Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

    Ja jestem mamą 2,5 letniego chłopca. Syn mówi dużo, ale po swojemu, ma swoje wyrazy i mało kto wie o co mu chodzi. Ale to chłopiec, a chłopcy z reguły później mówią.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

      Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
      Ja jestem mamą 2,5 letniego chłopca. Syn mówi dużo, ale po swojemu, ma swoje wyrazy i mało kto wie o co mu chodzi. Ale to chłopiec, a chłopcy z reguły później mówią.
      Też na okragło spotykam się z opiniami, że chłopcy później mówią ale podobno nie ma wcale żadnych naukowych badań potwierdzających taką teorię, Wszystko zależy od dziecka

      Skomentuj


        #48
        Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

        U nas pełnymi zdaniami pierwszy synek zaczął mówić około 3 roku życia, więc nie szybko. Teraz ma bogatszy zasób słów niż jego kuzynka , która zdaniami mówiła około 2 roku zycia.

        Skomentuj


          #49
          Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

          Spokojnie na pewno jej przejdzie, dzieci mają różne etapy. Do dziecka warto od małego mówić, dużo mówić o wszystkim i ważne by nie zdrabniać i nie mówić dziecinnie.

          Skomentuj


            #50
            Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

            Napisane przez aga1825 Pokaż wiadomość
            Witam Wszystkie Mamy,
            moja córka ma 1,5 roczku, mówiła mama, tata ale im starsza słowo tata przestało istnieć, zamista mama mówi meme. Ostatnio zaczęła mówić Nie ale używa tego słowa co rusz, np. smakuje ci-nie a dodam ze je, chcesz pić-nie a pije, w sumie co nie powiem nie spytam słyszę Nie. nie wiem czy mam juz sie czym martwić, dlatego pytam Was Mamy jak to było z waszymi Pociechami??
            Pozdrawiam
            z tym "nie" na wszystko to jest pewien etap. Moja córka go przechodzi wlasnie - 14 msc, a zaczęło się jakiś miesiąc temu. Na kazde pytanie odpowiada nie, ale kiedy na prawde czegos nie chce to nie tylko mowi nie, ale wrecz krzyczy to slowo i kreci glowa, a jak mowi tylko zeby odpowiedziec, a chce cos to poprostu spokojnie mowi "nieee" tak fajnie zaciągając. Od kilku dni zauwazyłam, że chyba to "nie" zaczyna jej się nudzić, bo czasami zdarza jej sie odpowiedziec zgodnie z prawda "taaak" z bardzo cichym "k" na końcu

            Skomentuj


              #51
              Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

              Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
              U nas pełnymi zdaniami pierwszy synek zaczął mówić około 3 roku życia, więc nie szybko. Teraz ma bogatszy zasób słów niż jego kuzynka , która zdaniami mówiła około 2 roku zycia.
              Mojej sąsiadki synek ma 20 msc i mówi pełnymi zdaniami... Panie w żłobku są w szoku, że takie małe dziecko może tak ładnie mówić. Robi to dużo lepiej niż rowiesnicy i starsze dzieci. Ale to jest jakis nietypowy przypadek.

              Skomentuj


                #52
                Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                Ja miałam rok i 8 miesięcy, gdy mówiłam pełnymi zdaniami. Mój synek we wrześniu kończy 3 latka, a prawie nic nie mówi. Nie martwi mnie to jednak bo rozumie wszystkie moje polecenia. Na wszystko przyjdzie czas.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                  pewnie szlifuje teraz inne umiejetnosci dzieci rozwijaja sie indywidualnie i faktycznie nie ma co panikowac od razu. Ja bym sie zaczela marwtic gdyby 5-6 latek nie mowil pelnymi zdaniami, ale do tego wieku Twoj syn i moja corka maja jeszcze kupe czasu.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                    No właśnie, pewna znajoma logopeda powiedziała mi, że dziecko ma prawo mieć problem z mówieniem do 6go roku życia.


                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                      Mój Staś zaczął ze mną rozmawiać jak skończył 2 lata, za to syn kuzynki dopiero jak 3 lata.
                      Każde dziecko ma swoją ,,chwile'', nie ma tez powodu za szybko sie martwic

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                        Nie ma co się martwić na zapas. Każde dziecko zaczyna w swoim czasie. Moja córeczka ma 11 miesięcy i potrafi zakomunikować proste rzeczy typu "myj myj", "pij pij", no i oczywiście "mama" i "tata". Poza tym często mówi "łi łi", ale niestety nie wiem, co to oznacza

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                          Moje dziecko tez w podobnym wieku zaczęło coś tam komunikować, a mówić w wieku niecałych 2 lat.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                            U mnie syn właśnie jest na rozwoju mowy. Pierwsze pojedyńcze jednosylabowe słowa zaczął wymawiać ok roku, później stopniowo zaczął ćwiczyć trudniejsze i teraz choć nie wszystkie mówi wyraźnie to jestem zaskoczony jego mową. Zdarzają się dni że łączy ze sobą po dwa słowa chcąc powiedzieć coś więcej

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                              Jakoś koło 2 lat zaczyna się już tak bardziej rozmawiać, ale tak do 3 powinno już dziecko mówić w miarę dobrze.
                              Hack MSP

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły rozmawiać?

                                Moja córka jeszcze nie mówi a ma 3 lata. Chciałabym to skonsultowac z jakimś logopedą w Warszawie.

                                Chodzicie z dziećmi prywatnie czy jest może szansa dostania sie na fundusz? No i kogo byscie poleciły?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X