Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    W wychowaniu mojej córeczki (2,5l.) kieruje się zasadą "lepiej nagradzać niż karać". W naszym przypadku przynosi ona więcej pożytku. Za dobre zachowanie moja Wikusia dostaje naklejki (najlepiej z teletubisiami), pieczątki, które stawia sobie na swoich rączkach oraz ostatnim hitem są wyklejanki. Nauczyła się smarować klejem "wydzieranki", sama przykleja je do kartki papieru, a frajdę ma przy tym niesamowitą! W ten sposób powstają niepowtarzalne "obrazy". Oto jeden z nich:
    Attached Files

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Mój synek ma już prawie 22 miesiące i jest bardzo żywym dzieckiem z dużym temperamentem. Najczęściej stosowaną nagrodą są brawa i buziaki z przytulaniem. Przy ostatniej wizycie u lekarza, jak otworzył buzię i powiedział aaaa, żeby Pani doktor mogła zobaczyć gardziołko powiedziałam mu że bardzo ładnie się zachował to zaczął sam sobie bić brawo. Ale najbardziej cieszy się gdy wychodzimy na dwór i zobaczy przejeżdżający tramwaj. Jego radość nie zna granic. Wszystkim dookoła pokazuje że jedzie tramwaj. Tak niewiele potrzeba żeby zrobić mu przyjemność

      Skomentuj


        #33
        Najlepsza nagroda dla mojego dziecka ....jest moj czas poswiecony tylko dla NIEJ. Moja coreczka jest bardzo szczesliwa jezeli ma mnie na "wylacznosc".
        Starszy syn wyjechal na calodniowa wycieczke a maz od bialego rana do ciemnego wieczoru byl w pracy, a ja i moja 11 miesieczna coreczka bylysmy razem ! Bez telefonu , bez telewizji ... Poszlysmy do piaskownicy , ubrudzila sie a ja jej na to pozwolilam nie latalam z chusteczka i nie czyscilam ... Po powrocie kapalam coreczke w nowych kolorowych mydelkach i z duza iloscia piany. Potem zrobilysmy ulubiony deserek (z truskawek , jablek i platkow owsianych) przy okazji troche nabalaganilysmy... IDA byla szczesliwa... wiem ze to jest dla Niej najwieksza nagroda! calodniowy pobyt z mama bez telefonu , telewizji itp

        Skomentuj


          #34
          nagroda

          Od półtora roku jestem podwójną mamą i od półtora roku tak zwaną mamą pełnoetatową, po urodzeniu synka nie wróciłam do pracy. Dopóki Paweł się nie pojawił na świecie moja teraz 6 letnia córka zadawała mi pytanie "kiedy będziemy wreszcie rodziną", bo troje to nie była rodzina, dopiero czworo to jest coś! Ważne miejsce w moim życiu zajmowała praca, wiązało się to z dzieleniem czasu pomiędzy pracę, dom i rodzinę. Mniej czasu było dla dziecka, ale też mogliśmy sobie pozwolić na spełnianie jej marzeń o nowych zabawkach i zabaweczkach. Rezygnacja przeze mnie z pracy wiązała się ze znaczącą zmianą w tej kwestii i tu spotkała mnie największa niespodzianka - Olga powiedziała, że teraz jest wreszcie szczęśliwa, bo mama ma czas dla niej i jest w domu. Jak się okazuje nie trzeba być bogatym żeby spełnić największe marzenia dziecka, wystarczy je kochać i przy dokonywaniu ważnych wyborów kierować się miłością.
          Dla mojej córki największą nagrodą i radością jest spędzenie z nią czasu i skupienie na niej 100% uwagi. Synka też bardzo prosto uszczęśliwić wystarczy być przy nim i z nim.

          Skomentuj


            #35
            Martynka - 3 i pół letnia
            Najlepszą nagrodą dla niej jest fakt dostania czegokolwiek. Tak samo cieszy ją zabawka czy buziak od mamy czy taty.

            Skomentuj


              #36
              Jak nagroda to tylko kąpiel!

              Największą radością, a zarazem nagrodą za cały dzień pełen wrażeń, dla mojej 3 - miesięcznej córki jest wieczorna długa kąpiel.Pola ją po prostu uwielbia...!
              Attached Files

              Skomentuj


                #37
                A dla Antka....

                Ponieważ jestem mamą pracującą i Antoś spędza czas z innymi dziećmi w żłobku (co zresztą bardzo lubi) dla Niego największą nagrodą jest czas spędzony z mamą. A czy będziemy w tym czasie bawić się w piaskownicy, na placu zabaw czy też zorganizujemy sobie jakieś zabawy domowe to jest to już sprawa drugorzędna ... najważniejsze żeby w tych zabawach towarzyszyła mama.

                Inną nagrodą jest po prostu przytulas z mamą To taka pierwsza i najpopularniejsza nagroda w naszym codziennym życiu.

                A największą nagrodą jest .... zabawa z psem dziadków Wystarczy powiedzieć, że idziemy do Tosi i Antek już sam biegnie do drzwi i czeka na mamę

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieciaków.
                  Starsza, trzecioklasistka, ma spore wymagania co do nagrody i najczęściej wychwalam ją w niebiosa i mówię jaka to ona jest mądra, piękna, niepowtarzalna i kochana. Tulimy się mocno do siebie i jest tak fajnie...
                  Mój drugi brzdąc, który dzisiaj zaczął ósmy miesiąc, nie wie co to jest nagroda i pochwała, ale... jak wstaje przytrzymywany na własnych nóżkach i cmoka sam nad sobą w zachwycie to patrzy na mnie i czeka jak uśmiechnę się do niego i zawołam BRAWO!!!
                  Ja to mam wspaniałe dzieci;-)

                  Skomentuj


                    #39
                    Rodzina jest najważniejsza..

                    Takie już mamy czasy, że gonimy wszyscy w tym "wyścigu szczurów" , by móc godnie żyć..
                    Niestety skutki tego odczuwa nie tylko nasz wiecznie zmęczony organizm, ale i nasza Rodzina, dla której nie mamy czasu.
                    Głównie z tego powodu najwspanialszą nagrodą dla moich dzieci są rodzinne niedziele
                    Maluchy cieszą się na ten dzień już od poniedziałku.. Planują , co moglibyśmy robić.. Gdzie się wybrać..
                    Gdy jest ciepło , spędzamy czas na łonie natury bawiąc się i tuląc do woli
                    Zimą , są z nami gry planszowe oraz dłuuuuugie rozmowy
                    Dla nas - Rodziców - również jest nagroda.. Jaka? Roześmiane buźki naszych dzieci, które NAPRAWDĘ doceniają spędzony razem czas...


                    Skomentuj


                      #40
                      Nagroda dla dziecka to czas rodziców, który mu poświęcają a szczególnie wspólne pichcenie ciasteczek owsianych z rodzynkami Dla dziecka to prawdziwa frajda ugniatać ciasto a potem wykrawać foremkami różne kształty, a później trzeba je jeszcze udekorować... Wyobraźnia dziecka nie ma granic Polecam
                      http://www.*********************/?clk=d220738e9...11f454bdecceb6

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Najlepszą nagrodą dla mojej 3 letniej córeczki jest wbrew pozorom - pochwała. Nie jakieś słodycze, zabawki, tylko zwykłe (a może niezwykłe) ciepłe słowa "Córeczko, zrobiłaś to wspaniale. Jestem z Ciebie tak bardzo dumna", "Ależ to jest przepiękne, bardzo mi się podoba",itp. Widzę, za każdym razem, gdy mierzy się z jakimś problemem i uda się go pokonać, samej lub z naszą pomocą, to po takich słowach aż rośnie w oczach, cieszy się i co najważniejsze tuli się do nas z ogromną miłością. Ta nasza akceptacja daje jej siłę do dalszego działania i poznawania świata, rozwiązywania tych swoich "wielkich" problemów.

                        Skomentuj


                          #42
                          Moje słodkości są jeszcze małe, ale uwielbia jak ma oboje rodziców przy sobie i tylko dla siebie. Wspólne wygłupy w pościeli w niedzielne poranki i na placu zabaw. Śpewanki i recytowanki... Jeśli chodzi o nas - rodziców to uśmiech na powitanie i nóżek kopanie, nagroda za łez ocieranie

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?

                            Oczywiście najlepsza nagroda dla synka jest wielki calus od mamy i "samolot" robiony przez tate!!!

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?

                              Moja pociecha ma dopiero 6 miesięcy, ale najbardziej się cieszy jak mama ją przytula i całuję. Wtedy jej uśmiech mówi wszystko

                              5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

                              14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Co jest najlepszą nagrodą dla Twojego dziecka?

                                Moja córeczka uwielbia, gdy się z nią bawię. "Samolot" lub "a kuku" bawią ją bardziej niż jakiekolwiek zabawki. Czasem pozwalam jej przekładać plastikowe miseczki i stukać w nie drewnianą łyżką- śmieje się wtedy bardzo głośno! Największą nagrodą dla tego małego szkraba jestem ja sama- mój czas, moja miłość, moje kołysanki i bajki, które opowiadam jej każdego dnia.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X