Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Torcik Na Roczek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Sliczne sa wasze torty.

    Moglybyscie podac mi kilka przepisow na kremy. Chcialabym zrobic jakis lekki torcik. Nie za slodki, nie za ciezki i taki zeby moj brzdac mogl jesc.
    Pomozcie... macie przed soba beztalencie kulinarne...

    nawiasem mowiac moj maz ma dzisiaj urodzinki. Biszkopt juz jest w piekarniku. Ehhh boje sie tylko co do kremu. Zamierzam przelozyc go bita smietana (z kremowki) z dodatkiem (nie wiem wlasnie ktore wybrac) kakao albo kwasku cytrynowego. W srodku tez beda brzoskwinie z puszki. Moze macie jakis pomysl na to???
    Jakub 19.05.2008

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      ja ubijam poprostu smnietane, troche cukru pudru ,i np c. wanilinowy, oraz jakis tam usztywniacz (albo celulozowy nie pamietam jak sie nazywa ,albo zelatyna rozprowadzona w wodzie zalana mlekiem i to powoli dolewam do smietany) taki najprostrzy, poszukaj na Czarnej Oliwce lub na http://www.gotowanie.wkl.pl/ ja z tad czerpie duzo przepisow

      Skomentuj


        #78
        witajcie
        ja robie podobnie jak Pieczulka ubijam smietane kremówke razem ze Śnieżką dodaje żelatyne rozmieszana z woda i z mlekiem , rozpuszczona biała czekolade + wiórki kokosowe (ponieważ uwielbiam wszystko co kokosowe ) lub pokruszone biszkopty. Jeśli tortcik jest tylko dla dorosłych dodaje szklaneczkę adwokata przepyszne!
        Kacperek 06.04.2008

        Skomentuj


          #79
          no w finale u nas był taki torcik z cukierni:
          http://images45.fotosik.pl/93/53495dcb753f673fmed.jpg
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #80
            ja na roczek zrobiłam smietanowca z brzoskwiniami
            biszkopt
            masa ze zmielonych brzoskwin+troche cukru pudru+żelatyna
            bita śmietana z żelatyna (zrobiona na bazie soku z przoskwini)i troche cukru p.

            oto on:
            Attached Files

            Skomentuj


              #81
              tak se czytam wasze rady mile panie i musze poprosic was o pomoc, za miesiac moja coreczka konczy rok chcialabym upiec tort sama ale problem w tym ze mala jest uczulona na mleko krowie, jak wiec zrobic pyszny,prosty torcik?gdzie szukac przepisow?

              Skomentuj


                #82
                torciki

                Ja na urodziny córci i na wszystkie inne, zawsze piekę sama torciki nigdy nie kupowałam jeszcze z cukierni może nie są one jakieś nadzwyczajnie udekorowane, ale liczy się smak i to , że wiem co jem.
                To torciki, które zrobiłam na roczek i na dwa latka.

                Ellunia torcik bez mleka krowiego, to na razie przychodzi mi bezowy przełożony na przykład kremem ze śnieżki na wodzie i do tego dodać galaretkę żeby całość była sztywna. Na jedną śnieżkę jedna galaretka rozpuszczona w pół szkl. wody.
                Takim samym kremem można przełożyć też biszkopt.
                Attached Files
                AGATKA 16.04.07r
                Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                W końcu w komplecie
                Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  mozesz sprobowac tez warstwy na bazie zmiksowanych owocow i zelatyny/galaretki. ja mialam jedna warstwe z brzoskwinii z puszki z zelatyna smaczne bardzo

                  ale czy bedzie tak naprawde tego torta jadla? moj to akurat w dniu urodzin nie mial ochoty na nic takiego(zjadl 2 lyzeczki wlasnie masy brzoskwiniowej,)a zjadl tylko paluszki i paroweczki cielece bo nic innego nie chcial jesc, a dzieci to jadly wiec on tez.

                  Skomentuj


                    #84
                    dziekuje bardzo za pomysly. Wlasnie sie zastanawiam faktycznie mala nie bedzie go jadla za wiele pewnie sprobuje tylko, choc znajac naszego lasuszka ktory uwielbia jesc to co my jemy no coz mamy jeszcze miesiac zobaczymy.jeszcze raz dzieki

                    Skomentuj


                      #85
                      My mielismy taki torcik na bitej smietanie na 2 latka synka
                      wczoraj zjedzony byl pyszny
                      Attached Files
                      Zdjecia Hani i Szymka

                      Hania ur.06.01.2003
                      Szymcio ur.07.05.2007

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Witam

                        Goplana to jest świetny torcik, o jak dobrze zobaczyć czyjś pomysł ja swojej córeczce zrobie chyba taki sam.Pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #87
                          przed chwila znalazlam ciekawe pomysly na tej stronce
                          http://www.inspirander.pl/gotowanie/dania-na-kinderbal
                          Jakub 19.05.2008

                          Skomentuj


                            #88
                            to i ja wkleję tort nie na roczek ale mojej roboty
                            Attached Files


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #89
                              witam
                              czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć jak zrobić biszkopt w piekarniku ,który posiada tylko górną grzałkę i termoobieg,tak żeby mi ciasto nie opadało po upieczeniu?
                              może ktoś ma też taki piekarnik i wie jak w nim piec,mi narazie wszystkie biszkopty opadają zaraz po wyłączeniu grzania
                              Dawid 06.03.1995
                              Julia 18.05.2004
                              Adaś 30.06.2008



                              http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

                              Skomentuj


                                #90
                                Hej Jeśli chodzi o ten biszkopt to Ja robię tak:
                                6 jajek
                                0.5 szkl.mąki pszennej
                                0,5 szkl. mąki ziemniaczanej
                                1 szkl. cukru
                                2 łyżki proszku do pieczenia
                                szczypta soli.
                                Białka ubijamy na sztywną pianę z szczyptą soli,dodajemy cukier.Potem dodajemy roztrzepane żółtka i obie mąki(wcześniej przesiane 2 razy i zmieszane ze sobą i proszkiem do pieczenia).Mieszamy całość na jednolitą masę.Wkładamy na okrągłą formą wcześniej wysmarowaną masłem i obsypaną mąką.Pieczemy w 200 stopniach przez 20-25 minut.
                                Ja mam piekarnik też z grzałką na górze i termoobiegiem,u mnie jest taka funkcja by nie włączać tego nieszczęśnego termoobiegu tylko piec na funkcji z grzaniem górnym. I jak tylko się upiecze dany placek to go od razu wystawiam z piekarnika bo mi też opadał.Ale teraz gdy przesiewam mąki i pieką tak jak ci piszę to zawsze mi wychodzi każde ciasto
                                Możesz spróbować mojej rady może i tobie to pomoże
                                Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                wcześniejszy profil VIOLCIAK

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X