Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-04-2013, 17:55
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Domyślnie Przedszkole językowe

jesteście na tak czy na nie?
my po długich i burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy się na przedszkole jezykowe i z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to był dobry wybór. maluch przychodzi zadowolony, a to chyba najważniejsze.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_babyonline.pl : 28-08-2014 o 14:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2013, 14:25
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 494
Domyślnie Odp: Przedszkole językowe

ja jestem na tak :-) im wczesniej dziecko zacznei uczyc sie jezyka tym lepiej ale jako rodzice pamietajmy zeby nie przesadzac
Stary 14-04-2013, 15:23
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Cytat:
Napisał karolka31 Zobacz post
jesteście na tak czy na nie?
my po długich i burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy się na przedszkole jezykowe i z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to był dobry wybór. maluch przychodzi zadowolony, a to chyba najważniejsze.
Zdecydowanie na TAK. Znajomość języka jest bardzo przydatna!!!

Ostatnio edytowane przez Redakcja_babyonline.pl : 28-08-2014 o 14:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2013, 22:09
GEMELLI_3's Avatar
GEMELLI_3 GEMELLI_3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
GEMELLI_3.polki.pl

Zdjęcia: 35

we wszystkich przedszkolach jest teraz angielski, to już norma. Ja wiem, że im wcześniej tym lepiej, jednak dzieci w wieku 2 -3 lat a nieraz i 4 nie koniecznie władają super rodzimym językiem, a tu dodatkowo miesza im się jeszcze obcy
Moje dziecko chodzi do normalnego przedszkola, tyle że prywatnego - tam są zajęcia codziennie z angielskiego w ramach zabawy bo w przedszkolu nie ma teraz (zgodnie z przepisami) nauczania jako typowego, a jedynie elementy nauczania wplecione w np zabawę. Uczyć się uczy...........czy umie? ciężko powiedzieć ...coś tam wie, coś tam powie, ale to szkoła dopiero rozpocznie prawdziwe nauczanie.
Mam wrażenie, że dzieciom się teraz wszystko narzuca już od małego.....takich sobie chcemy geniuszy chować

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-04-2013, 09:25
bagnes's Avatar
bagnes bagnes jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bagnes.polki.pl

Miasto: Radlin
Zdjęcia: 7
Wyślij wiadomość przez AIM do bagnes

Moi chłopcy chodzą do przedszkola publicznego. W ramach zajęć mają : angielski, rytmikę, i zajęcia z najlepszym w okolicy neurologopedą. A sam angielski w większości przedszkoli jest, co do sensu uczenia takich dzieci to wydaje mi się że coś to da, ale tak na prawdę zależy to od dziecka, tak jak pisze fasOla niektóre 3 latki mają problem z własnym językiem a co dopiero z obcym. tak czy inaczej nie wydaje mi się żeby miało sens wybierać przedszkole tylko z tego względu, bo nauczyć się języka dziecko zdąży. Ale jeśli jest to czemu nie na pewno nie zaszkodzi.
Tylko bez przesady, z zajęciami dodatkowymi.... jak dziecko jest geniuszem to nic tego nie zmieni, a zajęcia dodatkowe w nadmiarze dobre nie są.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-04-2013, 13:59
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 494

ja np widze po swoich dziewczynach jeszcze 4 lat nei maja a juz angielski czasem uzyja wto tylko slowka np im sorry, ok, i love you itp ale zawsze cos widze ze jedna kwiedza ze sorry to przepraszam itp i szybko im wchodzi do głowek
Stary 15-04-2013, 16:12
GEMELLI_3's Avatar
GEMELLI_3 GEMELLI_3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
GEMELLI_3.polki.pl

Zdjęcia: 35

Cytat:
Napisał evelinek13 Zobacz post
ja np widze po swoich dziewczynach jeszcze 4 lat nei maja a juz angielski czasem uzyja wto tylko slowka np im sorry, ok, i love you itp ale zawsze cos widze ze jedna kwiedza ze sorry to przepraszam itp i szybko im wchodzi do głowek
u mnie Olcia też posługuje się angielskim - zna kolory, umie liczyć, takie powszechne zwroty, ale to jest norma, norma jaka jest w każdym przedszkolu nawet publicznym. W przedszkolu językowym nie nauczą więcej, nie uczą posługiwania się pełnymi zdaniami, używania czasów - bo nie mogą, program i zasady jest jeden dla wszystkich przedszkoli. Jeśli jednak ktoś chce płacić za to samo więcej to oczywiście luzik

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-06-2013, 18:16
Amko Amko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Amko.polki.pl

W zasadzie nie widze tutaj żadnych minusów dla takiego przedszkola,więc jestem na tak. Czemu odmawiać dziecku nauki języka od najmłodszych lat,to mija się z celem bo potem będzie miało tym łatwiej.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_babyonline.pl : 28-08-2014 o 14:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-08-2014, 13:40
kimala kimala jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kimala.polki.pl

Córka od września będzie chodziła do przedszkola Kangurek, u nas w Białymstoku. W programie jest język angielski i francuski, ale na pierwszy rok będzie chodziła tylko na angielski. Wybraliśmy przedszkole z monitoringiem, udało się zarezerwować w sierpniu bez wpisowego. Uważam, że to był dobry wybór - jednak to inny standard niż przedszkola publiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-08-2014, 19:46
bar_kow bar_kow jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bar_kow.polki.pl

Ja jestem zdecydowanie na tak! Angielski to dzisiaj po prostu podstawa do znalezienia dobrej pracy. Normą stają się dwa jezyki. Im szybciej, tym lepiej i łatwiej!

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania