Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2009, 21:10
Kafejka2706 Kafejka2706 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Kafejka2706.polki.pl

Domyślnie

A mój synek jest alergikiem, ale nie na mleko. Przynajmniej tak było do tej pory. Ma 4,5 miesiąca, nie karmię go już piersią. Dostaje bebilon zwykły i ciągle coś ma na ciałkuNiedługo idziemy na kontrolę do alergologa i się okaże. Zastanawiam się czy skoro nie wyszła mu alergia na białko krowie to może być uczulony na jakieś konkretne mleko? Przecież one się chyba jakoś składem specjalnie nie różnią. Za to córka była na piersi 10 miesięcy, pewnie też dlatego, że nic innego nie chciała. Żadne mleko nie wchodziło w grę. Potem jadła kaszki na mleku modyfikowanym. A teraz skończyła 2 lata i spróbowałam jej dać mleko modyfikowane w płynie "Mamo rosnę" i zaskoczyła. Może dlatego, że lałam je z butelki a nie robiłam z proszku Bo innego wytłumaczenia nie widzę, skoro nigdy mleka nie lubiła...
Kamilka (27.11.2008)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-04-2009, 08:23
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Kafejka mam rozumieć że Twój mały miał robione testy z krwi? Tylko że prawdopodobnie u tak małego dziecka są mało wiarygodne. Ja swojej córce do 8 m nie podawałam mleka modyfikowanego, ja też byłam na diecie bezmlecznej bo karmiłam a ona miała podwyższone ryzyko alergii bo starszy syn uczulony był na białko mleka.W 8 m miała zrobione testy z krwi które wykazały że na nic nie jest uczulona, wtedy zaczęłam podawać kaszki na mleku modyfikowanym i się zaczęło, wysypka, potworna ciemieniucha i okropne bóle brzuszka.Znowu przeszłam na dietę a małej podawałam mleko Bebilon Pepti i jak ręką odjął,wszystko się uspokoiło karmiłam jeszcze mała do 19 m a teraz dalej jest na Pepti.Także idź do alergologa i sprawdź to bo być może będzie taka sama sytuacja jak u mnie. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-04-2009, 15:26
Kafejka2706 Kafejka2706 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Kafejka2706.polki.pl

Domyślnie

Kurcze..no może faktycznie tak być. Robiliśmy mu testy z krwi i wyszło, że jest uczulony na jajko. Potem robiłam mu jeszcze na krew utajona w kupie i wszystko było ok. We wtorek idziemy na kontrole do alergologa....Dzięki anna31
Kamilka (27.11.2008)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-04-2009, 16:05
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

Mi pediatra tlumaczyla jak przestalam karmic piersia ze mleka modyfikowane sa prawie wszystkie o takim samym skladzie(wymagaja tego okreslone normy zywieniowe)wiec nie ma lepszych czy gorszych.Roznia sie miedzy soba mleka dla dzieci z np.kolkami czy dla alergikow.Istnieja mleka dla dzieci ktore wczesniej byly karmione piersia (maja one nawet taki smak jak mleko matki) i my wlasnie na takie mleko przeszlismy ale nie wiem czy jest ono dostepne w Pl nazywa sie Gallia Calisma i jest produkowane przez koncern Danone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-04-2009, 16:35
Qzka7's Avatar
Qzka7 Qzka7 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Qzka7.polki.pl

Domyślnie

a co sadzicie o humanie??? moj maly najpierw jadl bebilon nenatal premium-specjalnie dla wczesniakow ale jak przybral na wadze troszke to zmienilam mleko na humane 1 bo tamto kosztowalo 30 zl za 400 g, i tak juz od tygodnia ja pije i nie marudzi, ale widze ze malo z was poleca to mleko wiec moze powinnam zmienic na nan 1???
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-04-2009, 19:40
khanomi87's Avatar
khanomi87 khanomi87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
khanomi87.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

ja używam Nestle NAN , bo w szpitalu na poczatku mojemu malemu tez to podawali
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2009, 11:07
efelina_nr1 efelina_nr1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
efelina_nr1.polki.pl

Domyślnie

Ja również polecam Humanę. Na początku przez pierwsze 2,5 miesiąca moja Malutka piła Bebiko RTF (już gotowe do spożycia), ale ze względów ekonomicznych (2,15 za 100ml buteleczkę) po konsultacji z pediatrą i zaufanym farmaceutą (moja mama ) przerzuciliśmy się na Humanę 1 Plus z bananami oraz Humanę Premium LC-PUFA. Póki co nie mogę narzekać, bo Blania pije mleczko co do ostatniej kropli. Przybiera na wadze. Nie wystąpiły też alergia ani kolki.
Jedynym minusem, albo i nie (zależy jak kto do tego podejdzie jest to, żemleko to jest dostepne praktycznie tylko w aptekach.
Pozdrawiam i życzę smacznych wspólnych posiłków z Waszymi Pociechami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-05-2009, 18:57
sikornik sikornik jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sikornik.polki.pl

Zdjęcia: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał khanomi87 Zobacz post
ja używam Nestle NAN , bo w szpitalu na poczatku mojemu malemu tez to podawali
u nas tak samo - NAN