Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

biocenoza pochwy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    biocenoza pochwy

    Może mi któraś z Was pomoże...
    Jak czytać wynik biocenozy pochwy czyli tzw. "czystości pochwy"???
    Odebrałam dzisiaj wynik i tam nie ma podanych żadnych norm, więc nie wiem, jak mam ten wynik interpretować
    Za tydzień mam wizytę u mojej ginekolog, na poprzedniej wizycie powiedziała, że jeśli biocenoza źle wyjdzie to mam od razu zrobić posiew.
    Tymczasem nie umiem sobie poradzić z odczytaniem wyniku. Może jakiś namiar na stronę z normami w przypadku tego typu badania...cokolwiek...pomóżcie...



    #2
    Znalazlam tylko tyle:

    Tzw. czystość pochwy

    W pochwie w prawidłowych warunkach występują bakterie - pałeczki kwasotwórcze wytwarzające środowisko kwaśne, które stanowi ochronę przed zakażeniami drobnoustrojami patologicznymi. Prawidłowa biocenoza pochwy może ulec zachwianiu np. podczas stosowania antybiotyków, w przypadku zmian hormonalnych (starość, połóg). Nawet zbyt intensywna higiena niszczy pożyteczne bakterie. Skutkiem mogą być zapalenia i inne powikłania. Badanie biocenozy pochwy pomaga rozpoznać te stany. Celem badania jest wykrycie lub nie drobnoustrojów chorobotwórczych i komórek odczynu zapalnego w wydzielinie z pochwy.


    Wyróżnia się cztery stopnie tzw. czystości pochwy

    Stopień I - w rozmazie stwierdza się liczne pałeczki kwasotwórcze. Jest to obraz prawidłowy.

    Stopień II - oprócz licznych pałeczek kwasotwórczych znajdują się pojedyncze inne bakterie i krwinki białe.

    Stopień III - pożyteczne bakterie są pojedyncze lub ich nie znajdujemy, występują liczne inne bakterie i dużo krwinek białych.

    Stopień IV - nie ma pałeczek kwasotwórczych, a oprócz licznych bakterii i krwinek białych wykrywamy grzyby (np. drożdżaki) lub rzęsistek pochwowy.

    Skomentuj


      #3
      właśnie...też tylko to znalazłam, a na moim wyniku nie ma określonego żadnego stopnia...jest tylko wykazane ile leukocytów, nabłonków, flora bakteryjna, pałeczki kwasu mlekowego itd...-oznaczone jakimiś plusikami i rzęsistek, grzyby oznaczone minusami, więc domyślam się, że tego paskudztwa nie mam....


      Skomentuj

             
      Working...
      X