Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-04-2017, 14:58
armioona armioona jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
armioona.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak pomagać dziecku w nauce?

Najlepiej zapisać na korepetycje ale jak nie mamy pieniędzy to samemu próbować, albo poprosić starsze dzieci z rodziny o pomoc.
Stary 31-05-2017, 12:26
mamarta90 mamarta90 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mamarta90.polki.pl

Ja staram się jak mogę jednak problem polega na tym, że nigdy nie byłam orłem w szkole a dodatkowo mam pracę zmianową i często nie ma mnie popołudniami w domu. dlatego pomyślałam żeby kupić dziecku grę edukacyjną http://www.akademia-umyslu.edu.pl dzięki której poćwiczy pamięć oraz koncentrację. Ostatnio miał z tym spore problemy i nie miałam pomysłu jak mu w tym pomóc. Na szczęście koleżanka pokazała mi te gry ponieważ jej syn otrzymał taką jako nagrodę za udział w konkursie. Myślę, że będzie to dobry pomysł i mały z pomocą programu oraz moją poprawi się w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2017, 19:54
malgosiaczek malgosiaczek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
malgosiaczek.polki.pl

Słuchajcie dziewczyny - szukam pilnie kogoś, kto udziela korepetycji z języka polskiego. Córka oblała maturę i przygotowuje się do poprawki. Sama nie jestem w stanie jej pomóc. Zostają tylko korepetycje. Możecie kogoś polecić? Znalazłam taką szkołę Edun http://edun.pl/ . Tam mają lekcje z polskiego oraz innych przedmiotów. Czy któraś z Was posyłała do nich swoje dzieci? Warto skorzystać z ich oferty? Zalezy mi na czasie bo poprawa matury w sierpniu więc szukam kogos na juz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-08-2017, 19:27
pergam25's Avatar
pergam25 pergam25 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pergam25.polki.pl

A może warto zostawić ten temat specjaliście? Przynajmniej ja bym tak zrobiła...
Stary 07-11-2017, 19:44
gawrysia gawrysia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gawrysia.polki.pl

Jak dziecko jest małe to poprzez zabawę, rekwizyty jak starsze najlepiej samemu się dobrze z danego materiału przygotować, moja znajoma tak pomagała z lekturami swojej córce, ona czytała streszczenia https://www.granice.pl/streszczenie/pan-tadeusz/1 a córka lektury, potem rozmawiały, naznaczały szczegóły, to jej utrwalało lekturę i jej zrozumienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-11-2017, 23:09
karinaa89 karinaa89 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karinaa89.polki.pl

Ja staram się pomagać w przedmiotach, w których sama byłam dobra, jednak jeśli chodzi o przedmioty ścisłe to jest już większy problem. Teraz myślimy, żeby zorganizować jakieś korepetycje z chemii, mieszkamy w Gdańsku i jest tutaj tych opcji naprawdę sporo. Co polecacie, raczej lepiej postawić na korepetycje indywidualne czy zajęcia w grupie w takim miejscu https://edun.pl/ ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-11-2017, 15:16
szklanapogoda szklanapogoda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
szklanapogoda.polki.pl

Mnie samej mama dużo pomagała w przedmiotach ścisłych, a że ona się uczyła w innym systemie programowym, często razem rozgryzałyśmy różne zagadnienia i dzięki temu byłam w stanie sama dużo zrozumieć. Ogólnie ze ścisłych zawsze musiałam się dużo przykładać, uczyć sama w domu, czego nie rozumiałam w szkole, więc to było naturalne dla nas. Pamiętam, że na wiele miesięcy przed maturą chodziłam na korepetycje, bo po prostu na lekcjach nauczyciel przygotowywał do matematyki rozszerzonej, a ja zdawałam tylko podstawę i połowa zagadnień z rozszerzenia nie była mi potrzebna. Dlatego innego rozwiązania niż korepetycje nie widzę dla dziecka, jeśli sami nie czujemy się na siłach, by pomóc albo nie mamy tyle czasu, by go poświęcić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 22:13
karolinkaaa87 karolinkaaa87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karolinkaaa87.polki.pl

Staram się być z dzieckiem przy odrabianiu lekcji, jak nie tuż obok to gdzieś w pobliżu żeby mieć oko czy nie robi czegoś innego no i jak potrzebuje pomocy to oczywiście pyta. Potem sprawdzam zawsze zadania, ale nigdy nie zrobiłabym za niego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 18:30
mariawolanska mariawolanska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

staram się nie pomagać, ale mam wrażenie, że te prace domowe są specjalnie tak skonstruowane by rodzice pomagali dzieciom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania