Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    pinki ja za wozek nie musialam placic ale lepiej dowiedz sie u linii z ktorymi lecisz bo moze jest roznie...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Czesto latam na trasie Anglia-Polska liniami wizzair lub ryanair,w grudniu bede leciec do kraju z moja corka,ktora bedzie miec 7 miesiecy.Za wozek dzieciecy i fotelik samochodowy w wizzair nie ponosisz oplaty i oddajesz go do luku bagazowego przy wsiadaniu do samolotu.Twoje 15 miesieczne malenstwo bedzie siedziec z jednym z rodzicow i dostaniesz pas dla dzidzi.Jezeli bedziesz miec butelke z piciem lub mleczkiem to moga poprosic cie o sprobowanie(widzialam na wlasne oczy).Rada na cisnienie w uszach-cos do ssania dla dziecka.Jezeli chcesz dodatkowe informacje na temat bagazu najlepiej bedzie jak wejdziesz na stronke lini,ktorymi lecisz i poczytasz.
      WIZZAIR-bagaz nadany-15 kg
      podreczny-10 kg
      RYANAIR tak samo,ale placi sie za dodatkowy sprzet dzieciecy np.fotelik samochodowy
      Zycze udanego wypoczynku!
      Lesley 18.05.2009

      Skomentuj


        #33
        To próbowanie napojów dla dziecka to ja przeżyłam na własnej skórze
        W obydwie strony: zarówno we Wrocławiu jak i w Liverpoolu. W sumie to
        lepsze niż, jakby się czepiali bidonu z wodą czy tam mlekiem.

        Pinki i tak jak już dziewczyny pisały: synek będzie siedział z Tobą czy tam
        z mężem. Dostaniesz dla niego pasy, którymi przypniesz go do siebie.
        Ogólnie na lotnisku we Wrocku uważam jest spoko.
        Za wózek nie ma dodatkowej opłaty, bo dla takich maluszków jest stała
        opłata i jedyną rzeczą którą możesz dla nich wziąć jest właśnie wózek.
        Nie bierzesz dla niego ani bagażu głównego ani podręcznego. Co dla mnie
        jest śmieszne, bo dla Julki musiałam wziąć więcej ciuchów niż dla nas.
        Przecież taki szkrab to sekunda i brudny albo mokry. Fakt trzecia torba
        do dźwigania to tez głupota, ale mogliby dla jednego rodzica zwiększyć
        limit tak mi się wydaje.
        A wózkiem wieziesz maluszka aż do samolotu i składasz go ładnie i
        kładziesz pod schodami. Tylko musisz zapytać przy zdawaniu bagażu,
        gdzie go odbierasz: czy zaraz po wyjściu z samolotu czy razem z bagażami.
        Chociaż u nas zawsze czekał na nas po wyjściu. I tak chyba
        jest najczęściej. Chyba, że zapakują pierwsze wózki, to nie wywalają
        wszystkich bagaży w poszukiwaniu wózków.

        No to tyle moich wypocin. Odezwij się na gadulcu jak coś więcej chcesz
        wiedzieć


        Skomentuj


          #34
          dzięki za rady dziewczynki kochane, tak to jest jak się ze wsi za granicę wybiera he he!
          Nusiak ja też z Wrocka będę lecieć, jutro się wybieram do biura podróży w końcu się na coś zdecydować.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #35
            no i za tydzień lecę do Tunezji.
            powiedzcie mi jeszcze bo mogę mieć 20 kg bagażu głownego ale czy to 20 na jedna osobę przysługuje?
            bagaż podręczny 5 kg. czego nie mogę w nim mieć?
            no i czy w samolocie mozna kupic picie i za jaką kasę! ile i czy złotówki czy euro?
            czy podręcznym bagażem może być plecak z aparatem portfelem dokumentami i np. bluzą i czapką z daszkiem?
            Last edited by pinklady; 06-07-2009, 01:37.
            Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

            Skomentuj


              #36
              Pinklady
              No na odprawie nie można mieć w bagażu podręcznym butelek z płynami o pojemności przekraczającej 100ml, ale już po odprawie możesz kupić w strefie wolnocłowej co tylko chcesz (do picia i do jedzenia), jest na pewno taniej niż w samolocie (co do waluty przy płaceniu to najczęściej można płacić w złotówkach, euro i w walucie państwa do którego się leci)
              Rzeczy które wymieniłaś mogą znaleźć się w bagażu podręcznym, w ogóle do bagażu podręcznego radziła bym Ci wziąć wszystkie cenne rzeczy (kamera, aparat itp) żeby uniknąć ewentualnej kradzieży z bagażu głównego.
              Głowa do góry na pewno wszystko będzie dobrze, my lecieliśmy samolotem z niespełna rocznym niemowlakiem i byłam przerażona, ale źle nie było więc nie ma się czym martwić

              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

              Różności do postów
              GALERIA OLAFKA

              Skomentuj


                #37
                dziekuje dotty za rady.

                ja wprawdzie z 10-latkiem lece ale jak znam życie od razu zechce jeść czy pic...
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Nie ma za co Pinklady,

                  Zahaczono jeszcze wątek wózków, z własnego doświadczenia wiem, że nie opłaca się przewozu wózków dla maluchów między 0-24 miesiącem życia, jeśli dziecko kończy 2 lata to za wózek płaci się tak jak za bagaż rejestrowany (15kg).
                  A co do nadbagażu, to my nieraz przekraczamy wagę o nawet 3kg, ale jak dotąd nie robiono nam z tego powodu problemu, przylepiano dodatkową nalepkę z napisem 'ciężkie' i tyle, (ale my może mamy szczęście), tak czy siak jeśli nie jest się pewnym co do wagi bagażu to przy rezerwacji biletów można zapłacić (jest chyba nawet taniej) od razu za ewentualny nadbagaż.

                  Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                  Różności do postów
                  GALERIA OLAFKA

                  Skomentuj


                    #39
                    liniami którymi lecę - są to Aurela Airlines za 1kg nadbagażu płaci sie 5 euro
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      #40
                      Witam,
                      dolanczam się do obaw o latanie samolotem.Brat nas zaprosil do Anglii i mamy leciec w październiku.Mała bedzie miala wtedy 21 miesiecy niby duża a lot nie długii, ale jednak się boję.Czy mała mi wytrzyma. Z tego co wywnioskowałam z waszych komantarzy to mala bedzie mogła siedzieć u mnie na kolanach.A co bedzie dalej?Chyba martwię się na wyrost, dziecko czasami potrafi pozytywnie zaskoczyć.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        My lecieliśmy właśnie do Anglii, też do brata mojego
                        Tu jest ten plus że lot trwa krótko, coś około 2 godzin. Do dwóch lat dzieci
                        siedzą z opiekunem na kolanach. Ktoś z obsługi da Ci pasy dla malutkiej.
                        Dla naszej Julii to była super zabawa - lot samolotem. Przy starcie bawiła
                        się pasami bezpieczeństwa (oczywiście była przypięta, ale klamra była
                        bardzo interesująca), potem rzucała lalkę ludziom siedzącym za nami
                        (ale trafili nam się wyjątkowo mili pasażerowie). Jeśli jeszcze nie kupiłaś
                        biletów to proponuję te z pierwszeństwem wejścia na pokład. Bo spokojnie
                        wybierzesz sobie miejsce dla siebie i maleństwa. Ludzie z reguły nie
                        siadają obok tak małych dzieci (chcą mieć chyba spokojny lot ) więc jeśli
                        lecisz jeszcze z kimś to sądzę, że potem będziecie mieli dodatkowe miejsce
                        dla córci (jak już będzie można odpiąć pasy).
                        Dzieci różnie reagują na lot, ale myśl pozytywnie a będzie dobrze. Aha i
                        wez dla małej jakieś lekkostrawne jedzonko i nie tysiac możliwości:
                        sok, banan, woda, drożdzówka, ciastka, biszkopty i coś jeszcze bo Pani
                        podróżująca z małym właśnie w ten sposób chciała uspokoić dziecko
                        i potem maluszek wymiotował. Po prostu za dużo tego mu podtykała

                        Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz


                        Skomentuj


                          #42
                          Dziekuje bardzo za konkretna wiadomość, bardzo mi to pomogło i pocieszyło
                          Jak bede miała jeszcze jakieś pytania to zapytam.Dziekuje bardzo.

                          Skomentuj


                            #43
                            JA jeszcze raz, mam pytanko do Ciebie Nusiakowa.
                            Jak jest z napojami dla dziecka.Ja to sobie kupię jakiś napoj po odprawie ale co mam zrobić z małą.Nie wiem czy na strefie wlnocłowej dostanę taki soczek dla małej żeby wziąść do samolotu i n ie było problemu.Czy mogę zabrać ten co pije i okazać na odprawie.Niech nawet sprobują ale zależało by mi żeby mała miała to co lubi.
                            Wylatujemy w czwartek więc z góry dzięki za szybką odpowiedź

                            Skomentuj


                              #44
                              ewciazajacmoja ma 20miesiecy i kiedyś tez miałam obawy takie jak Ty
                              ja zawsze mam w podręcznym coś do jedzenia,słoiczki,jabłko pokrojone i obrane,jakies ciastka,a wody tylko tyle(przed odprawa) co mieści butelka 250ml..i jeszcze nigdy sie do mnie nie przyczepił na odprawie.
                              Wg. mnie oczywiście,że możesz wziąśc do picia to co lubi,ale miej to w butelce lub w niekapku itd.sama byłam swiadkiem(przedemną kobita)jak kobieta miała litrowy sok dla dziecka i kazali jej wlać do butelki a resztę musiała zostawić.
                              Jesli będą kazać pokazać to wtedy powyciągasz z torby i będziesz próbować,a jesli nic nie mowią to jest ok.
                              FROCH

                              Skomentuj


                                #45
                                Jeszcze raz dziękuję za taką szybką odpowiedz , moze zgadamy sie na gg to mi poopowiadasz wiecej o locie Ale jeśli nie to ok
                                Pozdrawiam

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X