Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

    Wszędzie jest dużo informacji jak ważne jest karmienie piersią, jest dużą presja społeczna. Kiedy odstawiłyście swoje dzieciaczki i z jakiego powodu, czy była to świadoma decyzja i jak to zniosłyście.
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

    Ja świadomie skończyłam przystawianie dziecka do piersi już kiedy synek miał 5 dni, dlatego że synek był głodny co dwie godziny, miałam wiecznie poranione brodawki i nie umiał chwycić brodawki i przez to się bardzo irytował i wraz z nim ja się w sobie denerwowałam, że moje dziecko jest głodne i nie umie złapać piersi. ale pod jednym względem się nie poddałam. Wiem, że mleko matki jest bardzo ważne w diecie małego dziecka. Więc zakupiłam laktator i odciągam mleko aż do dziś, a synek ma prawie pół roczku i normalnie daję mu z butelki. Jeśli kiedyś miałabym drugie dziecko, zrobiłabym tak samo !

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

      Mój synek po miesiącu odrzucił cyca, a ja walczyłam by go karmić , ale skoro nie chciał to zaczęłam ściągać laktatorem i z butelki mu podawac. Ale to prawda że jest społeczna presja karmienia piersią bo inaczej matak jest beeee... Wiem jak u mnie było, jak mi po psychice każdy jeździł masz karmić , masz karmić bo tak trzeba , nie bądź nie dobra , musisz być dobrą matka itd ... I przez to własnie synek ucierpiał i ja , bo zaraz miałam problemy ze zdrowiem, przez to zaczęłam się stresowac denerwować i dostawałam zapalenia i mega gorączki po 40 stopni.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

        Ja właśnie teraz stoję przed podjęciem decyzji, czy odstawić córkę od piersi. Mała ma skończone 12 miesięcy i w dzień w ogóle nie dopomina się cyca natomiast w nocy budzi się 2-3 razy i nie chce zasnąć bez cyca. Mój dylemat polega na tym, czy ona domaga się cyca aby zjeść, czy dlatego żeby się przytulić. Chciałabym ją odstawić po to, aby nauczyła się przesypiać noce (a podobno dopóki będzie dostawać cyca to będzie to bardzo trudne) ale z drugiej strony nie chcę jej odbierać tego co karmienie piersią daje dziecku (tym bardziej, że idzie zima a córka jest niestety chorowita)

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

          moja córka sama odrzuciła pierś i to bardzo szybko. A ja nie byłam an tyle silna żeby to kontynuować. jedym słowem się poddałam i załuje. CHyba dlatego że jest ta presja społeczeństwa ze karmienie piersią jest dobre a mlekiem modyfikowanym złe

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

            Napisane przez necia_2812 Pokaż wiadomość
            Ja właśnie teraz stoję przed podjęciem decyzji, czy odstawić córkę od piersi. Mała ma skończone 12 miesięcy i w dzień w ogóle nie dopomina się cyca natomiast w nocy budzi się 2-3 razy i nie chce zasnąć bez cyca. Mój dylemat polega na tym, czy ona domaga się cyca aby zjeść, czy dlatego żeby się przytulić. Chciałabym ją odstawić po to, aby nauczyła się przesypiać noce (a podobno dopóki będzie dostawać cyca to będzie to bardzo trudne) ale z drugiej strony nie chcę jej odbierać tego co karmienie piersią daje dziecku (tym bardziej, że idzie zima a córka jest niestety chorowita)
            Ja tez jestem na tym etapie,tyle że moja córcia ma 8 miesięcy.Ale wiem że im pózniej tym jest gorzej. To moje 3 dziecko i wiem co nieco na ten temat Tamte dzieciaki skończyłam karmić jak miały około 10 miesięcy i to była dobra decyzja.Kilka nieprzespanych nocy trzeba przejść a potem już z górki




            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

              AnnaM599 moja przygoda z takim karmieniem przy piersi skończyła sie po miesiącu nad czym ja ogromnie ubolewam - ale tak zdecydował los - ale karmić tylko mlekiem ściąganym laktatorem udało mi się do dwóch lat - moje dziecię było i jest nadal antyMM ,nie raz nie dwa zastanawiam się jakby nasze zdarzenie nie miało miejsca z zachłyśnięciem ile byśmy się karmiły

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                Powodem, dla którego ostatecznie odstawiłam synka od piersi, gdy miał 16 miesięcy, była druga ciąża. Jak miał rok to wróciłam do pracy i wtedy pierś dostawał tylko rano i wieczorem. A potem radykalne przejście na butelkę!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                  no właśnie wiele mam decyduje się na rezygnację z karmienia w momencie, gdy dowiadują się o drugim dziecku - choć znam przypadek z swojego doświadczenia znajomej, która karmiła dziecko będąc w ciąży z kolejnym - oczywiście pod nadzorem i za zgodą lekarza prowadzącego ciąże

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                    Ja jestem przykładem na to, że w ciąży można karmić piersią. Starszego synka karmiłam przez 16 miesięcy i odstawiłam Go od piersi dopiero po porodzie. Mój lekarz prowadzący nie widział żadnych przeciwwskazań Drugiego synka karmię już prawie 11 miesięcy i zamierzam to robić przynajmniej do 2. roku życia


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                      Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                      Ja jestem przykładem na to, że w ciąży można karmić piersią. Starszego synka karmiłam przez 16 miesięcy i odstawiłam Go od piersi dopiero po porodzie. Mój lekarz prowadzący nie widział żadnych przeciwwskazań Drugiego synka karmię już prawie 11 miesięcy i zamierzam to robić przynajmniej do 2. roku życia
                      jak starszy syn zaareagował na odstawienie po porodzie? ponoć takie mleko w czasie ciąży trochę inaczej smakuje - wiesz coś na ten temat? a jak przebiegała Twoja druga ciąża? przepraszam, za ciąg pytań -ale dal mnie to ciekawy temat inie lada wyczyń dla organizmu matki

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        jak starszy syn zaareagował na odstawienie po porodzie? ponoć takie mleko w czasie ciąży trochę inaczej smakuje - wiesz coś na ten temat? a jak przebiegała Twoja druga ciąża? przepraszam, za ciąg pytań -ale dal mnie to ciekawy temat inie lada wyczyń dla organizmu matki
                        Bardzo chętnie odpowiem na każde pytanie Synusiowi nie przeszkadzał zmieniony smak mleka. Zauważyłam, że pod koniec ciąży pokarm był bardziej wodnisty. Przez ostatnie tygodnie dawałam Mu pierś wyłącznie przed snem. A kiedy poszłam do szpitala, mama karmiła Go kaszką. Kiedy wróciłam ze szpitala synek czasem podglądał mnie podczas karmienie brata. Przez jakiś czas podczas zasypiania ssał paluszek i był trochę podenerwowany, ale już dawno Mu to minęło


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                          córeczka w piątym miesiącu przestała jeść z piersi chyba nie miałam wystarczającej ilości pokarmu a synek gdzieś w szóstym jak poczuł picie z butelki ze jest łatwiejsze

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                            Ja też nie miałam wystarczajacej ilości pokarmu dlatego karmiłam tylko przez pierwsze dwa miesiące. Walczyłam z laktacją, ale nie udało się. Może przy kolejnym dziecku uda mi sie dłużej karmić.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kiedy zakończyłyście karmienie piersią

                              To była świadoma decyzja a odstawiłam córkę w wieku 10 miesięcy z powodu małej ilości mleka (i tak odciągałam laktatorem i podawałam w butelce). Dla mnie było to duże uwiązanie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X