Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znieczulenie czy nie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Znieczulenie czy nie

    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
    Może faktycznie bym wiedziała jednak jakoś miałam świadomość że czy tak czy tak muszę urodzić a boje się dodatkowych wspomagaczy typu znieczulenie.
    Jeśli dałaś radę bez to super. jednak wiele mam nie daje rady i wtedy prosi o znieczulenie i nie widzę w tym nic złego. Dobrze, że wprowadzili taką możliwości znieczulenia na zyczenie.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Znieczulenie czy nie

      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
      Jeśli dałaś radę bez to super. jednak wiele mam nie daje rady i wtedy prosi o znieczulenie i nie widzę w tym nic złego. Dobrze, że wprowadzili taką możliwości znieczulenia na zyczenie.
      Oczywiście ja również nie mam nic przeciwko podawaniu znieczulenia, każda kobieta jest inna i inaczej odczuwa ból. Dlatego wspaniale, że dali możliwość wyboru - i kobieta może zadecydować czy skorzysta z tego czy nie.

      Skomentuj


        Odp: Znieczulenie czy nie

        znieczulenie jest podawane roznie w zaleznosci od szpitala z tego co zauwazylam. Generalnie przy bolach partych juz nie podaja. Jaki ma wplyw? Przyspiesza porod jesli nie jest podane za pozno. Nie ma wplywu na dziecko bo to znieczulenie w kregoslup. Jego podania nie czuje sie w ogole a trwa to kilka sekund. Jest jedno ALE - jesli rodzisz na ruchliwym oddziale i nie jestes jedyna pacjentka to mozesz nie doczekac znieczulenia bo moze nie byc dla Ciebie anestezjologa. U mnie tak było wlasnie. Z polozna kilka tygodni przed porodem ustalilysmy ze bede miala znieczulenie, ale nie wyszlo. No ale nie bylo tak zle jak sobie to wyobrazalam.

        Skomentuj


          Odp: Znieczulenie czy nie

          Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
          znieczulenie jest podawane roznie w zaleznosci od szpitala z tego co zauwazylam. Generalnie przy bolach partych juz nie podaja. Jaki ma wplyw? Przyspiesza porod jesli nie jest podane za pozno. Nie ma wplywu na dziecko bo to znieczulenie w kregoslup. Jego podania nie czuje sie w ogole a trwa to kilka sekund. Jest jedno ALE - jesli rodzisz na ruchliwym oddziale i nie jestes jedyna pacjentka to mozesz nie doczekac znieczulenia bo moze nie byc dla Ciebie anestezjologa. U mnie tak było wlasnie. Z polozna kilka tygodni przed porodem ustalilysmy ze bede miala znieczulenie, ale nie wyszlo. No ale nie bylo tak zle jak sobie to wyobrazalam.
          Właśnie od lipca niby weszło znieczulenie na życzenie, a gdy byłam w szpitalu dowiadywać się jak to wygląda to położna, która nas oprowadzała wprost powiedziała,że jest jeden anestezjolog i nie mogą obiecać, że będzie on akurat dla mnie. także przepisy swoje, a życie swoje.

          Skomentuj


            Odp: Znieczulenie czy nie

            Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
            znieczulenie jest podawane roznie w zaleznosci od szpitala z tego co zauwazylam. Generalnie przy bolach partych juz nie podaja. Jaki ma wplyw? Przyspiesza porod jesli nie jest podane za pozno. Nie ma wplywu na dziecko bo to znieczulenie w kregoslup. Jego podania nie czuje sie w ogole a trwa to kilka sekund. Jest jedno ALE - jesli rodzisz na ruchliwym oddziale i nie jestes jedyna pacjentka to mozesz nie doczekac znieczulenia bo moze nie byc dla Ciebie anestezjologa. U mnie tak było wlasnie. Z polozna kilka tygodni przed porodem ustalilysmy ze bede miala znieczulenie, ale nie wyszlo. No ale nie bylo tak zle jak sobie to wyobrazalam.
            Ja miałam podane przed samymi bólami partymi i to właśnie znieczulenie uratowało moje dziecko! Dzięki niemu akcja porodowa naprała tempa! Cieszę się, bo wiem, że pomimo wcześniejszych obaw, podjęłam słuszną decyzję!


            Skomentuj


              Odp: Znieczulenie czy nie

              Napisane przez emros Pokaż wiadomość
              Właśnie od lipca niby weszło znieczulenie na życzenie, a gdy byłam w szpitalu dowiadywać się jak to wygląda to położna, która nas oprowadzała wprost powiedziała,że jest jeden anestezjolog i nie mogą obiecać, że będzie on akurat dla mnie. także przepisy swoje, a życie swoje.
              No i tak jest już w naszej służbie zdrowia, ze brakuje lekarzy i niestety nie pomogą rodzącej bo siłą rzeczy nie ma komu podać znieczulenia...co za polityka..ale tak jest w większości polskich szpitali a już w mniejszych miasteczkach tym bardziej

              Skomentuj


                Odp: Znieczulenie czy nie

                Trzeba jednak pamiętac o tym, że nie każda kobieta ma łatwy dostęp do szkoły rodzenia. Po większych miastach nie ma z tym zbyt dużego problemu. Jednak po małych miejscowościach trudno jest spotkać taką szkołę. Wydaje mi się, że w takich przypadkach warto skorzystać takiej https://szkolarodzeniaprenalen.pl/ darmowej szkoły rodzenia. Zawsze to jakieś dodatkowe porady i podpowiedzi z których możemy skorzystać.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Znieczulenie czy nie

                  z tym znieczuleniem to ludzie chyba nigdy nie będą mieli jednego zdania... tak na prawdę to ciągle toczą o to spory, znieczulenie, a może jednak nie ? ja jestem za o ile ma to kobiecie pomóc to dlaczego by nie

                  Skomentuj


                    Odp: Znieczulenie czy nie

                    Podczas przyjecia na porodowke polozna pytala mnie czy bede korzystala ze znieczulenia, powiedzialam, ze nie wiem, zobacze jak to bedzie dalej wygladalo. Poinformowala mnie, ze nie zawsze jest dostepne, zalezy to o tego czy anastezjolog bedzie wolny. Po kilku godzinach zdecyowalam sie i dostalam znieczulenie.

                    Skomentuj


                      Odp: Znieczulenie czy nie

                      A no dzięki wielkie za informacje, chyba zawsze lepiej ze znieczuleniem robić.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Znieczulenie czy nie

                        U mnie szkoła rodzenia jest dosyć daleko, dlatego zastanawiam się nad skorzystaniem z internetowego rozwiązania. Dowiedziałam się że Szkoła rodzenia Prenalen daje możliwość skorzystania z wielu istotnych informacji. Któraś z was korzystała z filmów edukacyjnych czy ebooków?

                        Skomentuj


                          Odp: Znieczulenie czy nie

                          znieczulenie to kwestia indywidualna. każda z nas ma inny próg bólu, dzieci są większe i mniejsze,... da się bez, ale są przypadki, gdzie znieczulenie jest konieczne

                          Skomentuj


                            Odp: Znieczulenie czy nie

                            Ja rodzilam bez znieczulenia i przezylam. Lekko nie bylo, ale jakos poszlo. Natura tak nas stworzyla, zebysmt daly rade. I dajemy
                            Ale jelsi mozna wziac znieczulenie, to czemu nie. Ja sie nie zrazilam, ale sa kobiety, ktorym moze to wejsc na psychike i nie beda chcily wiecej porodow.
                            Wszystko dla ludzi.

                            Skomentuj


                              Odp: Znieczulenie czy nie

                              Zazwyczaj jest tak że do porodu chcemy się jak najlepiej przygotować dlatego zastanawiamy się co zabrac, czy decydować się na znieczulenie, jakie brac witaminy i na jaki poród się zdecydować. Na wszystkie te pytania ma odpowiedz Szkoła Rodzenia Prenalen . Całą ciąże korzystałam z ich porad i była bardzo zadowolona.

                              Skomentuj


                                Odp: Znieczulenie czy nie

                                Ja chodziłam do szkoły rodzenia w sumie dała mi ona dużo wiedzy. Aczkolwiek jak się okazało w szpitalu i tak mnie o wszystkim informowali na bieżąco. Więc jeśli ktoś nie był to też sobie poradzi nawet przy pierwszej ciaży.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X