Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszerzanie Diety

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Mój synek ma 5 miesięcy. Karmię go piersią i zaczęłam powoli wprowadzać inne dania szczególnie z Gerbera. Na początek dania jednoskładnikowe (marchewkę uwielbia ale jabłko rośnie mu w ustach), potem zupki. Dania obiadowe są jeszcze przed nami. Mimo wszystko synek najbardziej lubi moje mleczko i ciężko jest go nakarmić czymś innym. Czasami wkurza mnie, że otworzę nowy słoiczek, Jaś zje 3-4 łyżeczki jednego dnia, 3-4 łyżeczki drugiego dnia a reszta trafia do kosza.


    Skomentuj

    •    
         

      #77
      ami u nas początki były takie same ale po 2-3 tygodniach mała zjadała coraz więcej

      ja jej proponowałam 2 albo 3 razy dziennie

      a z jabłkiem to długo walczylismy bo chyba za kwasne dla niej było


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #78
        Po 4 miesiącu, Czy napewno???

        Mam problem, moja córeczka skończyła 4 miesiące i chciałabym zacząc wprowadzac do jej jadłospisu zupki, kaszki, soczki itp. problem tkwi w tym,że na opakowaniach produktów jest symbol po 4 miesiącu lecz w róznych poradach, artykułach itp. zaleca się wprowadzanie "nowości" po piątym miesiącu (przy karmieniu butlą, tak jest w moim przypadku) i normalnie zgupiałam jak to jest. Jak wy kochane mamusie wprowadzałyście swoim skarbom nowe produkty???? Proszę o porady

        Skomentuj


          #79
          Aniu ja wprowadzałam po 5 miesiącu czyli w 6 miesiącu. Ja syna karmiłam mieszanie więc próbowałam wypośrodkować czas w którym zaczęłam podawać pokarmy "stałe" .Zaczęłam od soczków (marchewka a po tygodniu marchewka+jabłko), a pierwszy raz podałam jak Maluch skończył 5,5 miesiąca.
          Jeśli o mnie chodzi, to ja bym na Twoim miejscu zaczekała
          Kaszki i owoce po 2-3 tygodniach od wprowadzenia soczków. Zupki 2 tygodnie później. Jakoś tak 2 tygodnie czekałam aż wprowadziłam coś nowego.
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #80
            cześć dziewczęta
            mam podoby problem.synek ma 4 miesiące i lekarka kazała mu wprowadzić kaszki.karmię bebilon pepti bo mały ma skazę białkową, z resztą z piersią od początku był problem.rzeczywiście czytałam ostatnio że najpierw po 5 miesiącu nalezy wprowadzić zupkę przecier i jabłuszko na przykład a potem kaszki itd...no a lekarka inaczej mówiła.poza tym powidziała ze mam dac jeden pełny posiłek z kaszki bezmlecznej (czyli bardzo gęstyyyy) i 4-5 z normalnego bebilonu.tylko ja nie wierzę że mały tak nagle zje coś tak gęstego.stąd mam pytanie i może któraś mi pomoże.czy mogłabym np 2 lub 3 razy dosypać niewielką ilość tej kaszki do bebilonu zamiast jednego gęstego???chodzi mi o to,żeby mały się przyzwyczaił i żeby umiał to zjeść.może macie podobne problemypozdrawiam mamusie

            Skomentuj


              #81
              Ja zaczęłam podawać małemu marchewkę i jabłuszko jak miał skończone 5 miesięcy. Dodam, że karmię piersią.
              wusiaa84 masz rację, że dla maluszka będzie problemem zjedzenie tak gęstego jedzonka za pierwszym razem. My też zaczynaliśmy stałe pokarmy od 2-3 łyżeczek a teraz Jasiek wcina jak dorosły. Uważam jednak, że dosypywanie niewielkiej ilości kaszki do bebilonu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Może lepiej podać gęstą kaszkę ale nie jednorazowo a w ratach? Dziecko w ten sposób przyzwyczai się do gęstego pokarmu.


              Skomentuj


                #82
                Ze tak powiem ... znowu dubel ....
                Poczytaj tutaj:
                http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1389
                http://www.osesek.pl/podstawy-zywien...e-dziecka.html

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Jadlospis roczniaka

                  Mam nadzieje ze nie dubluje watku bo konkretnych odpowiedzi na moj "zestaw pytan" nie moge znalezc.Dziewczyny wiem ze roczny maluch moze juz prawie wszystko wcinac jednak jak to wyglada u was?Ile posilkow dziennie dajecie?Na obiad 2 dania czy 1?Na kolacje tylko kaszka czy np.wczesniej cos konkretnego a przed spaniem butla mleka?A moze jakies konkretne danie i kaszka?Owoce codziennie?Ciasteczka itp.jak czesto?Jestem ciakawa jak to u was wyglada bo u nas troche nuda wieje...
                  sniadanie:kaszka
                  obiad:roznie ,czasem miesko z warzywami,nalesniki,jakas zupka,co tam akurat ugotuje,jak nie mam czasu to sloiczek
                  deser to najczesciej jogurt albo jakis serek,podwieczorek to owoc i ciasteczko albo budyn
                  kolacja:kaszka
                  Do picia woda,sporadycznie jakis soczek.Jak jest u was?
                  Last edited by dotka238; 01-05-2009, 22:49.

                  Skomentuj


                    #84
                    Dziewczyny napiszecie cos?Plis...

                    Skomentuj


                      #85
                      Moj synek ma "prawie roczek" i nie je 2 obiadkow,je albo zupke albo 2 danie,ale za to je kolacje przed kąpielą i tez je roznie albo paste jajeczna albo jajecznice albo paroweczke alko kanapeczke albo nalesnika albo rogala i po kąpieli dopija jeszcze butla.A na podwieczorek to roznie raz ciasteczko+owoc albo deserek słoiczek.
                      Na 2 sniadanie zazwyczaj je kaszke.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        moja Córa już wogóle nie jada kaszek:/,ani nie pije mleka

                        śniadanie: jajecznica,parówki,kanapeczka z wędlinką i zawsze później jogurcik
                        obiad: prawie zawsze zupa,gotowana przeze mnie bo słoiczków nie lubi
                        podwieczorek: najczęsciej owoc(słoiczek)jakieś ciasteczko typu: herbatnik,paluszki,lub drugie danie z obiadu(zależy co prócz zupy jest)
                        kolacja: grysik na wodzie z jabłkiem(bądź owoc słoiczkowy- jeśli w podwieczorku nie jadła)

                        tak więc moja ma 4 posiłki w ciagu doby i też trochę wieje nudą....
                        aha do picia: only H2o

                        Skomentuj


                          #87
                          froszek jakie parowki kupujesz Milence?

                          Skomentuj


                            #88
                            dotka kupuje "bobaski" ale one nie są najlepszej jakości,ale za to są bardzo dobre

                            Skomentuj


                              #89
                              Musze sie rozejrzec za jakimis paroweczkami dobrymi.Grysik moze sprobuje dac malemu bo manna tu jest.

                              Skomentuj


                                #90
                                U nas wyglada to tak:

                                Sniadanie - kaszka/sucha bulka
                                Obiad - zupka ( najczesciej ) lub drugie , nigdy obie te rzeczy
                                Kolacja - mleko

                                Jako deserek dostaje chrupki czy herbatniczki , owocek ze sloiczka.Ostatnio mleczna kanapke tez mu czasem daje.

                                Najgorsze jest to ze za zadne skarby nie umiem malego namowic na cos innego, przed chwila np zrobilam mu nalesniczki - nie liczylam ze zje mi z konfitura czy bialym serem ,mialam nadzieje na suchego - niestety pobawil sie nim i zostawil. Wedlinki nie tknie, zotlego sera tez. O jajecznicy czy parowce moge pomarzyc - a kiedys to wcinal wszystko Obecnie jestem na etapie wprowadzania a raczej przemycania czegos do kanapek i rezygnacji zkaszek. Niestety poki co konczy sie fiaskiem-czasem zje troszke szyneczki czy sera w sandwitchu ale w wiekszosci juz potrafi je wyjac z kanapeczki.Nistety mlody ostatnio nawet z obiadu rezygnuje - np dzis zjadl tylko sniadanie, poszedl spac przed 13, wstal o 17 i zjesc nie chcia.
                                Lekarka twierdzi ze mam to tak zostawic - przybiera dobrze, wyniki ksiazkowe .Widac wdal sie w tate ktory tez do jedzenia sie nie kwapil jako dziecko.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X