Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mieć drugie dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mieć drugie dziecko

    Dziewczyny, czy planujecie kolejne dzieciaczki? Jaki „odstęp czasowy” pomiędzy nimi jest najlepszy, czyli taki najmniej obciążający matkę??? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
  •    
       

    #2
    Jeśli planowane dzieciaczki, to taki odstęp 3-5 lat jest chyba najlepszy.

    Skomentuj


      #3
      5 lat, to chyba max. Im mniejszy odstęp, tym lepiej dla dzieci, bo mogą wiecej razem zrobić , a najlepiej to popsocić

      Skomentuj


        #4
        To fakt, im mniejsza różnica wieku między dziećmi, to mają lepszy kontakt ze sobą. Tylko, że ja myślałam o rodzicach, a konkretnie to o mamie, żeby się nie zachetać

        Skomentuj


          #5
          No to fakt, że małe dzieci daja popalić i mamą się jest na pełen etat, a nawet i więcej. Czyli dwa szczęścia "niedaleko siebie", to spore wyzwanie!

          Skomentuj


            #6
            ja juz mam dwoje

            No ja juz mama pełna parą między dzieciczkami jest różnica 3,5 roku, narazie jest ciężko, ale potem myslę że będzie dobrze-także polecam.

            Skomentuj


              #7
              To gratulacje!!! Fajnie jak dzieci jest więcej... nurtuje mnie to stale

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                To może będzie coś z tego nurtowania Hmmm...

                Skomentuj


                  #9
                  Znajomi mają dzieci, gdzie różnica wieku jest prawie 10 lat. Sporo, mówią że żałują że nie podjęli decyzji o drugim wcześniej.

                  Ja myślę, że z czasem ta granica się jednak zatrze.

                  Skomentuj


                    #10
                    witam....u mnie roznica miedzy dziecmi to 4 lata...
                    z pocztaku bylo troszke ciezko choc corka byla w miare samodzielna ale teraz jest juz ok....
                    lubia razem wariowac i doprowadzac mnie nieraz do szalu
                    Corka ma teraz 5,5 roku a syn 14 miesiecy
                    ale polecam odstep 3-4 lata jest ok
                    Last edited by magdamir1; 26-07-2008, 21:41.
                    Zdjecia Hani i Szymka

                    Hania ur.06.01.2003
                    Szymcio ur.07.05.2007

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      u mnie jest 9 lat różnicy,ale z innej przyczyny taki odstęp, tez wolałabym mieć mniejszy ale są i pozytywne strony starsza siostra zawsze popilnuje braciszka szczególnie długo oczekiwanego

                      Skomentuj


                        #12
                        To dosyć problematyczny temat...Bo w obu przypadkach, zarówno małego jak i dużego odstępu wiekowego między rodzeństwem, jest dużo plusów i minusów.
                        w przypadku kiedy różnica jest niewielka 1-2-3 lata matka musi w pełni poświęcić się na wychowaniu jeszcze malutkich przecież dzieciaczków, a to jest na prawdę wyzwanie ponieważ najczęściej to starsze widząc troskę jaką otacza się to młodsze maleństwo pragnie takiej samej uwagi i jest niezwykle trudno wyjaśnić maluszkowi, że siostrzyczka czy braciszek nawet nie może sam sobie buzi wytrzeć.
                        Ale oczywiście mała różnica wieku pomaga później, maluchy mogą się bez obaw same bawić, świetnie się rozumieją. Ja mam siostrę starszą jedynie o rok i pamiętam, że najczęściej się z nią bawiłam.

                        Co do dużego odstępu czasu między dzieciaczkami, to z jednej strony powstaje konflikt wieku, czyli starsze dziecko zwykle izoluje się jeśli chodzi o czas własny od młodszego, nie chce by młodsze rodzeństwo ingerowało w jego życie prywatne, ale jak powiedzieć np rocznemu maluszkowi, żeby nie wchodził do pokoju starszej siostry kiedy są jej koleżanki? No i oczywiście to co bawi takiego rocznego łobuza nie jest już interesujące dla 10-latka.
                        Ale dla mamy takie rozwiązanie jest łagodniejsze, można spokojnie zająć się dzieckiem kiedy starsze jest w szkole, czy przedszkolu, starsze rodzeństwo również może pomóc w razie czego, przynajmniej poobserwować, kiedy wychodzimy wziąć prysznic

                        Moim zdaniem 4-5 lat to dobry odstęp czasu między maluchami. Albo przynajmniej taki w którym to starsze chodzi już do szkoły lub przedszkola, wtedy można wszystko lepiej zorganizować i mieć jeszcze czas na odpoczynek

                        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                        Różności do postów
                        GALERIA OLAFKA

                        Skomentuj


                          #13
                          u mnie jest odstęp 5lat,i jest ok.ja odpczelam przez jakis czas,a teraz znowu pieluchy itp.mały ma 6lat,mała 9m-cy,juz teraz razem broją i psocą,ale moge poprosic syna aby zajął się malutką i chętnie to robi.

                          Skomentuj


                            #14
                            Witam,ja mam 15-letnią córkę oraz 4-letnią,a teraz planujemy 3 dziecko.Niby duża różnica ale między dziewczynkami jest ok,zawsze mogą na siebie liczyc

                            Skomentuj


                              #15
                              u mnie Julcia bedzie miala 2,5 roczku troche sie boje ze to mala roznica i nie bedzie rozumiala ze to maly dzidzius ale poczekamy zobaczymy moze bedzie dobrze a to tylko bezpodstawne obawy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X