Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dzieci”

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

    Perfect, Budka Suflera, Czerwone Gitary, Lady Pank... - jako dziecko słuchałam tego, co akurat było w domu. Wygrzebywałam z szafki kasetę (kierowałam się wyglądem okładki ), uruchamiałam magnetofon i przez kilka dni z rzędu słuchałam ciągle jednego albumu. Najpierw strona A, potem B, potem znów A i tak w kółko. Kiedy szczególnie sobie upodobałam jakąś piosenkę, to odczuwał to boleśnie palec wskazujący, który ciągle musiał wciskać klawisz przewijania . Pamiętam, że wielką miłością darzyłam dwie piosenki z repertuaru Lady Pank: "Kryzysową narzeczoną" i "Planetę małp" - jako pięciolatka śpiewałam je razem z wokalistą i rozmyślałam nad tym jak też może wyglądać "kryzysowa" narzeczona (byłam pewna, że to przymiotnik opisujący wygląd) i co by tu zrobić, aby mieć fabrykę małp u siebie w domu .
    Dzisiaj nasza maleńka córka najczęściej słucha tego, co my, a jeśli jej sama śpiewam, to albo sięgam pamięcią do muzyki w podstawówce (i ulubionej historii miłosnej dobosza i królewny: "Raz dobosz zuch szedł sobie ulicami i bił za dwóch w swój bęben pałeczkami. Ram tam tam pataplam. W swój bęben pałeczkami. Królewna gdy dobosza zobaczyła...") albo na poczekaniu wymyślam piosenki adekwatne do sytuacji np. czekając na męża wracającego z delegacji: "Jedzie tatuś, jedzie drogą i dogonić go nie mogą. Jedzie tatuś nasz kochane do Eleczki oraz mamy"

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

      Moja ulubiona piosenka z dzieciństwa to „Puszek Okruszek” Natalii Kukulskiej. Całą twórczość Natalki z tamtych lat bardzo lubię i cenię. Podobała i podoba mi się oprawa muzyczna, przemyślane słowa oraz teledyski nakręcone pod kątem Pana Kukulskiego.”Puszek Okruszek” to moja najukochańsza melodia, ponieważ opowiada o małym piesku, którym opiekuje się mała dziewczynka. Gdy byłam dzieckiem marzyłam o takim malutkim piesku. Kiedyś moje marzenie spełniło się – dziadek zrobił niespodziankę – przywiózł takiego szczeniaczka, którego miałam „wychowywać”. Pamiętam ,że opiekowałam się nim bardzo, chodziłam na spacerki, patrzałam aby nic mu nie brakowało. Jednak po okołu miesiącu Puszek, bo tak go nazwałam, niespodziewanie zdechł. Ogromna tragedia to była dla mnie. Odtąd nie chciałam już żadnego psa. Znów marzyłam o swoim Puszku Okruszku, jednak został on tylko w moich snach. Słuchając tej piosenki wzruszam się do dzisiaj. W ogóle wszystkie piosenki Natalii Kukulskiej zaśpiewane w dzieciństwie, są dla mnie bardzo sentymentalne.


      Skomentuj


        #18
        Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

        Muzyka w moim domu rodzinnym byla od zawsze, stary fortepian ktory stal u babci i piekne kolendy wygrywane przez ciocie muzyka to piekne wspomnienia. Ale piosenkami ktore skradly moje dzieciece serce byly te o kundlu burym, znalezionym w ogrodku.... gdy siegne pamiecia widze siebie przeczesujaca okoliczne krzewy, bo przeciez moze w nich kryc sie jakas czworonozna istota ktora potrzebuje ciepla, przyjaciela, po prostu mnie :-) . Uwielbialam tez piosenki z Pana Kleksa,ahhh ten glos, do dzis glos Pana Piotra dziala na mnie niemal magnetycznie. Wielka miloscia darzylam rowniez "czarownice z ksiezyca" Fasolek, dlaczego? Rytm, przeswietny tekst ktory pobudzal moja wyobraznie do walki z logika... byla dla mnie kontrowersyjna (bo jak mozna miec konewke zamiast nosa, ah dziecieca logika) i ukochana zarazem.

        Dzis, te same radosne dzwieki aplikuje mojej latorosli, beztrosko tanczymy, spiewamy uczac sie nowych slow, usypiamy... Mamy ulubione utwory na kazda okolicznosc.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

          Ja z dzieciństwa najbardziej pamiętam "Zuzia lalka nieduża" , "ogórek" , "Był sobie król" i "Dorotka". Zawsze dziadek siadał wieczorami na łóżku kładł mi rękę na ramię i śpiewał. Teraz ja śpiewam swojemu synkowi. Wieczorami na sen i w dzień na czas drzemki. Gdy się budzi pokazuje mu na rączkach kokoszeczkę czy sroczkę. Wiktor uwielbia te chwile i śpiewane i pokazywane
          Attached Files

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

            "Ta Dorotka ta malusia, tam malusia, tańcowała do kolusia do kolusia, tańcowała..."
            To piosenka mojego dzieciństwa nauczyła mnie jej moja mama, to do niej wytupywałam i wystukiwałam swój pierwszy rytm by później ta droga zawiodła mnie do dwóch zespołów Pieśni i Tańca To melodia którą lubię, to melodia którą nuciłam brzuszkowi, potem małej Kasi, gdy była większa zaczynała powtarzać pierwsze słowa, później nauczyła się całej i śpiewała i tańczyła ze mną. Ten sam rytuał towarzyszył i w drugiej ciąży, z tym, że wtedy już tańczyłam z Kasią za każdym razem. Wspólnie z Kasią też śpiewałyśmy to Basieńce od urodzenia, teraz gdy ma 9miesięcy siada na dywanie i z szerokim uśmiechem patrzy jak z Kasią śpiewamy i tańczymy, czasami tańczy też po swojemu na moich rękach gdy "Ta Dorotka" wybrzmiewa w naszym domu. Muzyka zawsze była obecna w moim życiu, w moim domu zawsze dużo się śpiewało, potem były zespoły, później mąż odkrył przede mną świat muzyki poważnej, filharmonii i opery, zakochałam się bez reszty bo wychowana w maleńkiej wsi nie miałam wcześniej styczności z tak wielką sceną. Mąż skończył podstawówkę muzyczną, tak jak i mój teść, więc dziewczynki mają muzykę we krwi, co bardzo mnie cieszy, bo muzyka daje radość

            Skomentuj


              #21
              Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

              Moimi ulubionymi piosenkami z dzieciństwa były "Raz dobosz ruch, szedł sobie ulicami..." oraz "Ogórek". Śpiewałam te piosenki w kółko do znudzenia. Obecnie również śpiewam córce dużo piosenek w tym też i te jednak jak na razie najlepiej sprawdzają się "Na Wojtusia z popielnika", "Ach, śpij kochanie", szczególne przy zasypianiu.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                Kiedy myślę o ulubionej piosence z dzieciństwa, od razu przypomina mi się zabawna sytuacja sprzed kilku laty. Odwiedzałam siostrę - mamę 3 - letniego urwisa i świeżo urodzonego bobasa. Siostra wyszła do swojej sypialni z Młodszym, żeby go nakarmić, a mnie poprosiła bym uśpiła starszą latorośl. Pestka! Weszłam do pokoiku, ułożyłam siostrzeńca w łóżku, nakryłam kołderką, dałam buziaka w czółko i zabieram się do wyjścia. Wtedy Młodzian: "Mama śpiewa mi na dobranoc."..Ahaa Super. Co tu zaśpiewać? I od razu przypomniała mi się piosenka z dzieciństwa, którą absolutnie uwielbiałam. Towarzyszyła mi w drodze do i z przedszkola, kiedy przebierałam buty i czekałam na drugie danie obiadu. To był "Kundel bury". Piosenka jest wesoła, więc, nie mając w głowie innego pomysłu, postanowiłam ją "ulirycznić"i "przerobić" na kołysankę. Zaczęłam swoje śpiewanki:

                Gdy był mały, to znalazłam go w ogródku
                I wyglądał jak czterdzieści dziewięć smutków:
                Taki mały, taki chudy, nie miał domu ani budy,
                Więc go wzięłam, przygarnęłam, no i jest...

                Razem ze mną kundel bury
                penetruje wszystkie dziury.
                Kundel bury, kundel bury,
                kundel bury fajny pies.

                Gdy jest obiad to o kundlu najpierw myślę,
                Gdy jest brudny to go latem kąpię w Wiśle.
                Ma numerek, ma obrożę i wygląda nie najgorzej,
                Chociaż czasem ktoś zapyta: "co to jest?!"

                Razem ze mną kundel bury
                penetruje wszystkie dziury.
                Kundel bury, kundel bury,
                kundel bury fajny pies.

                Razem ze mną kundel bury
                penetruje wszystkie dziury.
                Kundel bury, kundel bury,
                kundel bury fajny pies.

                Po chwili zauważyłam, że Urwis przymyka oczy, a chwyt jego ręki na mojej staje się luźniejszy, więc czując nieopisaną dumę, zaczęłam wymykać się z pokoju. Nie zdążyłam dobrze nacisnąć klamki, kiedy usłyszałam: "Ciocia to było supel, jesce las"... i tak jeszcze 4 razy.... Po czwartym Młody już śpiewał ze mną i bił brawo Po dzisiejszy dzień jest to nasz sztandarowy hit. Jestem dumna, że piosenka którą uwielbiałam w dzieciństwie, podoba się kolejnym pokoleniom. Teraz śpiewamy ją wspólnie mojemu synkowi

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                  Oczywiście, że jako mała dziewczynka uwielbiałam śpiewać. Nie znam zresztą chyba dziecka, które by tego nie lubiło. Niestety los poskąpił mi talentu w tym zakresie, ale wówczas mi to jakoś nie przeszkadzało (do dziś zresztą talentu mi nie przybyło, a nadal nie przeszkadza jakoś szczególnie).

                  Mój ulubiony repertuar to oczywiście tak jak większości dzieci z mojego pokolenia praktycznie wszystkie utwory Fasolek, Majki Jeżowskiej czy małej Natalki Kukulskiej. Jednak miałam dwie takie, przy których nieważne ilekroć bym ich nie słuchała, zawsze łzy leciały mi ciurkiem (od zawsze byłam dość emocjonalna pod tym względem ). Mowa tu o "Małej smutnej królewnie" oraz piosence "Zachodźże słoneczko", którą mama codziennie śpiewała mi na dobranoc.

                  Zresztą jeśli chodzi o piosenkę o słoneczku, to mama widząc moją reakcję chciała przestać ją śpiewać, ale wtedy wpadałam w jeszcze większą histerię, że ja "przecież nie zasnę bez słoneczka". Więc generalnie co wieczór siąkałam nosem i słuchałam, że dziewczynkę "bolą nogi po tym polu chodzić". Przyznam szczerze, że do tej pory słysząc któryś z tych dwóch utworów wzbiera we mnie smutek i nostalgia za dzieciństwem.

                  Do tej pory bardzo często w różnych sytuacjach podśpiewuję sobie jakiś dziecięcy repertuar, bo tak to już jest z tymi piosenkami, że jak raz wpadły w ucho prawie 30 lat temu, tak zostaną tam chyba na zawsze

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                    Moją ulubioną piosenką z dzieciństwa były "Zielone ufoludki" śpiewane przez Fasolki.
                    "Mój brat wciąż czyta o kosmitach,
                    Gwiazdach, planetach i orbitach.
                    O niczym innym nie chce słyszeć,
                    Nawet do UFO listy pisze.

                    Wreszcie zasłużył na nagrodę
                    I latający ujrzał spodek,
                    Bo wylądował dziś w ogródku
                    Pojazd zielonych ufoludków.

                    Zielone włosy, zielone butki,
                    Całe zielone są ufoludki.
                    Zielone włosy, zielone butki,
                    Całe zielone są ufoludki."

                    (a dalej już nie pamiętam)

                    Kolejna piosenka, którą kochałam bo była "o żabach", to "Kto za Tobą w szkole ganiał" Czerwonych Gitar. Moja mama miała kasetę magnetofonową tego właśnie zespołu, a ja w kółko tylko słuchałam piosenki o wkładaniu żab do plecaka :
                    "Kto za Tobą w szkole ganiał,
                    do piórnika żaby wkładał,
                    Kto? No powiedz kto?"


                    Z dziećmi śpiewamy razem "Zająca poziomkę", "Pieski małe dwa" i "My jesteśmy krasnoludki" obowiązkowo z układem choreograficznym.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                      Moja ulubiona piosenka z dzieciństwa, którą bardzo chętnie śpiewałam to; "Wszystkie dzieci nasze są" Majki Jeżowskiej. To wesoły utwór, która "wpada" w ucho i można go ciągle śpiewać. Wszyscy go śpiewali i znali. To kultowa piosenka, można powiedzieć, że ponadczasowa. Nadal chętnie ją śpiewam mojemu dziecku, ponieważ jest rytmiczna i z czasów mojego dzieciństwa. Pragnę, aby moje dziecko także poznało piosenki z dawnych lat, o których powoli się zapomina. Ja nie pozwalam na to. Muzyka łączy pokolenia, dlatego i piosenki powinny je łączyć. Aby o nich nie zapominać, najlepiej je przekazywać dalej swojemu potomstwu.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                        Uwaga! Udało się wyłonić zwycięzców, którzy najbardziej nas urzekli opowiadając o piosenkach z dzieciństwa.
                        Płyty "Kolory" trafiają do:
                        1. nanajka81
                        2. Mariola852
                        3. marcellka
                        4. evelinek13
                        5. wiolkak
                        6. arlettax
                        7. olkkat1234
                        8. pinezka2801
                        9. Skarby
                        10. anya_86


                        Wygranym gratulujemy wygranej! Wszystkich zapraszamy też do naszych innych konkursów dla mam na MamoToJa.pl
                        pozdrawiamy,
                        Redakcja MamoToJa.pl

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                          Dziękujemy i czekamy na wspaniałą płytę

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Wygraj 1 z 10 płyt z piosenkami dla dzieci „Kolory”! Konkurs „Piosenki dla dziec

                            o rany, to się moja córeczka ucieszy!

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X