Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

    Witam mamuskiJestem ciekawa do ilu stopni na minusie wychodzicie z dzieckiem na dwor?Zastanawiam sie,bo ilu lekarzy to tyle opiniJedni twierdza,ze do -5 inni ze do -10.Ja osobiscie stawiam na wariant -5,bo uwazam ze ostre powietrze nie jest dobre na gardelko,choc dodam ze moja corcia ma rok i 4mies i nie choruje,ale co bede ukrywac:jestem straszny zmarzluchpozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

    Ja w gazetach wyczytałam, że małe maluszki do 6 miesięcy to do - 5, a starsze do - 10, o ile nie ma wiatru i świeci słonko i lepiej dwa razy krócej być na polu (30 - 60 min.) niż raz na pół dnia



    Skomentuj


      #3
      Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

      Ja mam te same informacje co Wiola

      Skomentuj


        #4
        Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

        moja córcia ma 10 miesięcy i juz na saneczkach z tatusiem była, ale też mysle że jesli jest więcej niz - 10 to nie idziemy na dwór, ale jesli nie wioeje to ja wietrzymy,ale nie dłużej niz 20 minut góra 30 i lepiej dwa razy krócej byc, a po spacerku na mrozie nasz szkarbek spi jak aniołek, wiec potem mamy czas dla siebie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

          Ja myslę że sama temperatura nie jest wyrocznią trzeba wziąść pod uwagę wiatr i opady. U nas dziś-13 ale ładnie słonko świeciło i nie wiało i byłyśmy 1,5 h.
          {No u mnie to jest inna kwestia że nie ważne jaka pogoda ja i tak muszę wyjść z małą żeby starszą do szkoły zaprowadzić}


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

            no wlasnie majek Ty to masz Mus
            FROCH

            Skomentuj


              #7
              Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

              ja mus to mus
              dzieki bogu moja jużbez gorączki no ale jak -5 było to z gorączką na dworku też była i żyje


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

                Z maleńkim dzieckiem to napewno temperatura nie może być zbyt niska. ja wyczytałam, że Przeciwwskazaniem do wyjścia jest tylko spadek temperatury poniżej -5 stopni C lub duży wiatr.
                ze strony http://www.akademiatroskliwejmamy.pl...ly/wiecej/1/64

                zresztą ja ze starszym dzieckiem nie wychodzę jak jest poniżej -5.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

                  Hej mamusie!
                  ja z moim malutkim nie wychodze jak jest ponizej -5
                  a mam kolezanke ktora w tamtym roku wyszla z dzieckiem na spacer jak bylo az -20!!!!!! a co gorsze dziecko mialo wtedy tylko miesiac!!!no wariatka totalna




                  http://mamaczytata.pl/pokaz/8398/oliwierek MAMUSIA CZY TATUS???

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

                    Ja trzymam się granicy -10. Co prawda kilka dni temu było -13 i tez byliśmy, jednak krócej, bo około 45 minut.
                    Pierwszej zimy mego synka tez wychdziliśmy codziennie, bodajże tylko kilka dni było zbyt mroźnych na spacer. Takie te nasze zimy są.
                    Uważam, że ważne, aby dziecko miało codzienne spacery i nie wyobrażam sobie, że przez kilka tygodni zimowych miałabym z nim siedzieć w domu.
                    Co do lekarzy, to w poniedziałek byliśmy u pediatry z kaszlem synka i lekarka, po osłuchaniu i stwierdzeniu, że płuca i oskrzela są ok, sama stwierdziła, że na spacery jak najbardziej mamy chodzić. A przecież wiedziała, że na dworze jest mroźno, więc zakładam, że wie co mówi i nadal chodzimy na spacery. A póki co, to mrozy odeszły i raczej deszcz jest problemem.
                    Łukasz 11.10.2007

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

                      zalecenia noworodki i młode niemowlęta do -5 reszta do -10
                      ale, że nie mam termometru to nigdy się do tych zalceń nie stosowałam i dziecko było chore aż jeden raz w ciągu prawie 2 lat.
                      chyba i tak z dwojga złego to gorsza jest zbytnia zapobiegliwość i strach przed zimnem a co za tym idzie kiszenie dziecka w domu




                      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

                        Moje dzieci w ubiegłą zimę (miały 2-4 miesięcy) jeździły codziennie na 1,5-2 godzin na spacery przy temp do -15stopni. Były raz chore, ale w w święta, gdy zaraziły się ode mnie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Z dzieckiem na mroz...do ilu stopni?

                          Teraz mają 14 mies, a ja z nimi wychodzę, gdy jest temp do -10. Są starsze, chcą mówić, więc boję się, żeby nie nałykały się powietrza.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X