Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

    Ja szczepię moje dzieciaczki. Początkowo zastanawialiśmy się nad płatnym zestawem ale gdy kolega którego dziecko przez te płatne właśnie szczepionki straciło słuch nam odradził wybraliśmy pakiet podstawowy.
    Denerwowało mnie zawsze namawianie przez pielęgniarki wzięcie płatnego pakietu, raz powiedziałam ze nie to nie a nie za każdym razem się nasłuchałam jaką jestem złą matką bo tyle razy dziecko każe kłuć. A póżniej gdy mała zachorowała na oskrzela to od razu pytanie a raczej stwierdzenie ,, to co zastrzyki" oczywiście sie nie zgodziłam bo mała nie brała wcześniej leków i wiedziałam że jej pomoże antybiotyk. Po tm pytaniu pani doktor o zastrzyki juz miałam się spytać po co namawiają na szczepionki z mniejszą ilością wkłuć jak i tak później od razu chcą dziecku dawać zastrzyki

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

      Teresa a po ktorych szczepionkach jesli moge spytac dziecko straciło słuch?

      Skomentuj


        #18
        Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

        Ucichły, ucichły. Też ostatnio nic nie słyszałam na ten temat. To tak z mediami już jest-falami przychodzi jakiś boom na dany temat i odpływa w siną dal. A człowiek zostaje z pytaniami w głowie...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
          Teresa a po ktorych szczepionkach jesli moge spytac dziecko straciło słuch?
          Wiesz co z tego co pamiętam to po szczepieniu w 16 miesiącu.
          Rozmawiałam na ten temat z położną która przyjeżdzała do Fabianka i ona powiedziała ze ona jest za szczepieniami tradycyjnymi, bo te skojarzone to tak do końca nie są sprawdzone i wiele się o nich słyszy

          Skomentuj


            #20
            Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
            Wiesz co z tego co pamiętam to po szczepieniu w 16 miesiącu.
            Rozmawiałam na ten temat z położną która przyjeżdzała do Fabianka i ona powiedziała ze ona jest za szczepieniami tradycyjnymi, bo te skojarzone to tak do końca nie są sprawdzone i wiele się o nich słyszy
            Masakra.... człowiek czasem nie wie co o tym wszytskim myśleć. Z kim bym nie rozmawiała, każdy ma inną opinię. Jedni, że tylko płatnymi szczepionkami szczepić, inni, że tradycyjnymi....a pośród tego my rodzice, którzy muszą wybierać

            Skomentuj


              #21
              Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

              I ten wybór jest zawsze trudny, a jeszcze trudniejszy jak nasłuchamy sie tych wszystkich opinii, Ja teraz jak szczepiłam Fabianka to tylko lekarz spytał jakie szczepionki wybieram jak powiedziałam że podstawowe to powiedział że bardzo dobrze i kazał szczepić synka. A w poprzedniej przychodni to bym sie tyle nasłuchała że szkoda mówić.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                To ja chyba mam dobrą przychodnię bo juz nie pierwszy raz słyszę że namawiają na płatne szczepinki albo krzywo patrzą jak bierze się tylko podstawowe. U nas lekarz w ogóle nie pytał jakimi szczepimy, zbadał małą i powiedził pielęgniarce że może zaszczepić, a ja tylko kilka dni wcześniej musiłam dać znać jakimi będziemy szczepić żeby zdążyli zamówić.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                  Ja teraz z Fabiankiem należę do innej przychodni i jest bez porównania z poprzednią. Lekarz tylko spytał jak szczepimy małego i powiedział ze bardzo dobrze. Nie namawiał na płatne szczepienie i nie krytykowała wyboru

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                    Ja spotkałam się w mojej przychodni z tym, że choć my chcieliśmy na RotaTeq (szczepionka na rotawirus) to na siłę lekarka chciała mi wypisać receptę na Rotarix (drugi rodzaj szczepionki). Nadmienię, że wszędzie były plakaty i ulotki tylko Rotarixa, nawet firanka, zasłonka miała emblemat rotarixa...także od razu wiadomo czemu nam chciała wcisąć tę szczepionkę, a nie inną.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                      Szczepić..mimo wątpliwosci..mimo lęku szczepić..tylko pilnować, żeby dziecko było maksymalnie zdrowe w momencie szczepienia :-)
                      Przy pierwszej córce miałam mega wątpliwosci ale tyle co sie naczytałam..ile czasu poświeciłam na przewertowanie ksiazek , netu i rozmowy z lekarzami przekonały mnie , ze warto szczepić !!! Teraz nie mam żadnych wątpliwości i kolejna córka, równiez będzie szczepiona :-)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                        Również jestem za tym zeby szczepić dziecko. Przed pójściem na szczepienie nie dopuszczam nawet do delikatnego kataru bo gdyby się taki pojawił to od razu przesuwam szczepienie o min 2 tygodnie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                          POwinno być albo wszyscy szczepią albo nikt nie szczepi ! Mętlik sami wprowadzili Bali się szczepić a później wzrost zachorowań Też coś tak było że polskie szczepionki były najgorszej jakości I jak tu ufać lekarzom ???

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                            do niedawna dzieciaki zaszczepione tworzyly ochrone dla tych nie szczepionych - by tych dzieci bylo stosunkowo mniej - w ostatnich latach tendencja do nie szczepien wzrosla i te dzieciaczki szczepione juz nie sa wystarczajaca ochrona - taki mi tlumaczyla znajoma pediatra

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              do niedawna dzieciaki zaszczepione tworzyly ochrone dla tych nie szczepionych - by tych dzieci bylo stosunkowo mniej - w ostatnich latach tendencja do nie szczepien wzrosla i te dzieciaczki szczepione juz nie sa wystarczajaca ochrona - taki mi tlumaczyla znajoma pediatra
                              tak też tak tłumaczyli w tv

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Szczepienia maluchów - co o tym sądzicie?

                                jak zawsze temat budzący wiele kontrowersji a potem cierpią dzieci..chciałybyśmy dla swoich dzieci jak najlepiej i czasami nie wiemy co zrobić..

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X