Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak długo karmić piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak długo karmić piersią?

    Myślę, że to ile mama będzie karmić piersią jest jej indywidualną sprawą. Pierwszą córkę karmiłam tylko 3 miesiące. Do dzisiejszego dnia żałuję, że trwało to tak krótko. Niestety córka była bardzo chorowitym dzieckiem i gdy skończyła 2 miesiące zachorowała na zapalenie płuc. Bardzo to przeżyłam, więc z dnia na dzień miałam coraz mniej pokarmu. Drugą córkę udało mi się karmić trochę ponad rok bo w międzyczasie zaszłam w drugą ciążę i lekarz doradził mi żebym odstawiła ją od piersi. Synka karmiłam 8 miesięcy bo musiałam już wrócić do pracy. Podziwiam mamy, które potrafią karmić 2 lata i dłużej. Jestem pracoholiczką i nie wyobrażam sobie siedzieć długo w domu z dzieckiem. Oczywiście nie chce urazić swoją wypowiedzią żadnej mamy... Mamy, które potrafią siedzieć w domu i poświęcić się bezgranicznie swoim pociechom również podziwiam

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak długo karmić piersią?

      ja też 2 lat chyba bym nie dała rady... wiec podziwiam...

      Skomentuj


        Odp: jak długo karmić piersią?

        Zdecydowanie to czy karmimy piersią i jak długo karmimy piersią powinno zależeć wyłącznie od nas samych. Faktycznie lekarze zalecają karmić do 6 miesięcy, później pierś jest jako dodatek, bo wprowadza się już warzywa, mięsko, owoce, ale gdy już dochodzą kaszki to moim zdaniem jest czas by odstawić pierś. Tak samo jest w przypadku kiedy dziecko zaczyna gryźć mamę w sutki i wówczas karmienie nie jest już przyjemnością lecz droga przez mękę, należy wtenczas rozważyć odstawienie od piersi. Zdrowie psychiczne mam jest równie ważne jak zdrowie maluszka.
        Poduszki do karmienia: klik

        Skomentuj


          Odp: jak długo karmić piersią?

          My "cycusiamy" już piaty miesiąc. Docelowo chciałabym karmić piersią przez cały urlop macierzyński, wierzę że się uda, bo laktacja jest przecież w głowie Powodzenia dla wszystkich karmiących mamusiek.

          Skomentuj


            Odp: jak długo karmić piersią?

            Chciałam karmić do roku, ale zanosi się, że będzie dłużej.

            Skomentuj


              Odp: jak długo karmić piersią?

              odstawianie dziecka od piersi- do najłatwiejszych nie należy niestety :/

              Skomentuj


                Odp: jak długo karmić piersią?

                U nas 11 miesięcy na piersi! Jestem z tego bardzo dumna, bo początki do łatwych nie należały. Dałyśmy radę dzięki gumowym nakładą (próbowałam te z Aventa, ale najbardziej sprawdziły się Medela - Mała nie chciała żadnych innych). Karmić będę na pewno do końca macierzyńskiego, a potem zobaczymy jak uda się to rozegrać. Chciałabym, żeby Mała stopniowo sama się odstawiała zgodnie z metodą BLW, ale póki co nie wykazuje, żeby planowała przestać
                Bądźcie dzielne Drogie Mamy, warto karmić Maleństwa zgodnie z zaleceniami WHO do końca 6 m-ca tylko mlekiem mamy. Powodzenia!

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak długo karmić piersią?

                  Na pewno dasz radę! Trzymamy za Ciebie i Maleństwo kciuki i życzymy powodzenia. Jak już 5 m-cy za Wami, to dalej jest tylko łatwiej i przyjemniej (przynajmniej u nas tak było). Też planowałam do końca macierzyńskiego, ale to już tuż tuż i zastanawiam się, czy nie kontynuować.

                  Skomentuj


                    Odp: jak długo karmić piersią?

                    I u nas wybiło 11 miesięcy karmienia Jestem bardzo dumna i mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy. Mam nadzieję karmić córcię jeszcze przynajmniej pół roku.

                    Skomentuj


                      Odp: jak długo karmić piersią?

                      Ja swoje dziecko karmiłam piersią przez 8 miesięcy. Po tym czasie dziecko przeszło na inne jedzenie.
                      .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak długo karmić piersią?

                        Moja żona karmiła synka przez ponad 13 miesięcy i gdyby nie choroba i zażywanie leków na pewno karmiła by dłużej

                        Skomentuj


                          Odp: jak długo karmić piersią?

                          Czasami bywa tak, ze dziecko juz nie chce pic, bywa ze nawet od urodzenia woli z butelki, wiec reguly na to wszystko to nie ma..

                          Skomentuj


                            Odp: jak długo karmić piersią?

                            Napisane przez dominikaa88 Pokaż wiadomość
                            Czasami bywa tak, ze dziecko juz nie chce pic, bywa ze nawet od urodzenia woli z butelki, wiec reguly na to wszystko to nie ma..
                            jeśli na początku nie będzie dostawało butelki, tylko od razu mleko mamy z piersi to raczej nie będzie preferowało tego pierwszego

                            generalnie, jeśli już pije z piersi to najlepiej karmić je jak najdłużej

                            Skomentuj


                              Odp: jak długo karmić piersią?

                              Im mniej butelki na początku, tym bardziej będzie chcialo cyca. Dziecko nie jest takie głupie i nie da sie zaglodzic
                              Mysle, ze rok karmienia to taka podsatwa

                              Skomentuj


                                Odp: jak długo karmić piersią?

                                Zgadzam się w 100% z Panią M.Zadrożna-Karpiejczyk!
                                penirium

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X