Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy to może być ciaża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: czy to może być ciaża

    Ja byłam w dwóch ciążach, ale każda z nich była podobna. Na początku nie miałam żadnych objawów poza spóźniającym się okresem. Ok. 12 tygodnia ciąży pojawiła się rwa kulszowa. U mnie akurat było podobnie


    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: czy to może być ciaża

      Ja nie miałam żadnych mdłości, nie wymiotowałam ani nic. Jedynie w pierwszym trymestrze często robiło mi się słabo, no i senność. Mogłam chodzić spać o 21 i wstawać o 9.

      Skomentuj


        #48
        Odp: czy to może być ciaża

        Oj, ja też mogłam spać i spać, tym bardziej, że mam bardzo niskie ciśnienie. W drugiej ciąży już niestety nie mogłam sobie na to pozwolić bo miałam już w domu żywiołowego szkraba


        Skomentuj


          #49
          Odp: czy to może być ciaża

          Mdłości, wymioty i senność w pierwszym trymestrze. Objawy wręcz książkowe. Później zgaga dokuczała. Nie zawsze druga ciąża musi wyglądać tak jak pierwsza.

          Skomentuj


            #50
            Odp: czy to może być ciaża

            U mnie akurat objawy w obu ciążach były do siebie zbliżone. Moja Siostra urodziła pierwsze dziecko w wieku 21 lat i bardzo dobrze zniosła ciążę, po 9 latach urodziła bliźniaki. Drugą ciążę wspomina fatalnie: mdłości, wymioty, zgaga, opuchnięte nogi, bóle kręgosłupa.


            Skomentuj


              #51
              Odp: czy to może być ciaża

              Zazdroszczę tym, które nie mają w pierwszym trymestrze czy przez całą ciążę wymiotów i mdłości. ja przez pierwsze miesiące miałam straszne mdłości i do tego po pewnym czasie doszły wymioty. Podobno kazda ciaża jest inna wiec teraz liczę, że kolejna moja ciąża przebiegnie spokojniej.

              Skomentuj


                #52
                Odp: czy to może być ciaża

                Każda kobieta jest inna i niektóre objawy mogą wystąpić a u niektórych może nie być żadnych objawów. Podczas pierwszej ciąży z córka nie czułam wogóle żadnych objawów, nie wystąpiły żadne Natomiast z synkiem od razu wiedziałam, że jestem w ciąży od kilku dni mdłości, zawroty głowy...gdy poszłam do lekarza byłam w 4 tygodniu ciąży a później potwierdzić jeszcze wszystko w 5 tygodniu
                A i żadne inne objawy typu wymioty mi nie towarzyszyły ani przy pierwszej ani przy drugiej ciąży Pomimo tego ze raz byłam w ciąży z dziewczynką a raz z chłopcem

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: czy to może być ciaża

                  Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                  U mnie akurat objawy w obu ciążach były do siebie zbliżone. Moja Siostra urodziła pierwsze dziecko w wieku 21 lat i bardzo dobrze zniosła ciążę, po 9 latach urodziła bliźniaki. Drugą ciążę wspomina fatalnie: mdłości, wymioty, zgaga, opuchnięte nogi, bóle kręgosłupa.
                  Myślę, że wiek miał tu znaczenie, bo im młodsze jesteśmy tym lepiej. No a po drugie to w końcu bliźniaki! Ogromne wyzwanie dla organizmu. A swoją droga, ale fajnie!

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: czy to może być ciaża

                    Tak, każda ciąża może być inna i nie zależy to od płci dziecka jaką nosimy pod sercem miałam to szczęście, że ani przy jednej ani drugiej ciąży ominęły mnie wymioty.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: czy to może być ciaża

                      Kiedyś koleżanka powiedziała mi, że jak kobieta jest w ciąży dziewczynką to ma silniejsze mdłości oraz wymioty, a chłopcem to raczej nie... Osobiście w to nie wierzę, bo niektóre "synusiowe mamusie" z mojego otoczenia wymiotowały, a te noszące pod sercem córeczkę właśnie ani trochę... Reguła ta się więc nie potwierdza


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: czy to może być ciaża

                        Idź do lekarza. Zrobią Ci tam profesjonalne testy
                        Co za korzyść z mądrej głowy, skoro nogi nie potrafią jej udźwignąć.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: czy to może być ciaża

                          Ciążę w 100% może potwierdzić tylko profesjonalnie zrobione USG w gabinecie lekarskim. Znam przypadki, w których testy wskazywały wynik negatywny, a pomimo tego kobieta była w ciąży.


                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: czy to może być ciaża

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            Ciążę w 100% może potwierdzić tylko profesjonalnie zrobione USG w gabinecie lekarskim. Znam przypadki, w których testy wskazywały wynik negatywny, a pomimo tego kobieta była w ciąży.
                            Blawatkowa ja właśnie tak miałam w pierwszej ciąży testy pokazywały wynik negatywny i dlatego do lekarza poszłam dopiero w 9 tygodniu bo już nie wiedziałam co może być przyczyną braku okresu więc wszystko musi potwierdzić lekarz aby ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć ciąże.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: czy to może być ciaża

                              Tak, tylko do lekarza zeby miec pewnosc. Ja krwawilam i nie bylam pewna czy bylam w ciazy. Test zawiodl. Lekarz potwierdzil, ze byla ciaza. Tylko trzeba od razu isc, nie czekac.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X