Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby i rady na dobry sen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Sposoby i rady na dobry sen

    KrzyŚ (5 i pół miesiąca) miał problemy ze snem, a teraz nie chodzi spać, bez swojego TYGRYSKA... Póki nie będzie miał go w ramionach trzeba się nieźle natrudzić żeby usnął... Sama będąc dzieckiem spałam z ukochaną zabawką... (mam ją zresztą do dziś) Wiec kiedy KrzyŚ nie mógł zasnąć podsunęłam mu TYGRYSKA do spania i poskutkowało... No ale oczywiście najważniejszy jest rytm dnia... Chodzimy spac zawsze po kąpieli... i pysznej kolacji... (narazie jest to tylko butla z mleczkiem, lub kaszka...)

    Last edited by anek62; 15-06-2010, 23:02.
    I LoVe YoU - KrzyŚQ

    Skomentuj


      #17
      Odp: Sposoby i rady na dobry sen

      Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
      Droga redakcjo, a bez zdjęcia się nie da?

      Chętnie bym podoradzała, nawet bez tego "honorarium" - tyle tylko żeby zdjęcia nie trzeba było wysyłać, bo nie mam takiego zwyczaju
      Chętnie przeczytam Twoje rady.A myślę,że do tego zdjęcia nie trzeba

      Skomentuj


        #18
        Odp: Sposoby i rady na dobry sen

        Oto kilka sposobów i rad na spokojny sen maluszka:
        1. Jeżeli dziecko płacze, kiedy kładziesz je do łóżeczka, spróbuj je uspokoić delikatnym poklepywaniem i głaskaniem po pleckach.
        2.Wprowadź wyciszający rytuał kładzenia się spać: ułożenia do snu misiów i lalek, czytanie spokojnej książki (np. Opowieści Cypriana Jeżyka na dobranoc)przy małej lampce, słuchanie uspokajającej muzyki, delikatny, łagodny masaż. Pozwól maluchowi pokręcić się, dopóki nie znajdzie odpowiedniej dla siebie pozycji.
        3. Wybierzcie z dzieckiem coś, co zawsze będzie mu towarzyszyło podczas zasypiania - zabawkę, poduszeczkę czy kocyk.
        4. Niektóre dzieci boją się, że gdy zasną, mama zniknie (moja córcia ma 3 latka i właśnie tego się boi). Trzeba zapewnić dziecko, że nigdzie nie wychodzisz. Powiedz mu, co będziesz robić w tym czasie. Jeśli się przebudzi, powiedz, że byłaś u niego wcześniej, ale smacznie spało, więc dałaś mu tylko buziaka i cichutko wyszłaś.
        5. Kilka minut z mamą lub tatą może być dla dziecka wystarczającym przygotowaniem do snu. Postaraj się, by ten czas był dla was jak najmilszy. Możecie sobie opowiedzieć o tym, co miłego spotkało was w ciągu dnia.
        6. Nie pozwól swojemu dziecku, aby wychodziło z łóżeczka pod jakimkolwiek pretekstem. Jeżeli chce mu się pić, przynieś picie do pokoju. Wyznaczenie zasad i konsekwencja pomoże wam uniknąć nerwowej atmosfery i nie kończących się opóźnień w zasypianiu.
        7. Moja córcia przekonała się do spania w swoim łóżko w wieku ok. 3 lat. Pomógł system nagradzania. Za przespanie całej nocy w swoim łóżko w nagrodę dostała pyszne śniadanko albo długie huśtanie się na placu zabaw. Nie wolno dziecka karać za niepowodzenia! Trzeba powiedzieć, że następna noc będzie lepsza.
        8. Jeśli twoje dziecko boi się zostać samo w pokoju, pozwól mu spać przy zapalonej lampce i otwartych drzwiach. Przed zaśnięciem porozmawiajcie o tym, co miłego czeka was jutro.
        Attached Files

        Skomentuj


          #19
          Odp: Sposoby i rady na dobry sen

          Nikt z was nie mówi, że ważną rolę odgrywają tu również materace. Jak są dobrze wykonane i przewiewne też wpływają na dobry i stabilny sen. I oczywiście stałe pory karmienia i kompania pozwalają wyrobić właściwe nawyki.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X