Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs andrzejkowy - do 30.11

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs andrzejkowy

    W pomieszczeniu pachnie kadzidłami, palą się świecie i cichutko dzwonią dzwoneczki.
    Siedzę sama i spoglądam na moją szklaną kulę.
    Lekko mrużę oczy kiedy zaczyna nagle błyszczeć swoim blaskiem. Jasność mnie oślepia..i wtedy zaczynam mruczeć.
    Zaklęcie wypowiadam cicho, powoli:
    "Kulo jasna, kulo świata,
    kulo życia, kulo śmierci;
    kulo dobra, kulo zła;
    Daj mej córce dar.
    Dar miłości-by była kochana;
    Dar szczerości-by nie kłamała;
    Dar uśmiechu-by nim zarażała;
    Dar pewności siebie-by tym wygrywała;
    Dar dobroci-by pomocna była i nad potrzebującym się pochyliła;

    Kulo życzeń - mocy ma - niech się spełnia wróżba TA!

    Kula gasi swój blask, a ja pragnę tylko jednego SZCZĘŚCIA dla dziecka mojego, jednego-jedynego.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs andrzejkowy

      będziesz szczęśliwy, będziesz bogaty,
      nigdy nie zapomnisz mamy i taty.
      Będziesz całe życie o nich dbał,
      i do ostatnich dni ich kochał.
      Skończysz dobrą szkołę,
      poznasz drugą połową.
      Którą będziesz kochał nad życie,
      będziecie sobie żyli w dobrobycie.
      Będziecie mieli dzieci miłe i zdrowe,
      wszystko w Twoim życiu będzie kolorowe.

      mam nadzieję...

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs andrzejkowy

        Jako wrózka chcialabym aby moje bliźnieta chłopiec i dziewczynka były w zyciu spełnione, zdrowe, szczęsliwe, aby nigdy nikogo nie skrzywdzily i raczej starały sie pomagac innym. No i oczywiscie aby zamieszkaly we wspolnym domu "bliźniaku" by zyly w zgodzie i wspieraly sie w tych dobrych i zlych momentach zycia.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs andrzejkowy

          Jako wróżka stwierdziłabym krótko że będzie bardzo szczęśliwe, szanowane, tolerowane, pełne miłości i z świadomością swojego celu życiowego , który w sobie wypielęgnuje z pomocą najbliższych.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs andrzejkowy

            Mój Syneczku Ukochany
            Dziś jest wieczór niesłychany!

            Mama będzie dobrą wróżką
            coś wyszepczę Ci na uszko.

            Właśnie widzę życie Twoje
            Twoje wzloty i podboje.

            Widzę również w kuli szklanej
            Rysy Twojej Ukochanej.

            Piękna, mądra to dziewczyna
            W sam raz dla mojego Syna.

            Widzę Ciebie, dużo trawy
            Czy to symbol jest murawy?

            O już jaśniej - jasna sprawa
            Stadion, piłka i murawa!

            Będziesz Synku w piłkę grał
            Bramki bronił - w bramce stał!

            Widzę: grasz w reprezentacji
            Słyszę krzyki, wrzask, owacje..

            Będę dumna Synku z Ciebie
            i poczuję się jak w niebie!

            Bo rodzice to kochają
            Dzięki piłce Ciebie mają!

            Na stadionie się poznali
            i raz, dwa się zakochali!

            Będziesz też miał Skarbie synka
            ale widzę też dziewczynkę!

            Widzę jak dbasz o rodzinkę
            Widzę dumną Twoją minkę.

            Obok Ciebie: banknociki
            Żonie starczy na waciki

            Choć pieniędzy będzie w brud
            Ty zrozumiesz życia trud.

            Będziesz rządził mądrze nimi
            wspierał, dzielił się z biednymi...

            Sława, pieniądz i kariera
            to jest życie bohatera.

            Ale nic Ci synku nie przysłoni
            Domu, dzieci, żony dłoni...

            Tak Cię mama wychowała
            i jest teraz dumna cała!

            Będziesz długo żył i zdrowo
            życie minie kolorowo.

            Będziesz dumny ze swych dzieci
            Och jak ten czas szybko leci!

            Kończę Synku, chowam kulę
            na dobranoc Cię utulę...

            Śpij mój piłkarzyku mały
            tłumy będą Cię kochały.

            Więc nabieraj Skarbie sił
            może o tym będziesz śnił!

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs andrzejkowy

              Gdybym mogła przez chwilę zmienić się w dobrą wróżkę, która mogłaby wywróżyć przyszłość mojemu Maleństwu, wywróżyłabym:
              Aby mój Aniołek rozwijał się zdrowo, każdy kolejny dzień był dla niego pełen niesamowitych przygód i atrakcji i słodko zasypiał po całodziennych wojażach
              Aby wyrósł na mądrego, rozsądnego i przede wszystkim szczęśliwego człowieka, pełnego pasji, optymizmu i chęci do osiągania stawianych przez siebie celów. Aby zawsze pamiętał o tym, że jest dla nas najważniejszą istotką na świecie, która jest dla nas ogromnym szczęściem. Aby w przyszłości mógł powiedzieć "Jestem szczęśliwy Mamo" - to będą dla mnie najpiękniejsze słowa, jakie każda wróżka chciałaby usłyszeć

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs andrzejkowy

                To ja mam zostać dobrą wróżką? Jako mała dziewczynka zawsze o tym marzyłam,ale tym razem czaruje dla moich dziewczynek.
                Jeżeli mogłabym wybrać to, jak potoczy się życie moich dzieci,to chciałabym,aby zawsze czuły naszą rodzicielską miłość, aby uśmiech nie opuszczał ich cudownych twarzy, a gdy już się smutek wkradnie do ich serduszek to, aby zawsze pamiętały drogę do swojej mamy,która z boczku, nie wtrącając się w ich dorosłe wybory,zawsze tu jest, czeka i pomoże.
                Kim wróżka-mama chciałaby,aby jej dzieci zostały? Niech pomyślę...lekarz,prawnik,nauczyciel? Bzdura! Moja Julia to cudowna,uśmiechnięta dziewczynka,mądra,krnąbrna,ale taką chciałabym,aby pozostała,aby rozwijała swoją pasję-taniec,bo ona po prostu to lubi. Moja Wiktoria jest jeszcze malutka,ale wiem na pewno,że zaakceptuję jej wybory,okaże wsparcie.
                Jak widac dobra wróżka nie ma dużo pracy, bo po co magia,jesli moje dzieci mają mnie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs andrzejkowy

                  Hmmm... zabawię się we wróżkę i na podstawie tego co widzę przepowiadam że... przyszłość mojej starszej córki w jakimś stopniu na pewno będzie związana z ciuchami, bo to taka mała modnisia. Sama wybiera sobie ciuchy, nie namówię jej na coś co jej się nie podoba i do tego jeszcze udziela porad mi ("mamo, przecież nie możesz założyć do tej sukienki tego paska", "mamo, nie wiesz, że teraz modne są paski a nie kropki? U mnie w zerówce wszystkie dziewczyny to wiedzą!"). No i co poradzić. Pewnie będzie znaną projektantką. Chociaż równie dobrze może być ekspedientką w sklepie z odzieżą i doradzać klientom. I tu i tu może się realizować i wykazać swym "talentem". A młodsza córka z kolei to taka mała zaczepnisia. Jak tylko wstanie szuka kogoś komu, by "przywalić" ręką. Nie mogę jej tego oduczyć, więc mam nadzieję, że z tego wyrośnie. A może już trenuje i w przyszłości zostanie mistrzynią w jakichś sztukach walki? Oby nie w tych podwórkowych. Ponieważ jednak jestem tą dobrą wróżką, to mówię co widzę: będę miała w domu projektantkę mody i mistrzynię karate.

                  Skomentuj


                    #39
                    Konkurs andrzejkowy

                    Jestem wróżką, więc teraz w Andrzejki wywróżę przyszłość mojej córce ... Moje dziecko za kilkanaście lat ... Jest ... Widzę ... Jest wysoką szczupłą szatynką, ma niebieskie oczy i nadal ten piękny prawie nieznikający z twarzy uśmiech ... a tuż obok niej ... no tak KONIE. To jej ulubione zwierzęta. Tata w młodości też się nimi fascynował, jeździł konno, uczył jazdy innych lecz los się tak potoczył, że już nie może przy nich pracować, za to jest dumny z córki. Patrzy na nią, jak z miłością i oddaniem czesze im grzywy, głaszcze i całuje w pysk. Potem dosiada konia i rusza na nim na przejażdżkę po okolicy. Za chwile jednak wraca do stadniny o nazwie ... KONIE MAJKI, tak nazwała ją swoim imieniem. Wraca, bo właśnie przyjechała grupa kolonijna, a w niej dzieciaki spragnione jazdy na tych pięknych zwierzętach. Majka schodzi z konia i rusza w stronę dzieci. Rozpisuje im pokoje w hotelu przy stadninie i prędko prowadzi na wybieg, gdzie biegają piękne białe, brązowe i kare ... Dzieci cieszą się niezmiernie, a Majka wraz z nimi ... Jest szczęśliwa ... Jest spełniona

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs andrzejkowy

                      Kochana córeczko, patrząc w Twoje duże, brązowe oczy widzę pewną siebie, zdolną młodą kobietę o szczerym uśmiechu i otwartej głowie. Wróżę Ci, że oprócz realizacji własnych, życiowych celów i pasji znajdziesz w życiu miejsce dla mężczyzny z którym pewnego dnia założysz kochającą i szanującą się wzajemnie rodzinę, będącą Twoim oparciem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs andrzejkowy

                        Jako twoja wróżka-mama zaczaruje ci przyszłość. Będziesz rósł szybko, wokoło siebie będziesz miał dużo kobietek a spośród nich wybierzesz tę najlepszą, będziesz królem urody i inteligencji a swoją mamusię będziesz traktował jak królową.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs andrzejkowy

                          Będąc wróżką chciałabym aby moi synkowie wiedzieli co jest cenne i właściwe, co jest dobre a co złe. Chciałabym aby znali swoją wartość i potrafili sami decydować o tym co jest najważniejsze w życiu. Chciałabym aby potrafili kochać, szanować siebie i innych. Chciałabym aby nawiązywali wartościowe i piękne przyjaźnie oparte na szczerości i zaufaniu oraz żeby byli zdrowi i aby spełniały się ich marzenia i zamierzone cele.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs andrzejkowy

                            Zmierzch. Cisza. W domu, przy świetle świec lejemy wosk. Tak wiele dobrych rzeczy chciałabym Ci syneczku wywróżyć. Chciałabym byś był szczęśliwy. Nie będę ci swoją wróżba narzucać miłości do kobiety. .. czy mężczyzny. Chce żebyś był szczęśliwy. Chce móc zatańczyć na twoim ślubie, chce móc nosić swoje wnuki. Mam nadzieje, ze moje samolubne życzenie się spełni, że to co przesłania teraz nasze wspólne chwile ucichnie. A tata przestanie nazywać mnie swoją gąbką. Jasno widzę nasz bliska przyszłość. Andrzejki z 5 lat. Ciebie i twojego braciszka układając ego kolejkę z tata pod wielka choinką. Biegające wokół kuzynki, krzycząca babcie. Wiele miłości, szczęścia i zdrowia.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs andrzejkowy

                              Gdybym wróżenia miała moc,
                              jak Żywia w dawnych czasach,
                              Chciałabym przewidzieć słońce, lato i
                              głos ptaków w wielkich lasach.
                              Dla dzieci bowiem szczęścia chcę,
                              nie forsy, aut czy chat,
                              lecz miłość, rodzinę i zdrowia pełnych lat.
                              Pradawni bogowie wiedzieli, co szczęściem dla człowieka-
                              w dzisiejszych czasach od miłości i szczerości ten człowiek zaś ucieka.
                              Szczęśliwa byłabym, gdybym wywróżyć synkowi mogła,
                              mądrą, śliczną żonę.
                              A córce słodkiej mojej zaś,
                              by mąż traktował ją, jakby nosiła koronę.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs andrzejkowy

                                Kochany synku jako wróżka życzę Ci byś w przyszłości był szczęśliwym człowiekiem!
                                Kieruj się dobrem i szczerością. Otaczaj się ludźmi wartymi Twojej osoby. Gdy coś robisz rób to z sercem i zaangażowaniem.
                                Często się uśmiechaj, znajduj zawsze powody do radości. Idź przez życie optymistycznie, wierz w siebie i w swoje umiejętności.
                                Jesteś szlachetnym człowiekiem, o pięknym sercu, radosnym spojrzeniu i uśmiechu na ustach.
                                Taką przyszłość Ci wróżę kochany synku.

                                A tymczasem już jako mama staram się byś takim właśnie człowiekiem został!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X