Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyprawka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wyprawka.

    No dziewczyny to po temacie "jaki wozek kupic" czas na dalsze zakupy. Juz niedlugo Dzidzia sie urodzi i nie wiem co mam jeszcze dokupic.

    To moze tak:
    *wozek

    *fotelik do samochodu

    *lozeczko (kupuje te lozeczko turystyczne, mysle, ze jak dla mnie jest bardziej praKTYczniejsze bo czesto dosc bede wyjezdzac do babci na hacjende, a je sie szybko sklada i rozklada. Wybralam sobie takie:
    http://www.allegro.pl/item513286052_..._promocja.html )

    *wanienka (z racji tego, ze jakos jak pomysle o kapaniu to sie boje, ze w zwyklej wanience upuszcze maluszka czy cos, kupie narazie takie:
    http://www.allegro.pl/item511624242_...wki_promo.html ) jak myslicie czy to dobre rozwiaznie?

    *lezaczek bujaczek - choc w sumie nie wiem czy to nie marnowanie pieniedzy i nad tym sie jeszcze zastanawiam ( sa wazniejsze rzeczy do kupienia na poczatku)

    *ciuszki (akurat tych troche nazbieralam)

    *napewno kosmetyki ale jakie? pieluszki, smoczki, butelki, ..hmm co jeszcze? Piszcie co sie jeszcze przydaje na poczatek. To se pospisuje na karteczke i polece do sklepu

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)
  •    
       

    #2
    Wozek - moj typ znasz
    Fotelik - ja mialam Coneco i bylam zadowolona.
    Wanienka - fajna ale starcza na krotko , lepiej kupic zwykla i do tego tzw "Foczke" http://www.allegro.pl/item517266168_..._okt_w_wa.html
    Łozeczko - ja osobiscie uwazam ze te lozeczka nie nadaja sie do spania codziennego. Mam turystyczne ale tylko na wyjazdy ew jako kojec. Nasluchalam sie ze za miekkie materacyki sa i zle dzialaja na plecki dziecka.
    Poza tym jestem fanka tradycji i zawsze marzylo mi sie drewniane lozeczko - mozna odkupic od kogos wrecz za grosze.
    Lezaczek dla mnie super pomysl my mielismy Fisher Price z wibracjami
    http://www.allegro.pl/item512204508_..._g5914_gw.html
    Maly na chrzciny dostal ale tez mozna odkupic.
    Kosmetyki na poczatku w sumie nie potrzeba nic procz ew kremu do dupci ( u nas Sudocrem ), mydelka ( u nas J&J na dobranoc ) i oliwki tej samej firmy choc podobno lubi uczulac Gdyby nas uczulalo to wybralabym Bambino .Czym mniej kosmetykow tym lepiej. Jak maluszek sie urodzi zobaczysz czy ma sucha skore ( wtedy np Oilatum ). Warto tez pierw wyprobowac kosmetyk bo czesto maluszki uczulaja.Dla starszaka dopiero beda szampony, plyny do kapieli itp.
    Pieluszki wybierze dziecie ale najwiecej punktow zbieraja Pampersy Newborn na poczatek.
    Smoczki - my uzywamy Nuk lub Canpol Babiec tylko silikonowe bo kauczukowe wydaja mi sie mało higieniczne.
    Butelki - warto miec choc jedna w razie"gdyby" no chyab ze planujesz szybkie pzrejscie na butle to wtedy wiecej. Najczesciej wybierane sa Aventowskie ( jedna powinnas dostac w szpitalu po urodzeniu dziecka ) lub Lovi. My mielismy Brown'sa
    Last edited by Goplana; 31-12-2008, 14:35.

    Skomentuj


      #3
      Zajrzyj tutaj http://www.maluchy.pl/porada/192
      Z doswiadczenia wiem ze duzo z tych rzeczy z listy sa po prostu niepotrzebne - u nas np rozek poszedl w odstawke zaraz po szpitalu ( wolalam czuc na rekach synka ). Wszelkiego rodzaju nianie elektryczne, podgrzewacze itp nie sa niezbedne.
      Mysle ze na poczatek warto kupic minimum z minimum a pozniej poznajac potrzeby swoje i dziecka oraz obserwujac rozwoj sytuacji dokupowac reszte np laktator itp.

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
        Łozeczko - ja osobiscie uwazam ze te lozeczka nie nadaja sie do spania codziennego. Mam turystyczne ale tylko na wyjazdy ew jako kojec. Nasluchalam sie ze za miekkie materacyki sa i zle dzialaja na plecki dziecka.
        Z tym lozeczkiem to moze poprostu dokupie do niego grubszy i twardszy materacyk, bo widzialam, ze w niektorych tych lozkach sa dolaczone takie cieniutkie materacyki. Moze to rozwiaze problem?

        Dzieki za stronke napewno sie przyda.

        Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

        Skomentuj


          #5
          No wiesz to jak z chodzikami - moj pediatra i ortopeda nie zalecal takiego lozeczka, ale ktoras mama moze napisac ze jej dziecko spalo w takim codziennie i ma prosty kregpslupek itp. Wiec wybor nalezy do Ciebie

          Dla mnei nazwa turystyczne mowi sama za siebie

          W standardowych lozeczkach sa 3 poziomy materacyka - w tych turystycznych czesto tylko 2 i noworodek lezy dosc nisko co no po cesarce nei jest super rozwiazaniem bo musisz sie schylac.No i ten przewijak - znajoma by wlozyc corcie do lozeczka musi go pierw zdjac.
          Dodatkowym plusem standardowych jest to z emozna kupic takie z szuflada - oszczednosc mieksca ( ja w niej trzymam posciele i ochraniacze malego na zmiane a wierz mi ze zajmuja troche miejsca) a tak msuialabym je upychac po szafkach.

          Poczytaj tutaj :
          http://www.babyboom.pl/forum/tu-zapy...ystyczne-7417/
          Last edited by Goplana; 31-12-2008, 15:14.

          Skomentuj


            #6
            Łóżeczko mam drewniane a u teściów turystyczne.
            Turystyczne lepsze,możesz przewozić,mało miejsca zajmuje i dziecko jak wstaje to się nie poobija..
            wanienka- najlepsza ta najprościejsza...zwykła plus stojak pod nią.
            Dla mnie leżaczek- bujanka był dużą wygodą... i często z niego korzystałam np.jadąc do znajomych to dzidzia sobie leżała...
            Fotelik miałam Graco- minus tego fotelika że był ciężki...
            Kosmetyki uzywałam i uzywam do dziś oilatum.
            Smoczek firmy tommy tippee, jak dla mojej córci to najlepszy bo ma duży cumel,a jeśli chodzi o butelkę to Canpol babies Lovi..

            Skomentuj


              #7
              Turystyczne zajmuje mniej miejsca ? Przeciez wymiarowo jest takie same jak drewniane. A to ze sie sklada ... przy niemowleciu nikt nie bedzie za kazdym razem skladal i rozkladal lozeczka.
              Turystyczne moze dla wiekszego jest ok chocby dlatego ze spedza tam o wiele mniej czasu ale dla maluszka jak dla mnie odpada - a maluszek sie nie poobija

              Kosmetyki Oilatum sa kosmetykami leczniczymi - mysle ze nie ma co faszerowac skory dziecka tak od razu jesli nie ma potrzeby.

              A smoczki TT - podobno dobre ale dla mnie dziecko wyglada w nich strasznie, jakies takie wielkie sa i wogole kosmiczne

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                dobrze jest się też zaopatrzyć w przewijak...taki zwykły.
                ten przy turystycznych łóżeczkach jest do bani..nigdy nie leżał na łóżeczku bo faktycznie przeszkadza

                Skomentuj


                  #9
                  Racja. W zasadzie w tych turystycznych tylko palak jest fajny Bez wibry tez mozna zyc. Za te bajery sie placi a potem sie ich nie uzywa.

                  Ja mialam komode i na niej taki miekki przewijak
                  http://photos01.allegro.pl/photos/or...49/516294940_3
                  Dla mnie byl wygodniejszy niz te nadstawki na lozeczko.

                  Ja dla synka jak urosl kupilam zwykle lozeczko turystyczne Coneco i do tego dokupilam wibre z pozytywka i lampka za 11 zl - lampka super sie przydawala przy nocnym przewijaniu na spiocha ( syn lał jak smok :P )
                  Last edited by Goplana; 31-12-2008, 16:35.

                  Skomentuj


                    #10
                    Oliatum dla mnie najlepszy!! co do smoczków tt to zależy od modelu ...(są dziwaczne kształty, ale też te standardowe)
                    Sudocrem bywa uczulający....
                    mam drewniane i turystyczne więc widzę plusy i minusy każdego z nich...
                    gdybym miała teraz wybrać jedno to wybrałabym turystyczne, z racji tej że często wyjeżdzam!!a drewniane stoi i stoi....

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moje turystczne łóżeczko ma wibracje pod materacem...ale wogole tego nie używam

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja do Oilatum nic nie mam, sama stosowalam. Mysle jednak ze nie ma co kupowac na zapas i uzywac bez potrzeby.
                        Co do Sudocremu to nie znam nikogo kogo uczula , sama stosuje bo u nas sie sprawdza - nie nalegam na jego zakup i nie namawiam innych.Kazdy krem i inny kosmetyk bywa uczulajacy
                        Co do lozeczka tak jak pisalam - nie narazalabym malenstwa ktore wiekszosc czasu spedza w lozeczku na jakis szwank zwiazany z ew uzywaniem tegoz lozeczka ale to moje zdanie. Dla mnie turystyczne to turystyczne

                        Skomentuj


                          #13
                          Goplana idę się szykować na sylwestra...podyskutujemy next time
                          szczesliwego Nowego Roku

                          Skomentuj


                            #14
                            O gustach sie nie dyskutuje Dla mnie te lozeczka nie nadaja sie dla noworodka i tyle
                            Wzajemnie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Ale sie dziewczyny rozgadalyscie i teraz sama nie wiem juz ktore lozeczko lepsze bo jesli chodzi o takie drewniane to znalazlam z calym zestawem takie:
                              http://www.allegro.pl/show_item.php?...a%3E%3C%2Fi%3E

                              ale poszukam jeszcze takie co wspomnialyscie, z szufladka na dole.

                              Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X