Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

logopeda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    logopeda

    cześć
    mam pytanko
    czy któraś z Was była ze swoim dzieckiem u logopedy?
    my od naszego pediatry dostaliśmy dla Dacjana skierowanie do niego, bo ma 3 latka i 6 miesięcy i słabo mówi
    chciałabym właśnie się dowiedzieć jak takie badania wyglądają i na czym w ogóle polegają
  •    
       

    #2
    Witam,

    Ja jestem logopedą , właściwie chyba powinnam napisać logopedką , ale nie lubię tego określenia

    Wstępne badanie logopedyczne polega na zebraniu tzw. wywiadu , czyli podstawowe informacje o dziecku : ile ma lat , jak był karmiony ( pierś czy butla ) i jak długo ( w sensie do którego miesiąca lub roku życia ) , do kiedy był podawany smoczek , kiedy wprowadzono pokarmy stałe , czy dziecko potrafi je gryźć i żuć , kiedy mały zaczął gaworzyć itp , itd . Później logopeda powinien poprosić Twojego synka , żeby coś powiedział , jeśli dziecko nie będzie chciało powiedzieć czegoś bezpośrednio do logopedy , niech powie do Ciebie - logopeda posłucha sposobu mówienia Twojego synka i prawdopodobnie na koniec Waszego spotkania określi co jest nie tak lub czy wszystko jest w porządku

    pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      bardzo dziękuję

      Skomentuj


        #4
        3 latek

        witam mój 3 latek mówi bardzo niewyraźnie, przekręca słowa np zamiast ketchup mówi kapuć i nie chce powtarzać po nas, mówi jak mu wygodnie zjada literki, czy powinnam juz z min udać sie do logopedy? Troche mnie to niepokoi

        Skomentuj


          #5
          mój synek również długo nie potrafił wyraźnie mówić, nawet libiał dodawać swoje jakieś końcówki.
          mielismy iśc do logopedy w wakacje, ale akurat lekarz miał przerwę letnią, ale o dziwo po paru dniach od tego telefonu zaczął powtarzać wyrazy i mówić zdaniami.
          jak zaczął mówić "normalnie" miał 3 latka i 10 miesięcy.prawie 4

          Skomentuj


            #6
            Odp: logopeda

            My byłyśmy także u logopedy, aczkolwiek, gdy córeczka była ciut starsza, bo miała wtedy 5 latek i okazało się, że nie wymawia literki 'r'. Nie chciałam ryzykować, bo pamiętałam jeszcze własne przejścia z logopedą w dzieciństwie, więc wybraliśmy się do sprawdzonej poradni psychologicznej, gdzie przyjmuje również logopeda, do http://naszastrefa.pl/
            Poradnia ta znajduje się w Warszawie.
            wizyta wyglądała tak, że najpierw lekarz zachęcał małą do powiedzenia 'r' zarówno w słowach, zdaniach, jak i samą głoskę. Potem pokazał nam kilka zabaw, m.in. z wypluwaniem papierków, które kładzie się na końcu języka. Ogólnie był bardzo sympatyczny i córka od razu go polubiła, choć zwykle nie jest zbyt ufna wobec obcych.

            Skomentuj


              #7
              Odp: logopeda

              Podejście logopedy to ważna rzecz Ja miałam się wybierać ale z wiadomości koleżanki to bardzo pani logopeda jest ostra i za bardzo nakazuje
              dzieci się zniechęcają i tak ćwiczę z synkiem w domu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: logopeda

                Trezba w domu dzieciom kupić zabawki takie kształtujące, np dopasowywanie figur na planszy, czy te klocki z dopasowaniem kształtów, jest wiele takich rzeczy, które rozwijają. Jeśli logopeda jest ok można się wybrać i skonsultować, zawsze coś mądrego moze doradzi podpowie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: logopeda

                  Jeśli któraś z Was jest z Krakowa, to dobrych logopedów mają w Fundacji Psychoterapii Rodzinnej w Browarze Lubicz. Można zresztą zajrzeć sobie na ich stronę, oferują różne formy pomocy dla najmłodszych, nie tylko pomoc logopedyczną, ale także psychologiczną. Nie wiem dokladnie, jak to w przypadku terapii dzieci jest, w każdym razie na terapię dla dorosłych można składać wniosek o jej dofinansowanie (korzystała z tego moja bratowa). A logopedę dzięcięcego z ręką na sercu polecam.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: logopeda

                    Całe szczęście u mnie córka mówiła pięknie jak zaczęła już mówić poprawie ale synek koleżanki ma prawie pięć lat i niestety mówi strasznie nie wyraźnie...dziwie się, że nie zasięgnęła jeszcze porady logopedy , myślę że to konieczne tym bardziej, że juz ma tyle lat/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: logopeda

                      Ja jestem mamą 5 latki i niestety, ale zauważyłam, że moja córeczka ma problem z wymową spółgłoski "r" oraz spółgłosek "sz", "rz", "cz" i "dź". Myślicie, że z tak małym dzieckiem mogę już spokojnie wybrać się do logopedy? I że 5-latka będzie współpracowała z lekarzem? Może są tutaj jakieś mamy, które mają już taką wizytę za sobą? I kolejna sprawa, jakiego logopedę możecie polecić? Mieszkam w Kolbuszowej, dlatego chciałabym znaleźć kogoś w okolicy, myślałam między innymi o tym Centrum Terapii Mowy i Słuchu - http://komunikacja-ctmis.pl/. Może kojarzycie?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: logopeda

                        Ja jeszcze nie słyszałam o czymś takim.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: logopeda

                          Ja też nie, ale teraz wymyślają tak wiele różnych terapii, czasem dziwnych, że trzeba byłoby się z tym zapoznać.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: logopeda

                            Zaburzenia APD neuroflow można leczyć w Warszawie z terapeutką, która ma ponad 20letnie doświadczenie, polecam http://www.aniadobosz.pl/articles/ce...uchowego-capd/

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: logopeda

                              W razie problemów z mową lub innych zaburzeń rozwojowych ( mój 3 latek był przez pewien okres czasu baaardzo agresywny i sama sobie z tym już po prostu nie radziłam ) warto wybrać się do tego gabinetu na warszawskim targówku http://logos-dtr.pl/. Trafiliśmy tam z polecenia znajomej pediatry i dziś ( po roku terapii ) jestem mega zadowolona bo efekty widać gołym okiem. Mają też logopedę i prowadzą punkt przedszkolny dla dzieci z zaburzeniami.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X