Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2017, 09:41
tatadominik tatadominik jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tatadominik.polki.pl

Domyślnie Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

Witam wszystkie mamusie . Czuję się tu obco jako nieliczny mężczyzna. Ale nie o tym..mianowicie . Nasza córka Kornelia ma 14 lat oraz stwierdzone adhd. Od dłuższego czasu wspólnym problemem jest bałagan w jej pokoju . Prosimy z żoną aby tam posprzatala lecz nasze prośby kończą się wybuchem złości. Co robić?może ktoś ma podobny problem .

Pozdrawiam, tatadominik
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2017, 20:24
sikorkaa sikorkaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sikorkaa.polki.pl

Domyślnie Odp: Obowiązki dziecka z adhd . Pomocy !!!

Wasze dziecko nie jest typowe.Możecie postrzegać jego ADHD jako wyjątkową cechę.Takie podejście pomoże wam unikać obwiniania dziecka, złości do niego oraz łatwiej będzie wam uznać samych siebie jako terapeutów a nie ofiary .Dlatego jeśli chodzi o reakcję Kornelii co do sprzątania to skoro coś nie jest użyteczne, to tego nie róbcie. Nie trzymajcię się tej strategi , licząc na to że ta prośba za kilkunastym razem okaże się skuteczna.Jeżeli proszenie dziecka , aby posprzątało swój pokój nie działało przez ostatnie kilka lat ,to dziś też nie poskutkuje.

"Bezużyteczne kontakty z dzieckiem w końcu stają się szkodliwe, gdyż powodują nasilenie frustracji,co sprawia, że kolejna interakcja raczej nie będzie pomocna"

Polecam książkę " ADHD. Naucz się żyć z ADHD" Martina L. Kutscher'a, w w której w prosty sposób opisane są różne zachowania dzieci z adhd oraz porady dla rodziców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-05-2017, 14:21
marsowka marsowka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marsowka.polki.pl

Cytat:
Napisał tatadominik Zobacz post
Witam wszystkie mamusie . Czuję się tu obco jako nieliczny mężczyzna. Ale nie o tym..mianowicie . Nasza córka Kornelia ma 14 lat oraz stwierdzone adhd. Od dłuższego czasu wspólnym problemem jest bałagan w jej pokoju . Prosimy z żoną aby tam posprzatala lecz nasze prośby kończą się wybuchem złości. Co robić?może ktoś ma podobny problem .

Pozdrawiam, tatadominik
Trzeba uzbroić się w żelazną konsekwencję i pamiętać, że takie zachowania u nastolatki to w sumie nic dziwnego . Np. moja sąsiadka w tym czasie (a żadnego ADHD nie ma) dzień w dzień awanturowała się z rodzicami: rano, że musi wstać, popołudniu, że musi odrabiać lekcje i wieczorem, że musi się położyć. Z zegarmistrzowską punktualnością od sąsiadów dobiegały dzikie wrzaski nastolatki, trzaskanie drzwiami i podniesione głosy rodziców. Cała klatka schodowa wie, bo u nas dzwięk doskonale się niesie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-07-2017, 15:45
bevira bevira jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bevira.polki.pl

Polecam skorzystać z pomocy specjalisty. Mi również pomaga prywatny psycholog dziecięcy wrocław , , pomógł naszemu dziecku jakoś zorganizował mu czas, różne zabawy, dzięki czemu dziecko zrobiło się łagodniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2017, 18:33
mariawolanska mariawolanska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

mam podobne problemy z moim synem, też jest podejrzenie adhd
Jestem w trakcje lektury W świecie ADHD, mogę polecić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-12-2017, 22:16
krissi23 krissi23 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
krissi23.polki.pl

Aby rozwiązać takie kłopoty, ale również możliwe w przyszłości wypadałoby dobrać dla dziecka specjalistyczne zajęcia terapeutyczne. http://agathum.pl prowadzki również takie zajęcia dla dzieci z ADHD. Nam ta współpraca pozwoliła zaoszczędzić wiele kłopotów..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2018, 18:10
mariawolanska mariawolanska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

polecam wprowadzić jakiś sysytem motywacyjny
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania