Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Starania o dziecko

Collapse
Przypięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Starania o dziecko

    To straszne jak duzo kobiet ma teraz problemy z zajściem w ciążę
    Chociaz z drugiej strony za starcyh czasów nikt o tych problemach nie mówił i sie ich nie leczylo..

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Starania o dziecko

      Być może to, że nie można mieć dziecka jest spowodowane wcześniejsza kuracja hormonalną. Możecie zerknąć kiedy sa dni plodne na maxmag.pl, być może to Wam pomoże obliczyć dni cyklu.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Starania o dziecko

        Nie zaprzeczę, że sama planuję, ale jeszcze nie teraz, dopiero co weszłam na ścieżkę kariery zawodowej i chcę to najpierw ustabilizować.
        Ale wspieram każdą koleżankę, która planuje i się stara, bo wiem, jakie to dla niektórych jest ważne.

        Moim zdaniem powinni zmienić przepisy dotyczące in vitro, w sensie, że je rozluźnić, bo niektóre pary mogą albo adoptować albo pomarzyć o posiadaniu dzieci, co jest w sumie trochę przykre, bo to nie ich wina, że są bezpłodni

        Skomentuj


          #34
          Odp: Starania o dziecko

          moja znajoma ponad 12 lat starali się o dzieci przez in vitro i miała wiele poronien ale w koncu udało się mają jedno dziecko, chciała jeszcze jedno ale niestety juz nie udało się i czas przeminął

          Skomentuj


            #35
            Odp: Starania o dziecko

            My też się długo staraliśmy o dziecko. Już zaczęłam się naprawdę denerwować, ale zrobiliśmy wszystkie badania i okazało się że jest w porządku. Uznaliśmy, że czas się uspokoić, zmienić dietę i przestać się stresować. Pół roku temu mój mąż zaczął brać Navitin, bo poprawia ruchliwość plemników i erekcję. 3 tygodnie temu zobaczyłam dwie kreski na teście! Trzymajcie kciuki!

            Skomentuj


              #36
              Odp: Starania o dziecko

              A mi się wydaje, że po części za falę bezpłodności tudzież problemów z płodnością ponosi dzisiejszy styl życia - ciągły stres, zmiana sposobu żywienia i w ogóle pogorszenie jakości żywności. Na 6 moich znajomych ciężarówek (i ze mną włącznie) aż 4 (w tym ja) miały problem z zajściem w ciążę, więc problem jest i to ogromny.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Starania o dziecko

                Wraz z małżonką staraliśmy się o dziecko bardzo długo. Wiele porad z internetu nie pomagało, byliśmy w różnych przychodniach w całej Polsce. Dopiero poradnia Medica z Warszawy dała nam prawdziwą szansę. Obecnie mamy zdrową córeczkę. Nie poddawajcie się! Pozdrawiam!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Starania o dziecko

                  Napisane przez kyasarin Pokaż wiadomość
                  A mi się wydaje, że po części za falę bezpłodności tudzież problemów z płodnością ponosi dzisiejszy styl życia - ciągły stres, zmiana sposobu żywienia i w ogóle pogorszenie jakości żywności. Na 6 moich znajomych ciężarówek (i ze mną włącznie) aż 4 (w tym ja) miały problem z zajściem w ciążę, więc problem jest i to ogromny.
                  Pewnie. Tempo zycia stalo sie jakies totalnie zwariowane. Trzeba inaczej planowac wolny czas, najlepiej z rodzina, w spokojnym miejscu, by co tydzien móc naładowac baterie, inaczej człowiek nie jest w dobrej formie, a co za tym idzie - wpływa to własnie na mozliwośc zajścia w ciąże...

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Starania o dziecko

                    Ja od dłuższego czasu starałam się z mężem o dziecko, ale dopiero teraz jestem w ciąży i wiem, że będzie to dziewczynka. Teraz pozostaje jeszcze kwestia przygotowań do porodu i wyboru najładniejszego imienia dla dziewczynki z najbardziej popularnych, bo nie chciałabym, by moja mała miała jakieś pretensjonalne imię.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Starania o dziecko

                      Napisane przez leilee Pokaż wiadomość
                      Pewnie. Tempo zycia stalo sie jakies totalnie zwariowane. Trzeba inaczej planowac wolny czas, najlepiej z rodzina, w spokojnym miejscu, by co tydzien móc naładowac baterie, inaczej człowiek nie jest w dobrej formie, a co za tym idzie - wpływa to własnie na mozliwośc zajścia w ciąże...
                      Jeszcze tylko fajnie by było, gdyby nasze dzisiejsze prace dały nam taką możliwość. Charakter mojej pracy niestety wyklucza takie cotygodniowe wyjazdy. Praca w miejscu otwartym 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu ma swoje minusy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Starania o dziecko

                        No tak, niestety stres i ciągła praca przyczynia się do problemów z zajściem w ciążę. Zawsze fajnie by było mieć możliwosc się zrelaksować ale nie kazdy może. Ale od czego są urlopy?

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Starania o dziecko

                          Trzeba dbać o siebie to jest bardzo ważne. Ja kupowałam naturalne produkty na naturalny-market.pl i myślę, że to ma ogromny wpływ. Wszystkie czynniki są bardzo istotne, ale myślę, że ten to jeden z ważniejszych.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Starania o dziecko

                            Zgadzam się z koleżanką powyżej. Żyjemy wśród tak przetwoezonej żywności i wśródk tylu szkodliwych rzeczy, że to wszystko wpływa na naszą płodność. A może by tak faktycznie wyjechać w Bieszczady i tam zrobić „detoks”

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Starania o dziecko

                              Macie rację. Młodzi ludzie na dorobku, wyścig szczurów, zaniedbane zdrowie... Jestem tego dokładnym przykładem. Praca w stresie w wielkiej korporacji po 12/13h dziennie... Dziecko planowałam po ślubie - myślałam "mam czas się przygotować..." W ciążę zaszłam na 3 miesiące przed ślubem. Szok, wielka radość. Bałam się czy stan mojego zdrowia nie odbije się na dziecku - anemia, nadczynność tarczycy, kondycja zerowa itp. Lekarz kazał zrobić sporo badań, brałam Folik Mama, poszłam na L4 i zaczęłam dbać o siebie jak nigdy wcześniej... Córcia ma rok i jest okazem zdrowia

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Starania o dziecko

                                Ja zaczęłam od zmiany stylu życia mniej stresu zero alkoholu dobra dieta

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X