Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

    9 września o godz. 13:00 w księgarnio-kawiarni Formy Kolory (ul. Hoża 19) odbędzie się spotkanie prasowe związane z premierą książek dla dzieci z cyklu "Poczytajki Pomagajki". To nowa seria Wydawnictwa MUZA SA, której celem jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować.

    Każda książka została napisana i zilustrowana przez inny duet autorsko-ilustratorski. Do współpracy zaproszeni zostali cenieni polscy twórcy książek dla dzieci, ale także ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z pisaniem dla najmłodszych. Każdy tom to również historia innego dziecięcego bohatera.

    Gośćmi spotkania będą autorzy czterech pierwszych książek: Grzegorz Kasdepke, Sylwia Chutnik, Joanna Olech i Agnieszka Kaluga.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

      Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom zaprasza wszystkich rodziców dzieci 2-5 letnich do udziału w jesiennej edycji warsztatów umiejętności rodzicielskich. Jesteśmy Stowarzyszeniem organizującym szkolenia, warsztaty psychoedukacyjne oraz psychoterapie już od 10 lat. Nasi trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu warsztatów. Więcej informacji o nas znajdą Państwo na http://www.qzmianom.org/

      W naszej ofercie znajdą Państwo warsztaty:

      Zamiast kar i nagród – 24.09.2014r.
      Na warsztacie zdobędą Państwo niezbędną wiedzę o stawianiu granic, różnicy między karą a konsekwencją oraz czym jest pochwała opisowa i jak ją stosować

      Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – 7.10.2014r.
      Na warsztacie dowiedzą się Państwo czym jest złość i gniew u maluchów, jak okiełznać bunt oraz jak zapobiegać wybuchom gniewu.

      Jak zamienić dziecięce NIE na TAK? – 20.10.2014r.
      Na warsztacie nauczą się Państwo jak stosować efektywną komunikację w rozmowie z dzieckiem, jak formułować swoje prośby i oczekiwania oraz jak zachęcić malucha do współpracy.

      Kraina dziecięcych emocji – 6 .11.2014r.
      Na warsztacie poznają Państwo jaką rolę pełnią emocje w rozwoju dziecka, jak wspomagać rozwój inteligencji emocjonalnej u swojego dziecka oraz jak wesprzeć dziecko w radzeniu sobie z emocjami.

      Cena jednego warsztatu wynosi 60 zł od osoby lub 100 zł od pary i zawiera w sobie uczestnictwo w warsztacie, pakiet materiałów szkoleniowych oraz poczęstunek.
      Wszystkie warsztaty odbywają się w godzinach 17:30-20:30 przy ul. Strzeleckiej 3 lok. 12.

      Warunkiem odbycia się warsztatu jest minimalna liczba 10 zapisanych osób.
      Zapisy na warsztaty odbywają się u Marty Matus mailowo m.matus@qzmianom.org lub telefonicznie 502 453 403

      Wpłat prosimy dokonywać na nr konta: 54 2130 0004 2001 0304 3221 0002
      w tytule wpisując: Imię i nazwisko oraz tytuł warsztatu.

      Skomentuj


        #18
        Weekend produków regionalnych 11-12.10 - Zalew Zegrzyński

        Cześć dziewczyny. Czy są tutaj wśród Was koleżanki z Warszawy? Wybieracie się może na weekend produktów regionalnych i zdrowej żywności organizowany pod Wawą w Centrum Rekreacyjnym Promenada ? Dla zainteresowanych tutaj jest program imprezy: http://www.promenadacountry.pl/weeke...w-regionalnych
        Ne miejscu szykuje sie wiele atrakcji dla dzieci:
        malowanie buziek
        dmuchany zamek
        oraz duży plac zabaw
        Będą również warsztaty decoupage oraz kiermasz zdrowych produktów wraz z degustacjami.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

          Drogie Rodzice Agi Bagi to nowy projekt warszawskiego studia animacji Badi Badi - który w kolorowej formie i na wesoło pokazuje podstawowe pojęcia ekologii - potrzebujemy waszych opinii, chcemy przekonać ludzi że można o tym opowiadać kolorowo i wesoło, że forma animacji w Polsce nie musi być szarobura a nasze dzieciaki zasługują na 1 polski animowany serial ekologiczny.
          Nasze założenie było proste - wytłumaczyć dzieciakom ekologiczne zjawiska i zagadnienia - ubierając je w kolorową i interesująca formę.

          Możecie mieć realny wpływ na powstanie tego serialu, wsze opinie są dla nas bardzo ważne.
          Jeśli wspieracie ten pomysł i podoba Wam się forma - napiszcie nam coś pozytywnego :-)

          Czy podobają sie Wam kolory ? Czy pociechy rozumieją nasz przekaz ? Czy podoba Wam się idea serialu ?


          Powstawanie takiego serialu to duże wyzwanie i musimy przekonać jeszcze sporo osób, że warto - potrzebujemy wsparcia i dobrego słowa :-)
          Dzięki Waszemu wsparciu - to się na prawdę może udać

          podajemy link do profilu na FB, gdzie można obejrzeć przedpremierowy odcinek bajki:

          https://www.facebook.com/OfficialAgiBagi?ref=hl

          Każda opinia jest dla nas bardzo ważna.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

            Świetny pomysł na dodawanie takich informacji na forum, na pewno już żadna mama nie będzie się nudzić ze swoimi pociechami

            Skomentuj


              #21
              Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

              W Warszawie będą w najbliższy weekend warsztaty w Szkole Rodzenia Super Mama, ktoś się wybiera?

              Skomentuj


                #22
                Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                Wczoraj byłam z dziećmi na cudnej rewii na lodzie "Disney on Ice ". To było coś niesamowitego..magicznego :-) wróciłam do lat dzieciństwa..do moich ukochanych bajek..powiem wiecej, bawiłam sie chyba lepiej niż moja córka..w dobie internetu i tabletów taka rewia dla dzieci to nic specjalnego..ale dla mnie?! Było mega..program świetny. Dużo efektów specjalnych, piękne stroje, dużo popularnych piosenek..polecam wszystkim i dużym i małym. Genialne przedstawienie!!!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                  Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                  Wczoraj byłam z dziećmi na cudnej rewii na lodzie "Disney on Ice ". To było coś niesamowitego..magicznego :-) wróciłam do lat dzieciństwa..do moich ukochanych bajek..powiem wiecej, bawiłam sie chyba lepiej niż moja córka..w dobie internetu i tabletów taka rewia dla dzieci to nic specjalnego..ale dla mnie?! Było mega..program świetny. Dużo efektów specjalnych, piękne stroje, dużo popularnych piosenek..polecam wszystkim i dużym i małym. Genialne przedstawienie!!!
                  Słyszałam dużo samych mega rewelacyjnych pozytywnych recenzji....żałuję, ze w moim mieście nie ma tej niesamowitej rewii Disney on Ice. Moja córa za mała, ale zabrałabym chętnie chrześnicę, tylko kurcze za daleko niestety.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                    Sama chętnie bym obejrzała ta rewie o której pisze Macdzia ale nie mam z kim iść a samej to tak głupio...
                    A w temacie wątku właśnie siedzę na warsztatach "mama wie"

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                      Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                      Sama chętnie bym obejrzała ta rewie o której pisze Macdzia ale nie mam z kim iść a samej to tak głupio...
                      A w temacie wątku właśnie siedzę na warsztatach "mama wie"
                      i jak Ci na tych warsztatach pradip? ciekawie?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                        Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                        Wczoraj byłam z dziećmi na cudnej rewii na lodzie "Disney on Ice ". To było coś niesamowitego..magicznego :-) wróciłam do lat dzieciństwa..do moich ukochanych bajek..powiem wiecej, bawiłam sie chyba lepiej niż moja córka..w dobie internetu i tabletów taka rewia dla dzieci to nic specjalnego..ale dla mnie?! Było mega..program świetny. Dużo efektów specjalnych, piękne stroje, dużo popularnych piosenek..polecam wszystkim i dużym i małym. Genialne przedstawienie!!!
                        OOO, nie słyszałam o tym, możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Wydaje się to bardzo ciekawe.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                          Też bym była tym tematem trochę bardziej zainteresowana

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                            Też tak mam, lekka deprecha wtedy mnie dopada..

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                              Mieszkańcy Warszawy i okolic 
                              W dniach 14 i 15 maja staromiejskie piwnice przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie zamienią się w niezwykły świat sensorycznych i muzycznych doznań. Uczestnicy wydarzenia odwiedzą cztery specjalnie wykreowane przestrzenie, których tematem przewodnim będą różne obszary doświadczeń: dotykowych, zapachowych, słuchowych oraz wzrokowych. Wyjątkowa przestrzeń "Sensorycznego Labiryntu Muzycznego" dla dzieci i rodziców zostanie otwarta 80 razy do końca 2016 roku. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
                              "Sensoryczny Labirynt Muzyczny" to nowatorski projekt artystyczny skierowany zarówno do małych, jak i całkiem dużych odbiorców. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły doświadczać niecodziennych wrażeń poszukując dźwięków tworzonych na żywo przez muzyków ukrytych w labiryntach staromiejskich piwnic. Sensoryczny Labirynt Muzyczny to przestrzeń dla zmysłu dotyku, wzroku, słuchu i zapachu. Bezpieczne i przytulne wnętrza, pełne różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych, muzycznych i dotykowych zapraszają do odkrywania, eksperymentowania, przeżywania... Przenoszą odbiorców w zupełnie inny wymiar - wymiar cudownego spokoju i relaksu, tam, gdzie zatrzymuje się czas.

                              Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda
                              Muzyka: Gwidon Cybulski, Iza Lamik, Igor Spolski, Jacek Szabrański
                              Występują: Gwidon Cybulski, Dagmara Bąk, Lena Kowalska, Iza Lamik, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Arkadiusz Wrzesień
                              Scenografia: Katarzyna Adamczyk
                              Reżyseria światła: Michał Foltak
                              Realizacja dźwięku: Maciej Adach i Michał Foltak
                              Spektakl dla widzów w wieku 1-100 lat
                              Bilety: 45 zł
                              Spektakl dofinansowany ze środków m.st. Warszawy.

                              Premiera:
                              14-15.05.2016
                              Miejsce:
                              Teatr Małego Widza,
                              ul. Jezuicka 4, Warszawa
                              tel. 512 622 215

                              Zapraszamy!
                              pozdrawiamy,
                              Redakcja MamoToJa.pl

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Co się dzieje w Warszawie i okolicach?

                                Poranek muzyczny dla najmłodszych w kinie Muranów|
                                21 maja (sobota), g. 9.30 (startujemy o wcześniejszej godzinie niż zwykle!)

                                Kino Muranów zaprasza na niesamowitą muzyczną przygodę w towarzystwie bohaterów ulubionych bajek. Pokazom towarzyszyć będą warsztaty muzyczne. W najbliższą sobotę – 21 maja zapraszamy na pokaz zestawu bajek „Spotkanie ze smokiem”. Po pokazie odbędzie się warsztaty skrzypcowe. Skrzypcom towarzyszyć będzie asystent - smyczek oraz wierna pomocnica – kalafonia. Dzieci nauczą się z czego składają się skrzypce, jak się na nich gra, jak używa się kalafonii, żeby smyczek prawidłowo działał. Poranek będzie składał się z 30 min bajek oraz 30 min warsztatów.

                                Program filmowy:
                                Podróże Kapitana Klipera. Uczeń wielkiego smoka
                                Porwanie Baltazara Gąbki. Spotkanie ze smokiem
                                Dziwne przygody Koziołka Matołka. Smocza Jama
                                Bolek i Lolek. Smok

                                Więcej informacji: http://muranow.gutekfilm.pl/film/por...kiem-skrzypce/
                                pozdrawiamy,
                                Redakcja MamoToJa.pl

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X