Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tran dla niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez ajlinka Pokaż wiadomość
    A wiecie co się dowiedziałam - Vigantol zawiera olej arachidowy, który jest silnym alergenem. Dodatkowo dawka witaminy D w kropli Vigantolu jest według wielu lekarzy za wysoka!! W związku z propagandą hasła "karmienie piersią bez dopajania" wiele dzieci, którym podawano witaminę D i karmiono tylko piersią bez dopajania, ma objawy kamicy nerkowej.
    ajlinka ja też słyszałam o tym oleju arachidowym w vigantolu - masakra! Mi pediatra mówił żeby omijać arachidowy, rzepakowy, sojowy szczególnie - często silnie uczulają i powodują kolki, jak mi polecał to Baby K to mówił, że to olej tzw. MCT i on jest "farmaceutyczny" , bardzo dobrze tolerowany.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Moja córeczka ciągle chora odkąd zaczęła ząbkować. Przy ostatnim zapaleniu płuc i krtani lekarka zapisała nam bańki. Efekt był taki, że bez antybiotyków wyzdrowiała w ciągu tygodnia!
      Teraz małej podaję tran islandzki oraz krople BioGaia - zawierają m.in. probiotyki. Odpukać - odkąd jej to podaję przestała chorować.
      Antonia - mój cud ;*

      Skomentuj


        #18
        tran

        slyszalam od znajomej, ze w okresie lenim nie powinno sie podawac dzieciom tranu.
        ja swojemu brzdacowi daje tran zamiast innych witaminek.
        moze cos slyszalyscie na ten temat?
        Jakub 19.05.2008

        Skomentuj


          #19
          chodzi tu o ilosc witaminy D ktora wytwarza sie w organizmie pod wplywem slonca, lepiej poradz sie pediatry. mi kazala nie podawac d(vigantol) gdy maly jest dluzej na sloncu,ale dostaje tez cebionmulti gdzie jest troche d.

          Skomentuj


            #20
            ellaja1728 hmm... wydaje mi się, że Twoja znajoma racji nie ma.
            Tzn. podaje się albo tran albo wit D3 i może dlatego znajoma tak Ci powiedziała, bo wit D3 w wielu przypadkach faktycznie zaprzestaje się
            podawac w okresie letnim (czy też wtedy gdy często sloneczko pojawia się
            na niebie ) Ale przecież tran to nie tylko witamina D. To też A, E i kwasy omega. Ja bym podawała, ale może warto też skonsultować Twoje wątpliwości z pediatrą.
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #21
              ja młodej tranu nie daję
              ale starszej podawałam i nawet latem
              jednak wizyta u pediatry będzie najlepszym rozwiązaniem Twoich wątpliwości
              ps. daj znać co pediatra powiedział


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                #22
                Zdrowe, dobrze odżywione dzieciątko na ogół nie potrzebuje dodatkowego "wsparcia" witaminkami, choć wit d3 (np. vigantol) powinno podawać się do zakończenia ząbkowania.
                Latem czasami zmniejsza sie dawkę d3 .... decyduje moim zdaniem pediatra!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  co prawda witamina D wpływa na gospodarkę wapniowo-fosforanową, ale
                  musia wyżynanie się ząbków jest słabym argumentem by decydował o przyjmowaniu bądź nie tejże witaminy. Bardziej tu o kościec biega i jego ewentualne nieprawidłowości czyli np krzywica czy osteoporoza. Ma też inne
                  zbawienne właściwości, ale nie będę się rozdrabniać.... ale na pewno nie
                  zębole decydują o tym
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #24
                    pediatry nie zobacze jeszcze x czasu ... chyba ze w polsce. w maju mam wizyte u poloznej, wiec jej sie spytam.
                    ta znajoma dodatkowo powiedziala mi, ze podobno od nadmiaru wit D w lato robia sie plamy na skorze... podobno
                    Jakub 19.05.2008

                    Skomentuj


                      #25
                      a moze na google poszukac informacji???

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                        co prawda witamina D wpływa na gospodarkę wapniowo-fosforanową, ale
                        musia wyżynanie się ząbków jest słabym argumentem by decydował o przyjmowaniu bądź nie tejże witaminy. Bardziej tu o kościec biega i jego ewentualne nieprawidłowości czyli np krzywica czy osteoporoza. Ma też inne
                        zbawienne właściwości, ale nie będę się rozdrabniać.... ale na pewno nie
                        zębole decydują o tym
                        Oczywiście, że ząbki to margines sprawy, ale czasami ( a tak jest u mojego synka) przedłużające się ząbkowanie - wydłuża okres przyjmowania vit. d3.
                        Jaś ma prawie 3 latka i nie ma jeszcze pełnego ,mlecznego uzębienia, więc zażywa Vigantol ( maluchy w jego wieku na ogół vit. D3 nie biorą już)...
                        O tym wszystkim dowiedziałam się od pediatry i nie są to moje osobiste wymysły

                        Skomentuj


                          #27
                          musia normalnie zeby wyżynają się do ok 3 r.ż (przede wszystkim"piątki")
                          jest to tzw. "książkowe wychodzenie ząbków"
                          Dziwne rzeczy ta Twoja pediatra opowiada, ale nic ... Ale na co ta witamina
                          ma pomóc tym zębom?? Że niby co, bo ja nie rozumiem ?? skoro tak jak piszesz,
                          że normalnie się do 2 r.ż podaje.

                          Ciekawe co powiedzą osoby, których dzieci np nie przyjmowały wit d3, bądź
                          przyjmowały krótko, bo ciemię szybko "zarosło" ?? co zębów mieć
                          nie będą? czy słabsze zęby ??
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            #28
                            FamilyTree - nie jestem ekspertem, ale na różnych stronach netowych znalazłam ten sam tekst, podaję niżej:
                            "Witamina D (kalcyferol, ATC: A 11 CC 05) wpływa na gospodarkę wapniową organizmu. Substratem wyjściowym do produkcji tej witaminy są pochodne cholesterolu: ergosterol (roślinny) i dehydrosterol (zwierzęcy).
                            Witamina D będąca steroidowym prohormonem, powstaje w skórze pod wpływem światła, głównie ultrafioletu. Prohormon ten przekształca się w wątrobie i nerkach w hormon zwany kalcytriolem, którego zadaniem jest pobudzanie transportu wapnia ze światła przewodu pokarmowego do krwi. Nazwa "witamina D" obejmuje w sumie trzy związki: D1 (kalcyferol), D2 (ergokalcyferol) oraz D3 (cholekalcyferol).
                            Rola w organizmie - umożliwia wchłanianie wapnia i fosforu, wpływa na kształtowanie się kości i zębów, działa korzystnie na system nerwowy i mięśniowy, łagodzi stany zapalne skóry, reguluje wydzielanie insuliny, wspomaga komórki szpiku kostnego spełniające funkcje obronne, zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych, ma wpływ na działanie komórek przytarczyc, jajników, komórek mózgu, mięśnia sercowego, sutka"
                            Może więc coś w tym jest?
                            Poza tym nie napisałam nigdy, że dzieci powinny przyjmować vit d3 do 2 r. życia??? Przeciwnie, dziwiłam się , że mój Jaś dostaje ją chociaż ma 3 latka???
                            A jeśli komuś pediatra kazał szybko odstawić vit d3? To indywidualna sprawa, każde dziecko jest inne. Niepotrzebnie uogólniasz ... Ja nie twierdzę, że coś jest konieczne czy nie, tylko opisuję przypadek mojego dziecka

                            PS. Trzylatek mający tylko 16 ząbków to chyba jednak nie jest przykład książkowego ząbkowania???

                            Skomentuj


                              #29
                              Nam zakazano podawac wit D3 bardzo wczesnie. Do dzis mlody jej nie dostaje. Mamy 12 zebolkow ( i 19 miesiecy ) wszystkie silne i zdrowe
                              Przyjmowanie lub nie witaminy D3 nie ma bezposredniego wplywu na zeby i ich wyrastanie.

                              Skomentuj


                                #30
                                Podobno wyznacznikiem czy podawać jeszcze d3 czy nie jest ciemiączko. Jesli zbyt szybko zarasta odstawia się tą witaminę jeśli zbyt wolno zwiększa się dawkę
                                a o zębach pierwsze słyszę


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X