Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jedno czy dwujajowe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jedno czy dwujajowe?

    Czy Wasze bliznieta sa jedno czy dwu jajowe?
  •    
       

    #2
    Odp: jedno czy dwujajowe?

    moje są jednojajowe choć nie w 100% identyczne,







    Skomentuj


      #3
      Odp: jedno czy dwujajowe?

      moje sa dwujajowe a kazdy mowi ze sa identyczne, dla mnie oczywiscie zupelnie inne

      Skomentuj


        #4
        Odp: jedno czy dwujajowe?

        Moje dwujajowe, ale wszystkie 3 córki są do siebie podobne.

        Skomentuj


          #5
          Odp: jedno czy dwujajowe?

          Napisane przez TusiaAJN Pokaż wiadomość
          Moje dwujajowe, ale wszystkie 3 córki są do siebie podobne.
          u mnie jednojajowe wg mnie są rózne, wg obcych ludzi takie same ale tak jak u Ciebie wszystkie moje 3 córcie są podobne do siebie baaardzo czyli do taty







          Skomentuj


            #6
            Odp: jedno czy dwujajowe?

            jak corcie do taty podobne to beda mialy powodzenie hehe

            Skomentuj


              #7
              Odp: jedno czy dwujajowe?

              Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
              jak corcie do taty podobne to beda mialy powodzenie hehe
              podobno zobaczymy hehe







              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jedno czy dwujajowe?

                a ja nie wiem... bo jeżeli jest jeden worek owodniowy i jedno łożysko to wiadomo na 100% że jednojajowe, jeśli parka to na 100% dwujajowe a każdy inny przypadek wcale nie jest oczywisty podobno....bo:
                Typ bliźniąt jednojajowych zależy od czasu w jakim po zapłodnieniu doszło do podziału zarodka:
                •dwukosmówkowe-dwuowodniowe - do 4 dnia po zapłodnieniu - 25% bliźniąt jednojajowych,
                •jednokosmówkowe-dwuowodniowe - 4-7 dzień - 75%,
                •jednoowodniowe - 7-14 dzień < 1%,
                •płody złączone - po 14 dniu,
                źródło:Ciąża bliźniacza
                dr Paweł Piekarski
                czyli tak na prawdę każda z nas jeśli ma tą samą płeć u dzieci a są bardzo podobne to nie może być pewna że dwujajowe.
                a w sumie to dla mnie nie ma wielkiego znaczenia ważne że ja ich rozróżniam a inni niech sie męczą


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jedno czy dwujajowe?

                  Napisane przez bagnes Pokaż wiadomość
                  a ja nie wiem... bo jeżeli jest jeden worek owodniowy i jedno łożysko to wiadomo na 100% że jednojajowe, jeśli parka to na 100% dwujajowe a każdy inny przypadek wcale nie jest oczywisty podobno....bo:
                  Typ bliźniąt jednojajowych zależy od czasu w jakim po zapłodnieniu doszło do podziału zarodka:
                  •dwukosmówkowe-dwuowodniowe - do 4 dnia po zapłodnieniu - 25% bliźniąt jednojajowych,
                  •jednokosmówkowe-dwuowodniowe - 4-7 dzień - 75%,
                  •jednoowodniowe - 7-14 dzień < 1%,
                  •płody złączone - po 14 dniu,
                  źródło:Ciąża bliźniacza
                  dr Paweł Piekarski
                  czyli tak na prawdę każda z nas jeśli ma tą samą płeć u dzieci a są bardzo podobne to nie może być pewna że dwujajowe.
                  a w sumie to dla mnie nie ma wielkiego znaczenia ważne że ja ich rozróżniam a inni niech sie męczą
                  tak podobno tak jest, dwujajowe zawsze mają dwa łożyska i na początku to raczej widać że są dwa osobne - po 14 tyg mógłby być problem w przypadku ich zrośnięcia. Choć mój prof który robił genetyczne usg twierdzi, że ta linia łączenia jest do wyodrębnienia. U nas od początku było jedno łozysko i co do tego nie było wątpliwości jedynie lekarz, ktory prowadził ciążę nie znalazł przegrody między owodniami i do 13 tyg byłam święcie przekonana ( i on też) że to jednoowodniowe)







                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jedno czy dwujajowe?

                    można sie w tym pogubić hehe

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jedno czy dwujajowe?

                      Moja siostra ma dwóch chłopców jednojajowych. Są tak do siebie podobne, że często mam problem z odróżnieniem, który to który


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jedno czy dwujajowe?

                        Mam dwóch synków jednojajowych. Chłopcy dzielili tylko jedno łożysko, więc to była ciąża podwyższonego ryzyka. Są identyczni i nawet osoby z najbliższego otoczenia mają problem z odróżnieniem ich. Czasami miałam problem z przypomnieniem sobie, który ostatnio był karmiony czy przebierany. Z czasem było coraz lepiej, ale początki były trudne...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jedno czy dwujajowe?

                          ja wśród znajomych mam dwa przypadki bliźniąt dwujajowych, jedno to parka a drugie to dwie dziewczynki troszkę podobne ale nie za wiele do siebie. Także rodzice i inni nie mają problemu z rozróżnianiem ich

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X