Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

    Witam,
    Do tej pory nie miałem okazji korzystać z forum, więc "cześć wszystkim rodzicom i opiekunom"
    A teraz pytanie, które mnie nurtuje. Mam 8-miesięcznego malucha. Od dwóch tygodni ma na nóżce zmiany których alergolog nie był w stanie rozpoznać. Przepisał steryd jednak mam obawy przed podaniem. Zmiany których zdjęcie umieszczam początkowo miały kolor "atopika", lekko żółtawy, kremowy. Wybieramy się do dermatologa natomiast szukam odpowiedzi na pytanie czy owa zmiana jest lub ew. czym może być spowodowana. Proszę o opinię.
    Attached Files
  •    
       

    #2
    Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

    Czasem alergia jest mylona z AZS, objawy są bardzo podobne, ale diagnoza byłaby tu konieczna.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

      Może ten artykuł: jak rozpoznać alergię u dziecka - https://zdrowie.enel.pl/artykul/jak-...rgie-u-dziecka Ci pomoże. Bardzo lubię czytać artykuły na tej stronie, bo są zazwyczaj pisane przez ekspertów więc zawarta tam wiedza jest sprawdzona.
      Na pewno wszelkich zmian na skórze dziecka nie wolno ignorować tym bardziej gdy jest to niemowlak. Nie umie on jeszcze mówić więc sam nie powie nam gdy coś będzie go bolało.
      Przedłużający się katar u dziecka też powinien być powodem do zaniepokojenia. Szczególnie jeśli jest on wodnisty, bardzo rzadki i dosłownie kapie z nosa. W takich przypadkach trzeba koniecznie obserwować dziecko i odkryć czy pojawiające się objawy są spowodowane poprzez kontakt z jakimś konkretnym czynnikiem. Im więcej danych podamy lekarzowi pediatrze tym łatwiej będzie mógł postawić diagnozę co jest naszemu dziecku.
      zofka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

        Jeżeli męczy Cię alergia to polecam zaopatrzyć się w Alnosin od Medarfa on powinien załagodzić objawy. Po za tym warto wybrać się do alergologa by znalazł przyczynę alergii. Jest to bardzo ważne, ponieważ owszem można łagodzić objawy alergii jednak lepiej je wyeliminować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

          Alergia dzisiaj to rzecz normalna ... oczywiście można i trzeba z nią walczyć. O alergii właśnie można poczytać na stronie preparatu o nazwie allergoff . Są to preparaty (spray do rozpylania i płyn do prania), które są bezpieczne dla ludzi i neutaralizują alergeny kurzu domowego/pyłków/zwierząt domowych/pleśni. Idealne i bardzo skuteczne dla alergików. Spray służy do pryskania np. materacy, firan, pluszowych zabawek, dywanów itp. Płyn do prania służy do namaczania odzieży/pościeli/zabawek przed właściwym praniem. Sprawdza się i działa, pzdr

          Skomentuj


            #6
            Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

            Przy małych dzieciach warto też zadbać o oczyszczacz powietrza, sama się o tym przekonałam. Zwłaszcza jak mają alergie. Teraz mamy Camry CR 7960 i im jest łatwiej, a i my się lepiej czujemy przy takim przefiltrowanym powietrzu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

              Na Waszym miejscu przebadałabym się w kierunku łuszczycy, bo niestety dotyka ona coraz większą ilość dzieci. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale nawet sama to zauważyłam i coraz więcej dzieci moich znajomych cierpi na łuszczycę. Moje dziecko również ma łuszczycę i przez wiele miesięcy lekarze nie mogli postawić diagnozy. Dopiero gdy trafiłam tutaj https://www.febumed.com.pl/luszczyca...eci-niemowlat/ i gdy zmieniłam lekarza stwierdzono u mojego dziecka tą chorobę i zaczęto je prawidłowo leczyć.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

                Z takimi zmianami to tylko do lekarza, bo na forum to raczej laików znajdziesz.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Alergia, zmiany dermatologiczne? Co to jest?

                  Może warto byłoby zrobić dziecku testy alergiczne? Na pewno wykonują je w Poradni Alergologicznej Poznań. Bez dobrego alergologa raczej się nie obejdzie. Dobrze byłoby jak najszybciej ustalić przyczynę tej zmiany.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X