Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

    Dziewczyny czy któraś z Was ma problemy z fazą lutealną? Bo moje właśnie zostały wykryte przez ovufriend niestety od kilku cykli mam bardzo krótką fazę luetalną. Umówiłam się już do lekarza -wizytę mam za dwa tygodnie. Czy ktoś wie jakie mogą być konsekwencje krótkiej fazy?

    to jest mój ostatni cykl:

    wykres ovufriend

    prosze o rady
  •    
       

    #2
    Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

    Miałam podobny problem, lekarz stwierdził u mnie trochę zbyt krótka fazę lutealną i do tego teraz okazało się, że mam zbyt cienkie endometrium. Jednym słowem- obniżone szanse na zajście w ciążę.
    Jeśli chodzi o za krótką fazę lutealną to niestety oznacza to, że może nie dojść do zagnieżdżenia się zarodka, nawet gdyby doszło do zapłodnienia gdyż droga zapłodnionej komórki do macicy i zagnieżdżenie trwa najkrócej ok 10 dni.
    Ja w związku z tym miałam włączoną luteinę przez kilka miesięcy od 20 do 30 d.c. Teraz już odstawiłam bo trochę się to ustabilizowało.
    Teraz walczę z cienkim endometrium i za niskim poziomem estrogenu...
    Nie martw się, idź na spokojnie do lekarza i myślę, że włączy Ci odpowiednie leki na wydłużenie fazy poowulacyjnej.
    Powodzenia i odzywaj się co u Ciebie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

      Kurcze, faktycznie to logiczne, że jak krótka faza lutealna to może być za mało czasu, żeby zarodek się zagnieździł. Wyczytałam na ovu, że faza lutealna powinna prawidlowo trwac ok 14- 16 dni, więc faktycznie u mnie to słabo wygląda. A powiedz mi jak szybko udało się u Ciebie "uregulowac" tą fazę, nie wiem czy to dobre słowo? Ile dokładnie brałaś luteinę?
      Widzę, że Ty też masz trudności z zajściem w ciążę. Długo się starasz? Teraz bierzesz jakie leki w związku z Twoimi trudnościami?

      Jedyne co mnie na tą chwilę pociesza to fakt, że tak szybko to odkryłam- ciekawa jestem ile bym była nieświadoma... A tak to już czekam na wizytę u lekarza i jestem dobrej myśli.

      daj znac jak to u Ciebie wszystko wyglada,

      pozdrawiaam

      Skomentuj


        #4
        Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

        Brałam luteinę od marca do sierpnia czyli ok. pół roku, ale to chyba nie jest do końca tak, że w czasie "regulowania" nie można zajść w ciążę. Po prostu jeśli w tym czasie zajdziesz w ciążę to trzeba do któregoś tam tygodnia tą luteinę brać bo nagły spadek progesteronu może spowodować poronienie. Mi się akurat nie udało, ale u Ciebie może być inaczej.
        O dziecko staram się od 11 cykli. Jeśli chodzi o leki to jedynie ta luteina przez pół roku a od przyszłego cyklu mam brać estrogen w tabletkach od 5 do 9 dnia cyklu, gdyż wyszło mi przy badaniach hormonalnych, że mam go trochę zbyt mało. Do tego piję inofem od kilku miesięcy no i oczywiście biorę kwas foliowy, ale to standard. Do tego wszystkiego mam niewielkie, ale jednak problemy z tarczycą, prawie zerowe tsh i guz na tarczycy.
        No i to zbyt cienkie endometrium, tu wspomagam się naturalnie tzn. jem orzechy, migdały i piję czerwone wino.
        Ale nie tracę nadziei, jak pewnie każda z nas.. Będzie dobrze

        Skomentuj


          #5
          Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

          Napisane przez ann30_2015 Pokaż wiadomość
          Brałam luteinę od marca do sierpnia czyli ok. pół roku, ale to chyba nie jest do końca tak, że w czasie "regulowania" nie można zajść w ciążę. Po prostu jeśli w tym czasie zajdziesz w ciążę to trzeba do któregoś tam tygodnia tą luteinę brać bo nagły spadek progesteronu może spowodować poronienie. Mi się akurat nie udało, ale u Ciebie może być inaczej.
          O dziecko staram się od 11 cykli. Jeśli chodzi o leki to jedynie ta luteina przez pół roku a od przyszłego cyklu mam brać estrogen w tabletkach od 5 do 9 dnia cyklu, gdyż wyszło mi przy badaniach hormonalnych, że mam go trochę zbyt mało. Do tego piję inofem od kilku miesięcy no i oczywiście biorę kwas foliowy, ale to standard. Do tego wszystkiego mam niewielkie, ale jednak problemy z tarczycą, prawie zerowe tsh i guz na tarczycy.
          No i to zbyt cienkie endometrium, tu wspomagam się naturalnie tzn. jem orzechy, migdały i piję czerwone wino.
          Ale nie tracę nadziei, jak pewnie każda z nas.. Będzie dobrze
          No chyba najważniejsze w tym wszystkim, to nie tracić nadziei... Moja wizyta coraz bliżej- ciekawa jestem co powie lekarz. Wydrukuje sobie wykresy z ovu, żeby pokazać na wizycie jak to u mnie wygląda..
          A staracie się o pierwsze maleństwo?
          Ostatnio się dowiedziałam,że wśród znajomych 3 pary mają problem z zajściem w ciążę. Nieciekawie to wszystko zaczyna wyglądać. Jak teraz są już takie duże problemy, to co dopiero będzie za 10 lat.

          Skomentuj


            #6
            Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

            Tak, staramy się o pierwsze dzieciątko. Trochę późno bo w przyszłym roku kończę 30 lat, ale jakby od razu się udało to już byśmy byli w trójkę.. Życie weryfikuje takie plany jak widać..
            Generalnie takie czasy nastały, że problemy z zajściem w ciążę ma coraz więcej par. U mnie w rodzinie też jest małżeństwo oboje ok 30 lat ok rok temu ciąża pozamaciczna, do tej pory nie mają dziecka nie wiem czy świadomie (strach) czy po prostu mają problem z zajściem. Ale jest tez wiele par, które nie chwalą się tym, że starają się o dziecko. Ja sama raczej się z tym nie obnoszę, aby uniknąć pytań "czy to już, czy jeszcze?", to wszystko byłoby wtedy zbyt bolesne.
            Daj znać co się dowiedziałaś u lekarza. Trzymam kciuki za jak najlepsze wiadomości

            Skomentuj


              #7
              Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

              Ogólnie w dalszym ciągu wiele osób bardzo wstydzi się mówić o nieplodności, ale ja się kompletnie temu nie dziwię...
              moja wizyta u lekarza już jutro- także proszę o trzymanie kciuków!!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

                Luizanka i jak po wizycie u lekarza? Daj znać co się dowiedziałaś.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

                  przepraszam, że dopiero teraz odpisuje... na wizycie ok, poszłam do lekarza z wydrukowanymi wykresami z ovufriend, żeby mógł zobaczyć jak to wszystko u mnie wygląda. Miałaś rację - przepisał mi luteinę i zlecił dodatkowe badania. mam poczucie, że jestem w dobrych rękach, a to chyba najważniejsze...

                  A powiedz ann30_2015 jak u Ciebie? W jakiej fazie cyklu jesteś? :-)


                  Może są jakieś "staraczki", które nas podczytują. Zapraszamy do nas

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

                    Cieszę się, że jesteś zadowolona po wizycie luizanka Luteina powinna Ci pomóc w ciągu kilku miesięcy więc bądź dobrej myśli Trzymam bardzo mocno za Ciebie kciuki! Ja jestem kilka dni przed owulacją, ale w tym miesiącu nie liczę tego dokładnie ponieważ jestem obecnie na wakacjach i głównie relaksuję się nie myśląc o fazie cyklu. Zobaczymy co z tego wyjdzie może coś pozytywnego akurat pozdrawiam!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

                      ale cudownie- wakacje :-) ja już dawno zapomniałam, a gdzie wypoczywasz? za Ciebie też trzymam mocno kciuki, żeby to było coś baaaardzo pozytywnego!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

                        Jeśli masz problem z fazą lutealna to na twoim miejscu znalazłabym lekarza, który wie jak leczyć tą przypadłość. Spróbuj umówić się na wizytę do http://macierzynstwo.com.pl/ To klinika leczenia niepłodności myślę, że mogliby ci tam pomóc.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: wykryte nieprawidłowości z fazą lutealną przez ovufriend

                          Wypoczywałam w Turcji Ale już niestety od kilku dni po wakacjach. Co dobre szybko się kończy niestety... zobaczymy czy coś z tego wyniknie. Generalnie wyluzowałam się na maxa i mam nadzieję, że jak nie w tym miesiącu, to może w następnym się uda. Na jakiś czas naładowałam akumulatory i nastawiłam się pozytywnie. Mam nadzieję, że następne wakacje spędzimy już w trójkę
                          Co do skróconej fazy lutealnej. Ja bym spróbowała faktycznie na początek z luteiną, po kilku miesiącach będzie wiadomo czy jest to skuteczne czy nie.
                          Czasami najprostsze metody są najlepsze. Powodzenia!

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X