealnej ale do czasu... na początku kwas foliowy, dieta, trening, lekarze, badania.. wszystko, co powinnam zrobić. Teraz minęły mi 3 miesiące starań i podupadłam trochę na duchu, ale witaminy nadal biorę. Ostatnio zrobiłam badanie pierwszych hormonów - LH i FSH, wyszły słabo i boję się co dalej.
        Prowadzę swojego bloga prawie od początku starań o malucha, opisałam jak w 8 krokach przygotowywałam się do ciąży i wkleiłam listę badań do pobrania. W moim przypadku lekarz nie mógł uwierzyć, że chcę od niego skierowanie na badania prenatalne, cytuję "skąd pani wie, że zajdzie w ciążę?" jakby to miało cokolwiek do rzeczy!

        mój blog http://malywrednymis.pl/jak-dobrze-przygotowac-sie-do-ciazy/

        Skomentuj


          #34
          Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

          Ja to jakas nawiedzona w ciazy bylam :P balam sie co kolwiek dzwigac, balam sie kaszlec, nakupowalam tyle malutkich ubranek, że polowe nieuzywana sprzedalam wozek kupilismy najszybciej, bo juz w 4 miesiacu ciazy :P i tak przez kolejne 5 wozilam po korytarzu misia w naszym quinny moodd haha maz mowil, ze jak mi sie znudzi to mozemy wymienic na inny, ale byl tak swietny, a raczej jest, ze w zyciu bym nie wymienila :P lozeczko mielismy na koncu :P jak juz lezalam w szpitalu, 2 dni przed urodzeniem, to maz skrecal

          Skomentuj


            #35
            Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

            Robiłam wyprawkę 2 miesiące przed porodem. Kupowałam wszystko w hurtowni dziecięcej Le-go w Kielcach, dobre ceny, ogromny wybór miałam wszystko zapisane na kartce a po wejściu do sklepu okazało się że o wielu rzeczach zapomniałam wiadomo kupiłam też wiele rzeczy z których w ogóle nie skorzystałam ale to była moja pierwsza ciąza, wszystko mi się wydawało potrzebne :P

            Skomentuj


              #36
              Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

              Ta lista wyprawkowa, która jest zamieszczona w poście jest naprawdę świetna! Czy to naprawdę wszystko na początek? Tych gadżetów dla niemowląt jest tyle, że sama nie wiem co wybrać. Mam dwa konkretne pytania. Pierwsze: jakie suplementy zażywałyście w ciąży? Marzą mi się takie, które mają wegetariański skład...aptekarka rozłożyła ręce : jaką chustę kupić dla noworodka? Czy da się nauczyć wiązać ją samodzielnie czy lepiej wybrać się na kurs? Z góry dzieki
              Last edited by gagatka; 06-10-2020, 12:36. Powód: link

              Skomentuj


                #37
                Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                Według mnie warto też chodzić do szkoły rodzenia. Wiem, że nie każda z nas ma dostęp do takiej szkoły bo po mniejszych miejscowościach jej nie ma, ale każda ma już dostęp do internetu dlatego też możecie skorzystać z darmowej szkoły rodzenia. Taki internetowy dostęp do porad, ćwiczeń na pewno pomoże nam lepiej przygotować się do narodzin.
                Last edited by gagatka; 06-10-2020, 12:36. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                  szkoła rodzenia to faktycznie wyjątkowo cenne doświadczenie. nie wiem jak w innych miastach, ale fajnie jest to rozwiązane w warszawie - płacisz podatki, jesteś zameldowany? masz szkołę za darmo

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                    Kompletuję wyprawkę do szpitala, bo termin tuż tuż znalazłam taką fajną listę, jest wszystko to, co niezbędne zarówno dla mamy, jak i mającego przyjść na świat dzidziusia Zastanawiam się tylko, czy brać ze sobą laktator, czy w Waszym przypadku okazał się konieczny w szpitalu? Nie ukrywam, że trochę się denerwuję i nie chciałabym o niczym zapomnieć.
                    Last edited by gagatka; 06-10-2020, 12:37. Powód: link

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                      ja kompletowałam wyprawkę od 5ms, starłam się dopytać znajomych co rzeczywiście się sprawdza, a co warto sobie darować. Poza tym rade mamy i teściowej też się przydały, fajnym pomysłem jest babyshower, ale u nas słabo praktykowany.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                        Ja bardzo skrupulatnie się do tego przygotowywałam,ale zaczęłam nie od zakupów ale od zadbania o swój organizm.Zaczęłam stosować suplementy zawierające głownie kwas foliowy,który jest zalecany dla kobiet w ciąży.
                        Polecono mi preparat Inofem,który wyregulował mi wahania hormonalne oraz sprawił,że moje włosy i skóra wyglądały na zdrowsze.Z tego co wiem,suplement został przebadany klinicznie,jest bezpieczny xxx
                        Last edited by gagatka; 06-10-2020, 12:37. Powód: link

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                          U mnie ciąża była dużym zaskoczeniem więc nie miałam okazji się do niej jakoś specjalnie przygotować, ale prowadzę raczej zdrowy tryb życia, nie stosuję używek więc myślę że wiele bym nie zmieniła. Na pewno gdy się ktoś świadomie przygotowuje do ciąży warto brać kwas foliowy i witaminy no i zadbać o zdrowe odżywianie i ruch.
                          Last edited by gagatka; 06-10-2020, 12:38. Powód: link

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                            Ja sie nie przygotowywałam, ale jak tylko dowiedziałam się o ciązy to od razu zaczełam lykać kwas foliowy i poszlam na wszystkie badania. Kolejną ciążę będę planowala, wiec wczesniej sie do niej przygotuje.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                              My staraliśmy się o dziecko bardzo długo więc staramy się jak najlepiej przygotować do porodu i potem opieki nad dzieckiem. Biorę witaminy Femibion, do lekarza chodzę prywatnie, bo na każdej wizycie mam USG. Mam tylko problem ze szkołą rodzenia, bo w moim szpitalu jest płatna aż 600 zł i nie bardzo mnie na nią stać... Zarejestruję się chyba na internetowej szkole rodzenia Prenalenu. Zajęcia w formie e-learningu i zupełnie za darmo. To może być fajna alternatywa dla stacjonarnej szkoły, no i uleży parę groszy... Będzie na bujaczek dla dzidziusia

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

                                Oczywiście kwas foliowy i oczywiscie dużo snu. Z tymi ciuszkami to poczekajcie, zawsze zdążycie kupić i nie trzeba robić wielkich zapasów Najważniejsze to dobre samopoczucie psychiczne. Więc jeśli chodzi np o obowiązki domowe, to dajcie się wykazać mężowi / partnerowi

                                kasia860318 - zarejestrowałaś się do tego prenalenu? Ja polecam, bo byłam zaniepokojona pewnymi sprawami, a pani psycholog dużo mi wyjaśniła (można zapytać o poradę
                                Last edited by gagatka; 06-10-2020, 12:38. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X