Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

    Słuchajcie może któraś z Was jest obcykana w sprawach prawnych a dokładnie w podziale majątku,chodzi mi o to,że moi rodzice są po rozwodzie,mieszkają nadal pod jednym dachem,stary do góry(to jest dom piętrowy)ma wybudowane osobne wejscie(mieszka ze swoją hmm nie powiem co możecie się tylko domyśleć)a moja mama na dole,i po rozwodzie nie było podziału majatku,i teraz tak na strychu jest taka antyczna szafa mojej mamy która dostała dawno temu od swojej babci i chce ją zabrać,a stary powiedział mojej mamie że jak ja zabiorę to on jej zabierze połowę mebli,zaznaczam że ma swoje z tą ...
    Jak to wygląda prawnie i ogólnie ile kosztuje założenie sprawy o podział majątku?
    ...Każda z karmiących piersi matki
    jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
    Błogosławionym szczęściem...
  •    
       

    #2
    nie mam pojęcia ile to kosztuje, ale mam podobną sytuację w domu, choć u mnie matka jest ta be, ale do rzeczy, trzeba złożyć wniosek, parę rozpraw się odbędzie i ktoś z Twoich rodziców będzie musiał się wyprowadzić, spłacając jednocześnie drugiego, więc połowa wartości domu należy się niestety każdemu. Jest jeszcze inne rozwiązanie, jeśli żadne z rodziców nie będzie chciało opuścić mieszkania, sąd może postanowić o sprzedaży domu i podziale kasy, z tym, że rodzice będą musieli znaleźć sobie jakieś lokum i kto wie czy tutaj nie byłoby to najlepsze rozwiązanie...Można też jeszcze inaczej, ale to wymaga już sporego zachodu i zależy od tego czy rozwód był z orzeczeniem o winie któregoś z małżonków, jeśli tak, można złożyć wniosek do sądu z uzasadnieniem, że według nas temu drugiemu nic się od nas nie należy, ale to dość skomplikowane, ale jeśli się uda, jedno z rodziców będzie musiało się wyprowadzić, a drugie dostanie dom bez konieczności spłaty tego pierwszego. Jeszcze lepiej zrobisz pytając prawnika, porady nie są drogie, albo napisz, np w portalu www. rossnet.pl prawnicy udzielają darmowych porad.

    Skomentuj


      #3
      dzięki Agnieszka 26no sprawa jest bardzo skomplikowana...
      ...Każda z karmiących piersi matki
      jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
      Błogosławionym szczęściem...

      Skomentuj


        #4
        Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

        Myślę, że powinnaś skontaktować się z dobrym prawnikiem od prawa rodzinnego (osobiście polecam panią mec. Górską http://karolinagorska.pl/ - pomogła mi w sprawie rozwodowej, rozwiała wszystkie wątpliwości i nie wzięła wcale tak dużo pieniędzy sumarycznie

        Skomentuj


          #5
          Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

          Ja tez polecam dobrego prawnika przy tak skomplikowanych sprawach nie warto liczyć na pomoc bezpłatnych kancelarii. Z pełna świadomością mogę polecić Kancelaria Fides Kraków: http://fides-kancelaria.pl/ Sama korzystałam i udało mi się odzyskać pieniądze to co ich wyróżnia to pełen profesjonalizm i dobry kontakt. Bez problemu można się z nimi dogadać.

          Skomentuj


            #6
            Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

            Z tego co widzę, prawnicy mają masę roboty. Gdyby nie to, że jestem już po studiach, pomyślałabym o prawie. Wiadomo, potem jeszcze trzeba zdać egzamin na aplikację, żeby coś osiągnąć ale jak to się uda, stoi przed nami szereg możliwości. Można chociażby otworzyć własną kancelarię prawną. Jeśli ktoś ma taki plan polecam zapoznać się ze specjalnym oprogramowaniem dla kancelarii http://www.mecenasit.pl/kancelarie . To bardzo przydatne narzędzie, które znacznie ułatwia pracę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

              Jeśli jest ktoś z Polski południowej, to spore doświadczenie w podziale majątku, ale i sprawach rozwodowych i wszystkim, co z tym związane ma MHS http://kmhs.pl/prawo-cywilne/prawo-rodzinne/ i tam każdy znajdzie pomoc, nawet w sprawach beznadziejnych.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                ooo, dzięki dobrze wiedzieć, tylko jestem ciekawa czy ich usługi są odpłatne czy bezpłatnie świadczą porady?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                  Sytuacja o tyle trudna, ze pewnie jedna strona ma jakieś roszczenia do części rzeczy, druga do drugiej i albo się trzeba dogadać, albo najlepiej udać się do prawnika i rozwiazać spór przez podział majątku na drodze sądowej. W Warszawie mógłbym polecić prawnika, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych i wszystkim co z tym związane i jest naprawdę skuteczny wpiszcie sobie mecenas Budrewicz w google to Wam znajdzie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                    W takich kwestiach lepiej na nic nie czekać, tylko od razu udać się po pomoc prawną do jakiegoś zaufanego prawnika Ja z reguły korzystam z warszawskiej kancelarii -> samorajbiedulski.pl/sprawy-karne

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                      Tutaj też reklama powyżej ale również uważam, ze w takich sytuacjach najpewniej zasięgnąć porady prawnej aby czegoś nie przeoczyć czy zgodzić sie na coś czego potem możemy żałować...a wiadomo, że takie sytuacje do najmilszych nie należą.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                        A znacie może w Gdańsku jakiegoś dobrego adwokata od spraw dot. podziału majątku?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                          Jest kilka dobrych kancelarii. Zapytaj u mecenasa Mindykowskiego w pierwszej kolejności. Tutaj masz trochę opinii na jego temat http://www.trojmiasto.pl/Radca-Prawn...94.html#wyniki

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                            Ja polecam tę stronę, dużo ciekawych artykułów

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

                              A znacie może kogoś od tego typu spraw w Gdyni?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X