Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zapalenie jamy ustnej

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zapalenie jamy ustnej

    wiecie cos moze na temat zapalenia jmy ustnej u niemowlat. Przed chwila dopatrzylam sie u mojego ze ma plus jeszcze od wczoraj zajad sie pokazal. Bylismy wczoraj u lekarza i dopatrzyl sie infekcji ucha. Ani zajadu, ani zapalenia w buzi nie widzial. Jak dlugo sie to trzyma i co z tym trzeba zrobic??
    Jesli cos wiecie na ten temat to poradzcie
    Jakub 19.05.2008
  •    
       

    #2
    Wiesz co ja nie chce cię straszyć ale ja na twoim miejscu poszłabym jeszcze raz do lekarza!Moj syn mial jesienią zapalenie wirusowe to w stanie średnio ciężkim trafił do szpitala z powodu odwodnienia!A leczy się PIOCHTANINĄ,NYSTATYNĄ(to jest do smarowania)no i oczywiście antybiotyki!
    Ewa
    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
    3150g.55cm.
    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

    Skomentuj


      #3
      bylam u lekarza i dowiedzialam sie ze mam mu dawac ten antybiotyk co mi wczesniej przepisal i nic wiecej. niczym mam nie smarowac tylko czekac. dobrze, ze moj jak go zmusze to pije, a przy bajce nawet zje troche. w nocy nawet sam sie bydzil i chcial pic. przez to zmuszanie czuje sie jakbym znecala sie nad nim ehhh nie jest latwo byc matka
      Jakub 19.05.2008

      Skomentuj


        #4
        Zapalenie jamy ustnej to paskudztwo.. mój synek tez zaczłą tylko od jednej plamki na języku a póxniej xała buzia już w tym była no i piochtanina coś na zbicie gorączki no i obowiązkowo nystatyna.. powodzenia .. ja nie mile wspominam zapalenie ...

        Skomentuj


          #5
          Ellaja daj znać jak twoj synek!Moj przy tym zapaleniu jako tako pił natomiast to i tak było za mało i doszło do odwodnienia!Nie wiem jak twoja pociecha ale moj mial na ustach jedną ranę i doszły krostki aż pod oko i na uchoMam nadzieję że malutki zniesie to dobrze!Uważaj na odwodnienie!!!!!
          Ewa
          moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
          Oskarek12.01.2011 godz.17.05
          3150g.55cm.
          10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

          Skomentuj


            #6
            o kurcze. ja mojego zmuszam do picia. jak juz uda mi sie wcisnac mu butelke do buzi i zacznie pic to ciagnie jakby byl baaardzo spragniony ehhh
            Ewa wlasnie mnie przestraszylas. Maly ma krostki na brodzie. Ciagle sie slini i brodke caly czas ma mokra. Smaruje mu ja tlustym kremem. Dzis jak zobaczylam kolejna mala krostke to posmarowalam mu hydrokortizonem. Ile czasu moze sie to utrzymywac?
            Jakub 19.05.2008

            Skomentuj


              #7
              Wiesz co to trwa od 7 do 14 dniMoj synek dostawał antybiotyk od piątku do wtorku w domu a we wtorek jak go lekarz zobaczył tak biegiem na oddział!No i tydzień w szpitaluOkropne to było!Do dziś dnia jak zobaczę że ma jakąś krostkę to wpadam w panikęDodam że poza antybiotykiem dostał jeszcze do domu NYSTATYNĘ i taka maść!Wiec dziwi mnie że nie dostał nic do buzki!Jeszcze kazali mi dawać TANTUMVERDE.Wiesz co jeśli on Ci odmawia jedzenia to naprawdę idź jeszcze raz do lekarza!
              Ewa
              moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
              Oskarek12.01.2011 godz.17.05
              3150g.55cm.
              10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                odmawia jak mu cos nie bardzo wchodzi. kaszke zje, ale przy bajce, albo zabwkach. wczesniej tego nie bylo.
                co do lekarza to szkoda gadac. nie jestem w polsce i tutaj nie dostane tego co wy tam macie, a szkoda.
                moj maly chory jest od nocy z niedzieli na poniedzialek. myslelismy, ze to kolejny zabek. we wtorek lekarz stwierdzil zapalenie ucha, a dzien pozniej zauwazylam zapalenie jamy ustnej.
                wczoraj bylam znowu i .... mam czekac. tutaj standardowa odpowiedz lekarza "prosze czekac" ... nic innego nam nie zostaje - czekanie i nerwy
                Jakub 19.05.2008

                Skomentuj


                  #9
                  Wiesz co aż mi głupioByć może Twoj syn dostał to od antybiotyku!Bo tak też się zdarza!Najgorsze jest wirusowe zapalenie!Obserwoj synka!Jeśli zauważysz ropę na wewnętrznej stronie ust to już będzie nie ciekawie!Moj syn na początku mial koło ust takie jakby przesuszone albo odparznone od śliny!Później dopiero dowiedziałam się że to jest tzw wirus opryszczki!On pierwszy raz właśnie atakuje tak okropnie a później jest tylko tzw zimno!Zobaczysz co będzie dalej!Jak już będzie dziąsło zaatakowane to już będzie znak że to wirusówka!Uważaj na odwodnienie!Jeśli dziecko będzie spalo prawie cały czas i nie będzie robić kupy to na szpital biegiem z nim.Pozdrawiam i mam nadzieję że wszystko przejdzie!Pisz co słychać!Może będę mogła Ci jakoś pomoc!Dawaj mu do picia rumianek!To złagodzi zapalenie!Ale nie cały czas bo może być bieguna!
                  Ewa
                  moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                  Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                  3150g.55cm.
                  10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                  Skomentuj


                    #10
                    z tego co piszesz to moj akurat ma wirusowe. pozniej zrobie zdjecie i wkleje. na dziaselku tez cos zauwazylam. lekarz tez to widzial.
                    Attached Files
                    Last edited by ellaja1728; 18-04-2009, 13:13.
                    Jakub 19.05.2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Faktycznie wirusowe!Wiesz co tylko to jest jeszcze mało!Mojego usta były całe takie jedna wielka ranaWiesz co to może być koniec ale też może dopiero się rozwijać!No nie fajnie to wygląda!Dodam że z tego co mówiły mi pielęgniarki to ten wirus polega na tym że wszystko co ma wyjść to wyjdzie i dopiero się skończy!Leczenie polegało na antybiotykach żeby nic więcej nie załapać!Ścieranie tego PIOCHTANINĄ (pierwszy raz to cały strup z ropą odszedł!Syn darl się okropnie)NYSTATYNA przeciwgrzybicznie i środki przeciwbólowe(pyralgina)no i dopóki nie zaczął jeść kroplówki!
                      Ewa
                      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                      3150g.55cm.
                      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                      Skomentuj


                        #12
                        Ellaja jak tam twoj synek?Bo wiesz co siedzę i myślę cały czas o was!Szkoda mi tego malucha tymbardziej że wiem jak to wygląda!
                        Ewa
                        moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                        Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                        3150g.55cm.
                        10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                        Skomentuj


                          #13
                          Dzisiejszy dzien byl jakby lepszy (tfu tfu tfu, zeby nie zapeszac). Jadl juz troche lepiej; fakt ze przy bajkach lub zabawkach, ale i tak lepiej niz wczesniej. Sam chcial pic. Zaczal juz brac zabawki do buzi; wczesniej tego nie robil. Mam wrazenie, ze juz go tak to nie boli.
                          Jutro powinien skonczyc mu sie antybiotyk, wiec w poniedzialek pewnie pojde do lekarza.
                          Jakub 19.05.2008

                          Skomentuj


                            #14
                            No i jak synek?Mam nadzieję że już dobrze
                            Ewa
                            moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                            Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                            3150g.55cm.
                            10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                            Skomentuj


                              #15
                              juz jest duzo lepiej. ogolnie nie zachowuje sie ani nie wyglada na chorego poza ta opryszczka oczywiscie. z tego co widac na zdjeciu to przybylo kilka krost. wczoraj i dzisiaj nic nie doszlo i widac, ze powoli sie goi. za to teraz ja mam zapalenie jamy ustnej na szczescie male
                              Jakub 19.05.2008

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X