Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oswiadczenie dobrej woli...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Oswiadczenie dobrej woli...

    Co dziewczyny myślicie o deklaracji dobrej woli?dziś poczytałam trochę na temat ludzi czekających na przeszczep organów i aż mi skóra cierpnie na rękach...i tak właśnie się zastanawiam czy może nie podpisac takiej...A jaka jest Wasza opinia na ten temat?
    ...Każda z karmiących piersi matki
    jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
    Błogosławionym szczęściem...
  •    
       

    #2
    ja juz dawno podpisalam. jak juz umrel moga mnie podzielic na czesci pierwsze.wkoncu cialo to tylko srodek lokomocji duszy, a jak juz ruszy w dalsza droge to moze czesci zamienne sie komus przydadza
    PAULINKA 31.8.2003
    VICTORIA 20.5.2008

    12.1.2009r raczkowanie
    13.1.2009 pozegnanie cycunia
    16.1.2009 samodzielne siadanie

    Skomentuj


      #3
      Jejku, jak pięknie powiedziane
      Ja też mam podpisaną. Noszę zawsze w portfelu, na deklaracji są moje dane, grupa krwi i że wyrażam zgodę na pobranie narządów w razie śmierci
      Rodzinka też uprzedzona i zobowiązana dopilnować, coby sie nie zmarnowało, co jeszcze może innym się przydać


      Skomentuj


        #4
        ale słyszałam,że jak jest się w śmierci klinicznej(o ile to dobrze napisałam)to też biorą organy,a gdzie takie cos się podpisuje?
        ...Każda z karmiących piersi matki
        jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
        Błogosławionym szczęściem...

        Skomentuj


          #5
          ja podpisalam u lekarza. zapytal i sie zgodzilam
          PAULINKA 31.8.2003
          VICTORIA 20.5.2008

          12.1.2009r raczkowanie
          13.1.2009 pozegnanie cycunia
          16.1.2009 samodzielne siadanie

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez polavica1 Pokaż wiadomość
            ja już dawno podpisałam. jak już umrę mogą mnie podzielić na części pierwsze.w końcu ciało to tylko środek lokomocji duszy, a jak już ruszy w dalsza drogę to może części zamienne się komuś przydadzą
            wow nieźle napisane.....

            już dawno myślałam o podpisaniu oświadczenia dobrej woli,
            muszę wreszcie się za to wziąć...
            Julek 15.o2.2oo7r



            Skomentuj


              #7
              a ja nie wiem, gdzie...

              Czy jest ktos, kto obecnie mieszka w USA? Pytam, bo wszyscy naokolo mnie wiedza, ze w razie czego, moje przydatne wnetrznosci maja byc powycinane i ponownie wykorzystane, a reszta spalona i nie chce stypy, tylko impreze nad oceanem, gdzie maja byc rozsypane moje prochy poniewaz nie do konca jest to realne, to oficjalny grob (Lomatko, jak to strasznie brzmi, a do tego dzis sroda popielcowa!) ma byc obojetnie gdzie, ale ma byc fajny widok
              no i wracajac do sedna...nie wiem, gdzie mam sie zglosic...slyszalam cos o jakims tatuazu (?)
              pozdrawia wszystkie przyszle i obecne Mamuski

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                hej anno ja tez mieszkam w Usa i z tego co wiem to wpisuja takie cos w ID ze chcesz byc dawca...ale wiem ze duzo ludzi sie ztego wycofuje gdyz jak twierdza lekarze nie podejmuja walki o twoje zycie a jaka jest prawda???pozdrawiam


                Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                Skomentuj


                  #9
                  Co trzeba tak właściwie napisać?Wystarczy że napiszę coś w stylu : zgadzam się na przeszczepienie moich organów?
                  Jeśli moje częsci mogą się na coś jeszcze przydać to czemu nie?

                  Skomentuj


                    #10
                    Witaj,
                    takie oświadczenie podpisałam jeszcze będąc na studiach.
                    Teraz myślę o wpisaniu się na listę dawców szpiku...
                    Zawsze można uratować komuś życie - nawet oddając krew.
                    Pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      W związku z prowadzoną ostatnio akcją "Powiedz TAK transplantologii" poczytałam sobie co nie co i .... na dobrą sprawę żadne takie oświadczenie potrzebne nam nie jest, ponieważ w Polsce jako takiego prawa do swoich narządów po śmierci nie mamy... ani my... ani nasza rodzina. Lekarze nie mają obowiązku pytać kogokolwiek o zgodę, ale robią to ze względów sama nie wiem jak to nazwać... z szacunku do rodziny zmarłego Więc ważniejsza, od karteczki w portfelu, jest rozmowa z rodziną czego chcemy, oczekujemy i by się nie sprzeciwiali naszej woli.

                      Ja kupiłam bransoletkę na allegro, ale czy będę ją nosiła... sama nie wiem
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        u mnie w pracy ktoś zostawił takie oświadczenia dobrej woli.
                        wypełniłam i planuję wsadzic do portfela, może sie przyda może nie ale i tak robaki zjedza wszystko więc lepiej jak komus to życie uratuje.

                        Tree a to mnie zaciekawi,łaś. to po co te oświadczenia roznoszą? wpisuje sie tu również pesel.
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          #13
                          tez sie zastanawiam czy nie kupić tej bransoletki na allegro. chciałabym ale jak cos wspominam rodzinie to nawet słuchać nie chca. a mąż .... sama nie wiem. macie jakąś stronke gdzie mogłabym sie czegos wiecej o tym dowiedzieć?




                          Skomentuj


                            #14
                            teraz również Rossmann włączył się w tę akcję, można tam kupić bransoletki z kartą "powiedz TAK transplantologii", my z mężem już mamy, moja siostra też, i nasi znajomi.

                            Skomentuj


                              #15
                              Pinky no bo mając takie oświadczenie lekarze nie pytają rodziny o zdanie.
                              Ale ogólnie gdyby rodzina nie miała nic przeciwko to lekarze nie potrzebują niczyjej zgody i mogliby pobierać organy.

                              My z mężem zgadzamy się, że oddamy organy ale i oświadczenia sobie włożyliśmy do portfeli (dzisiaj właśnie przyszły z allegro)
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X