Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badanie prenatalne w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Badanie prenatalne w ciąży

    Ja chodziłam całą ciążę do lekarza na NFZ dlatego mogłąm sobie pozwolić na takie USG które jest kosztowne

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Badanie prenatalne w ciąży

      Ja też jak tylko mogę to korzystam z nfz, w końcu na coś te moje składki idą i mi się należy, choć nie zawsze można czekać.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Badanie prenatalne w ciąży

        Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
        Ja też jak tylko mogę to korzystam z nfz, w końcu na coś te moje składki idą i mi się należy, choć nie zawsze można czekać.
        No czasem trzeba iśc prywatnie. Ja musiałam na pierwszą wizytę w ciąży bo pierwsza wolna data była dopiero gdy byłam w jedynastym tygodniu ciąży.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Badanie prenatalne w ciąży

          Wracając do badań prenatalnych, chyba nie miałabym odwagi wykonać tych badań tzw. inwazyjnych, musiałabym naprawdę mieć grubą podstawę, by je robić.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Badanie prenatalne w ciąży

            No niestety są kobiety, które muszą robić badania prenatalne. Do jednej z nich należy moja przyjaciółka, która w bardzo późnym wieku zaszła w ciąże. Pamiętam, jak się bała- z resztą ja z nią. Na szczęście trafiła na na prawdę dobrego ginekologa w Warszawie, a badania wyszły prawidłowo

            Skomentuj


              #21
              Odp: Badanie prenatalne w ciąży

              Ja całe szczęście nie musiałam wykonywać jakichś dodatkowych badań prenatalnych ale wiem co czuje kobieta która musi takie badania wykonać ...żona mojego brata miała jakieś podejrzenia wady genetycznej u dziecka ile się wtedy wypłakaliśmy. Dobry lekarz, poprawnie wykonane badania....Cale szczęście dziecko urodziło się zdrowe !

              Skomentuj


                #22
                Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                Tak, to tzw. usg genetyczne warto robić 3D, bo jest podobno dokładniejsze. Ale jak nie ma nic niepokojącego a rodziców na to nie stać to bez przesady.
                USG 3 D lekarzowi mówi tyle samo co 2D. Nie jest w żadnym stopniu dokładniejsze. Dokładniej rodzice mogą sobie zobaczyć jak wygląda ich Maluszek i tylko tyle.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                  wszystkie badania w ciazy poza morfologia, moczem to sa badania prenatalne, ale jesli chodzi o te bardzo dokladne, dodatkowe, nieobowiazkowe to... moj lekarz twierdzi, że nie są one potrzebne chyba, że w rodzinie są predyspozycje do jakiś chorób, ktore mozna zdiagnozowac w ten sposob.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                    Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
                    USG 3 D lekarzowi mówi tyle samo co 2D. Nie jest w żadnym stopniu dokładniejsze. Dokładniej rodzice mogą sobie zobaczyć jak wygląda ich Maluszek i tylko tyle.
                    Od lekarza też słyszałam, że 3d jest dokładniejsze. Szwagierka po półpaścu specjalnie robiła właśnie 3d, bo można nim dokładniej wykryć wszelkie nieprawidłowości. choć to pewnie zależy też od sprzętu.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                      Udowodniono, że USG 3D jest w pewnym stopniu szkodliwe dla dziecka, dlatego robiłam je bardzo sporadycznie. Nie ma co przesadzać, USG 2D też może być dokładne. Wszystko zależy od doświadczenia lekarza


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                        Dobry lekarz nieprawidłowości wykryje nawet na usg 2D. Usg 3D nie zawsze jest dokładne tak jak się wydaje,bo wciąż wielu lekarzy opiera się głownie na usg 2D i woli z nimi pracować. A jeśli lekarz jest kiepski to i usg 3d nic wielkiego nie powie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                          roxi masz rację, najwięcej zależy od lekarza...nawet nie wiadomo jaki aparat nie pokaże nieprawidłowości jeżeli sam lekarz będzie beznadziejny.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                            Ja nie robiłam, bo nie musiałam najzwyczajniej w świecie. Ale moja przyjaciółka musiała, no i była tak zestresowana, to jest ogromne obciążenie dla matki i dziecka. U niej na szczęście wszystko dobrze się skończyło...

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                              Ja w pierwszej ciązy robiłam tylko badania z krwi. Teraz moj ginekolog zaproponowal mi bardziej szczegolowe badania. W swojej ofercie ma Nifty oraz IONA. Z tego co mi powiedział są to podobne testy ale bardziej poleca IONA. Ktoś już robił to badanie?

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Badanie prenatalne w ciąży

                                Ja robiłam badania prenatalne z USG plus testy Pappa. Czy polecam ? Raczej tak, ja zawsze wolę wiedzieć więcej i jeśli mamy takie narzędzia to warto moim zdaniem skorzystać

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X