Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dentysta dla dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Dentysta dla dzieci

    Większe dziecko już bardziej świadome tego co się będzie działo Ja nie wiem ja będzie z następnymi wizytami czy się tak nie zrazi po ostatniej wizycie Ale wie że ma jeszcze ząbki do leczenia a jak się gorszy ból zacznie to już lepiej zacząć leczyć

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Dentysta dla dzieci

      Ja kiedyś byłam na takich warsztatach dla małych dzieci, prowadzonych przez klinikę dentystyczną i mówiona tam że z dzieckiem powinno się od małego chodzić ale nawet jak nic się nie dzieje, tak do kontroli żeby było oswojone z gabinetem, fotelem, dentystą i żeby dziecko nie kojarzyło wizyt że zawsze ma wiercone w zębach. Może metoda fajna, ale kto ma tak czas i pieniądze latać co chwila do dentysty, przecież takie wizyty kontrolne też kosztują?

      Skomentuj


        #33
        Odp: Dentysta dla dzieci

        Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
        Ja kiedyś byłam na takich warsztatach dla małych dzieci, prowadzonych przez klinikę dentystyczną i mówiona tam że z dzieckiem powinno się od małego chodzić ale nawet jak nic się nie dzieje, tak do kontroli żeby było oswojone z gabinetem, fotelem, dentystą i żeby dziecko nie kojarzyło wizyt że zawsze ma wiercone w zębach. Może metoda fajna, ale kto ma tak czas i pieniądze latać co chwila do dentysty, przecież takie wizyty kontrolne też kosztują?
        Dokładnie sama pierwsza wizyta kosztowała 40 zł a nic nie było robione tylko ząbki oglądane A czas trzeba znaleźć bo za jednym razem wszystkiego nie zrobi Jeden ząbek -to były trzy wizyty i razem 160 zł A tu jeszcze pięć ząbków do leczenia

        Skomentuj


          #34
          Odp: Dentysta dla dzieci

          Moja za 3 miesiące skończy 2 latka i chyba to najwyższa pora na wizytę u dentysty, tylko muszę poszukać jakiegoś z dobrym podejściem do dzieci żeby się nie zraziła.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Dentysta dla dzieci

            Najlepiej poszukaj stomatologa, który ma dobre podejście od dzieci. Zobacz np jesionowa-dental Moje córy były bardzo grzeczne na ostatniej wizycie ale to dlatego że pani co chwilę im tłumaczyła co robi, zabawiała a na koniec dała naklejki
            Last edited by gagatka; 16-07-2020, 12:48. Powód: link

            Skomentuj


              #36
              Odp: Dentysta dla dzieci

              Kluczowe znacznie ma odpowiednia systematyczność i dieta. Jeśli tylko podejdziecie do tego w należyty sposób, to zęby będą zdrowe, a dla dziecka ajona - od pierwszego ząbka.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Dentysta dla dzieci

                Napisane przez kankiela Pokaż wiadomość
                Kluczowe znacznie ma odpowiednia systematyczność i dieta. Jeśli tylko podejdziecie do tego w należyty sposób, to zęby będą zdrowe, a dla dziecka ajona - od pierwszego ząbka.
                oczywiście dbać od maleńkości ja też i szczotkowałam od pierwszych ząbków i tak dbałam ale dentysty nie uniknęliśmy niestety

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Dentysta dla dzieci

                  Na kontrole co jakiś czas tak czy siak trzeba chodzić. Tylko po to, aby sprawdzić czy nic złego się nie dzieje, i chyba akurat w tym niczego zaskakującego nie ma, zgadza się?

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Dentysta dla dzieci

                    Moja siostra przyzwyczajała dziecko do wizyt u dentysty, dając mu w zamian nagrody, dlatego dziecko nie kojarzyło dentysty z bólem czy jakoś negatywnie, a wręcz całkiem pozytywnie. Do tego Panie dentystki są często bardzo miłe

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Dentysta dla dzieci

                      Ja zabierałam dziecko do stomatologa wtedy,kiedy mąż miał wizytę. W ten sposób mała przyzwyczajała sie już wcześniej do pani dentystki, otoczenia, a kiedy poszłyśmy po raz pierwszy z Lilką - mała sama chciała siadać na fotelu tak jak wcześniej tata. Pani stomatolog była bardzo mił, łagodnym głosem tłumaczyła co musi robić, a kiedy Lili znudziło się już siedzenie na fotelu - mogła z niego zejść. Potem, gdy byłyśmy na drugiej wizycie mała nawet dała sobie sprawdzić ząbki. Dobrze jest przyzwyczajać już takie maleństwo do stomatologa

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Dentysta dla dzieci

                        a my byliśmy na wizycie adaptacyjnej w Galerii Uśmiechu, bardzo fajna sprawa, bo tak w formie zabawy dzieci poznają gabinet, żeby potem się nie bały. Bardzo mi się to podobało.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Dentysta dla dzieci

                          Przede wszystkim sami dbajcie o te zęby. Wtedy dzieci będą miały znacznie mniej problemów. Natychmiast sobie tych zębów nie odmienią, ale po czasie - zdecydowanie. Przynajmniej w naszym przypadku tak to działało.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Dentysta dla dzieci

                            My sobie w sumie zaniedbaliśmy trochę ząbki u małego i w wieku 3 lat zaczął się już pojawiać ból Nie było więc wyproś i wizyta u dentysty była potrzebna od razu. Problem był jednak taki, że mały strasznie się bał. Mimo, że nie wiedział co to takiego, jednak podejrzewam, że się po prostu "na słuchał" jak "dorośli" o tym rozmawiali i pach. Gdy przyszło do wizyty to histeria straszna. Na szczęście Pani Doktor z Kliniki Odent, którą wybraliśmy była świetna. Poradziła sobie z marudzeniem i histerią. Po prostu byłam w szoku! To była kobieta nie anioł. Fakt faktem, że nie dał sobie nic zrobić, ale następna wizyta w gabinecie na Ursynowie przebiegła bez problemu. Od tej pory nauczyłam się, też bardziej zwracać uwagę na to co się mówi przy dziecku jeżeli chodzi o lekarzy

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Dentysta dla dzieci

                              A u nas dbałość od samego początku i jest zdecydowanie ok. Generalnie w tym wszystkim kluczowe znaczenie ma po prostu systematyczność, zdrowa dieta, odpowiednie podejście. Pamiętajcie, że zęby waszych dzieci zależą przede wszystkim od was.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Dentysta dla dzieci

                                dentysta dkla dzieci musi mieć dobre podejście i musi bardzo starać się, by dziecko nie wystraszyło się i żeby go nie bolało. Moj dentysta znalazł na to bardzo dobry sposób, z którego ja osobiście też korzystam, nazywa się to profesjonalnie sedacja wziewna gliwice, ale chodzi po prostu o gaz rozweselajcący, ma bardzo fajne właściwości lepszy niż wszelkie inne znieczulenia, jakich miałam okazję próbować.
                                Last edited by gagatka; 16-07-2020, 12:49. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X