Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy nocnik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: kiedy nocnik?

    Ja wykorzystam do nauki susiania lato. Najpierw wiosną przyzwyczajam do siusiania na nocnik mojego synka, a latem założę mu majteczki i tak będzie biegał po dworze. Efekty wczesnego sadzania na nocnik już widać bo mały sam zaczyna ciągnąć za pieluszkę jak chce siusiu albo bierze nas za palec i ciągnie do łazienki.
    Córka również nauczyła sie siusiania na nocnik latem. Miała niespełna 20 miesięcy jak już spała bez pieluszki

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: kiedy nocnik?

      Moim zdaniem , to że dziecko już siedzi sztywno nie jest powodem do wysadzania. Ja bym raczej sprawdziła, czy kontroluje już swoje potrzeby fizjologiczne.

      Skomentuj


        #33
        Odp: kiedy nocnik?

        Moze takie siedmio miesieczne dziecko nie kontroluje swoich potrzeb ale przyzwyczaja sie do siadania na nocnik. Nam to pozniej ulatwilo nauke i corka szybciej zaczela zalatwiac swoje potrzeby do nocniczka

        Skomentuj


          #34
          Odp: kiedy nocnik?

          Myślę, że to za wcześnie. To, że dziecko siedzi nie oznacza, że jest już gotowe na nocnik. Na wszystko przyjdzie czas.

          Skomentuj


            #35
            Odp: kiedy nocnik?

            Koleżanka zaczęła sadzać synka jak tylko ten nauczył się chodzić. Na początku było super: roczny bobas robił na nocnik! Potem przyszedł jakiś regres. Dziecko powiedziało nie! Dziś ma ponad trzy lata i nie ma mowy o chodzeniu bez pieluszki.

            Skomentuj


              #36
              Odp: kiedy nocnik?

              Na pewno nie za wcześnie Zawsze mnie bawi jak ktoś zaczyna wysadzać 9 miesięczne dziecko na nocnik ucząc je robić siku przez ponad rok czasu... A można przeciez posadzić na nocnik 2-latka który juz wiele rozumie i nauczyć go robić siku w tydzień

              Skomentuj


                #37
                Odp: kiedy nocnik?

                Każde dziecko jest pod tym względem inne. Ale najlepiej robic to w lecie
                Niestety, człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim mu kiedyś zależało.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: kiedy nocnik?

                  Najgorzej to przesadzić z pampersami. Mój kuzyn już mówił, a nadal nosił pampersy! Za nic nie chciał siadać na nocnik.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: kiedy nocnik?

                    Jedna moja znajoma często powiadała, że przecież nikt nie chodzi z pieluszką do końca życia. Prędzej czy później każdy oducza się robić w pieluchę, więc po co się stresować.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: kiedy nocnik?

                      Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                      Moze takie siedmio miesieczne dziecko nie kontroluje swoich potrzeb ale przyzwyczaja sie do siadania na nocnik. Nam to pozniej ulatwilo nauke i corka szybciej zaczela zalatwiac swoje potrzeby do nocniczka
                      Jestem tego samego zdania. Moja córka od 6 miesiąca siedzi na nocniku. Codziennie po nocy jak się obudzi i w ciągu dnia kilka razy co jakiś czas. Sama nie woła, wiec nosi pieluchę jeszcze (14 mc) ale nie ma oporow przed nocnikiem i to mnie cieszy, bo to juz jeden krok za nami.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: kiedy nocnik?

                        Ja miałam rok jak nauczyłam się robić siusiu do nocniczka, a Mama zaczęła mnie na niego sadzać, gdy skończyłam 9 miesięcy. Mój synek ma prawie 3 lata, mało mówi i mamy ogromny problem z odpieluchowaniem


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: kiedy nocnik?

                          Naukę nocnikowania zaczelam wprowadzaj, kilka miesiecy przed skonczeniem 2 lat, ssadze, ze to odpowiedni czas, wazne by byc cierpliwym, bo to nie jest bardzo szybka sprawa

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: kiedy nocnik?

                            Moja siostrzenica jest teraz na etapie odpieluchowywania. No i z efektami bywa różnie
                            Już sama zaczęłam nieco czytać na ten temat, żeby im jakoś pomóc. Tutaj np. całkiem ciekawy artykuł: http://www.hulahop.pl/wiadomosc/jak-...-dziecka/2704/ . Czasem, kiedy mała nie woła o nocnik i popuszcza, mam wrażenie, że robi to specjalnie. Najczęściej w sytuacjach, kiedy nikt nie zwraca na nią uwagi. Spotkaliście się z takim przypadkiem?

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: kiedy nocnik?

                              Myślę że dziecko samo musi do tego dorosnąć mój synek dopiero jak miał 2,5 próbowaliśmy go sadzać bo wcześniej totalnie nie chciał i faktycznie nie ma co zmuszać dziecka

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X