Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Migreny i zaburzenia snu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Migreny i zaburzenia snu

    Co robić, jeśli dziecko skarży się na bóle głowy (sami podejrzewamy migrenę, ale nie wiemy czy dziecko 4-5 letnie może mieć migreny??) i ma kłopoty ze snem?
    Na jednym z serwisów o zdrowiu wyczytałam, że to może być problem neurologiczny, ale czy od razu powinnam biec z dzieckiem do takiego lekarza? U normalnego bylam, nie pomoglo, wiec nie bardzo wiem co robic

    ?
  •    
       

    #2
    Odp: Migreny i zaburzenia snu

    Tak, zdecydowanie jest to wskazanie do wizyty u specjalisty. Dzieci chorują na migrenę równie często jak dorośli a nie zawsze jest to odpowiednio diagnozowane. Nie zawsze migrena u dzieci objawia się bólem głowy, może to być ból brzucha i nudności podczas prawidłowego stanu błony śluzowej żołądka i narządów wewnętrznych. Do niedawna przypisywano te dolegliwości tzw. nerwicy żołądka u dzieci.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Migreny i zaburzenia snu

      A jeśli to nawet sprawa neurologiczna to wystarczy EEG mózgu i wszystko będzie jasne, ja pamiętam ile moja mama ze mną chodziła po lekarzach bo bolała i bolała. Az wreszcie trafiła do starego profesora który stwierdził ze szybko rosne i to jest przyczyna i jeszcze powinnam iść do okulisty okazało się ze mam wade wzroku.Gdy dostałam okulary przeszło.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Migreny i zaburzenia snu

        Zdecydowanie do specjalisty! Nie powinno się ignorować nawracających dolegliwości, szczególnie u dzieci. Ja sama jako dziecko miałam migreny. Później, po okresie dojrzewania, z nich wyrosłam, ale diagnoza znacznie uspokoiła zarówno mnie, jak i moją mamę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Migreny i zaburzenia snu

          Na pewno warto pomyśleć i o wizycie u specjalisty i o suplementacji magnezem (niedobór magnezu prowadzi zarówno do bezsenności, zaburzeń snu, jak i do bólów głowy, a nawet migreny).
          Moja strona o zielonej kawie + ćwiczenia - http://zielonakawa-odchudzanie.pl/ + porady finansowe: http://judaszowesrebrniki.pl/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Migreny i zaburzenia snu

            bóle głowy u maliszka są koszmarem, ciężko faszerować malucha lekami przeciwbólowymi, ja bym zrobiła usg główki, bo ngidy nie wiadomo co tam siedzi

            Skomentuj


              #7
              Odp: Migreny i zaburzenia snu

              Ja miewam migreny do tej pory i nie chciałabym aby i to dotyczyło moich dzieci Nie wiedziałam nawet że i ich może to dotyczyć Na szczęście jak na razie nie ma tego problemu u nich i mam nadzieje że tak zostanie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Migreny i zaburzenia snu

                Migreny u dzieci zazwyczaj z tego co wiem pojawiają się ale w okresie dorastania. Zazwyczaj, ale jak wiadomo nie ma na nic reguły. konieczni udałabym się do neurologa, da skierowanie na tomografię głowy.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Migreny i zaburzenia snu

                  Może dobrym pomysłem byłyby jakieś rośliny lecznicze? Coś takiego wyczytałam tutaj http://adamed.expert/ Rośliny mogą naprawdę sporo dobrego zdziałać w naszym organizmie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Migreny i zaburzenia snu

                    Bezsenność- http://www.bezsennosc.pl/przyczyny-p...a-bezsennosci/ to coraz częstszy problem Polaków. Stresujemy się, denerwujemy, myślimy o sposobach na rozwiązanie problemów. To właśnie sprawia, że nie możemy spać. By pozbyć się bezsenności- trzeba pozbyć się problemów.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Migreny i zaburzenia snu

                      Lepiej iść do neurologa niż później żałować. Lekarz jak nic nie stwierdzi to będziesz się zastanawiać co dalej robić, a jak zbada i powie że jest wszytsko w porządku to przyczyny poszukasz innej. Może dziecku brak tlenu i jest niedotlenione odpowiednio. Może zwiększ ilość i częstotliwość spacerów.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Migreny i zaburzenia snu

                        Przyczyny mogą być neurologiczne. Dlatego warto to zweryfikować i udać się do specjalisty. Najlepsza klinika jaką znam, która zatrudnia doświadczonych neurologów, to oczywiście Psychomedic. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa są na nią namiary.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Migreny i zaburzenia snu

                          Oczywiście, że takie małe dzieci również mogą skarżyć się na bóle głowy. Nie wiem czy mogą to być bóle o charakterze migrenowym, ale ja bym na twoim miejscu przeszła się z dzieckiem do lekarza i zrobiła mu odpowiednie badania.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Migreny i zaburzenia snu

                            Z takimi schorzeniami poradzi sobie tylko neurolog.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Migreny i zaburzenia snu

                              A może jest Ci za gorąco lub za zimno? Myślałaś o zakupie nowej pościeli? Zerknij na lavaro.pl i kup sobie porządną, oddychającą pościel bawełnianą.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X