Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzestni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Chrzestni

    Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
    Jezeli Twoj brat mieszka z dziewczyan bez slubu koscielnego to ksiadz na pewno nie da m urozgrzeszenia a bez rozgrzeszenia nie zostanie chrzestnym... wiec szukaj kogos innego :*
    A co to ma do rzeczy ,a po co bedzie mowił ze mieszka....?????
    Moj brat jest tez kawalerem ,mieszka z laską i jest chrzestnym mojej Olki.
    A co to księdza obchodzi, on ma zapytać czy jest katolikiem a nie z kim śpi...Jak by moj proboszcz z czymś takim wypalił to bym dziecko chrzciła gdzie indziej jak z resztą to zrobiłam z Moniką i Grzeniem.
    Apropo brania w łape -a ksiądz udzielając chrztu nie bierze? sakrament jest bezpłatny.....teraz wzieli się na sposób i unas dają obrazek-pamiątkę z chrztu która kosztuje 100zł i płacą chrzestni jak idą ustalić szczegóły.....to jest w porządku? to jest temat rzeka mozna dyskutować i ani chrzestni ani ksiądz święci nie są.
    Last edited by koliberek71; 25-03-2013, 13:41.


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Chrzestni

      u mnie w koscie sie nei placi ani za chcrzest ani za slub ani po koledzie itp, a to ze mezczyzna mieszka z kobieta bez slubu to grzech, moze i glupi no ale to grzech, a jesli ksiadz grzechow nie odpusci to i tak i tak nei zostanei chrzestnym chyba ze wlasnei ksiadz wezmie w lape...albo zmienisz kosciol i tyle. Kazdy podchodzi do tej sprawy idnywidualnie.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Chrzestni

        evelinek13 gdzie ty taki kościół masz że za nic nie płacisz?? to chyba jakiś rodzynek hehe..
        najpierw niech księża zaczną robić to co do nich należy to ludzie będą bardziej za kościołem...
        i uważam tak jak koliberek71 też bym zmieniła kościół... skoro chce brać ślub czy też ochrzcić dziecko powinni mi to umożliwić a nie dawać wytyczne!
        poza tym to jest temat rzeka..... ile ludzi tyle opinii

        Skomentuj


          #19
          Odp: Chrzestni

          ja zmienila mkosciol bo w mojej parafii mozna nawet dostac rozgrzeszenie za rozwod i takie pisemko z uniewaznieniem slubu koscielnego!! i mozna bylo brac kolejny koscielny skandal!! ksiadz zamieszany w jakiejs mafii nawet reportaz na tvn byl... zmienilam kosciol i jestem super zadwolona!!
          Bo jest ksiadz z powolania i jest ksiadz dziad... ktory leci na forse a co do czego to ma gdzies tam kobiete i troje dzieci.... ale w dzisiejszych czasach trudno trafic na pozadnego ksiedza ( niestety... a jak ksiadz gnój to i ludziom sie ne ichce chodzic do kosciola i sluchac kogos zakłamanego.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Chrzestni

            jak do tej pory -tak !

            Skomentuj


              #21
              Odp: Chrzestni

              My trafilismy na swietnych chcrzestnych moj syn ich uwiebia! Na swoich chrzestnych niestty nie moze liczyc moj braciszek. Oboje siedza za granica maja mnostwo pieniedzy i przysylali tylko paczki jak on byl niemowlaczkiem teraz nie mamy w ogole z nimi kontaktu...

              Skomentuj


                #22
                Odp: Chrzestni

                Przed nami dopiero chrzciny.. chrzestną mamy zaklepaną już-moją siostrę i mam nadzieję, że się świetnie sprawdzi, ale nad chrzestnym jeszcze się zastanawiamy, mamy do wyboru albo brata męża (z tym, że nie ma on ślubu kościelnego tylko cywilny) lub kolegę, a właściwie "przyjaciela rodziny".. jeśli ksiądz nie będzie robił problemu to pewnie brat męża będzie chrzestnym..ale zobaczymy.. Poza tym my chrzcimy w zupełne innej parafii, w rodzinnej miejscowości, a nie tam gdzie zamieszkujemy aktualnie..

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Chrzestni

                  Chrzestni powinni byc blisko i powinni uczestniczyc w wychowaniu i rozwoju dziecka, a nie chrzestny daleko i widzi dziecko od wielkiego dzwonu np na komuni , slubie, a reszta go nie interesuje

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Chrzestni

                    anusia zgadzam sie w 100%
                    i dlatego wiem ze chrzestni ze Stroni Majci a racze jchrzestna to ogromna pomyłka....

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Chrzestni

                      U nas też tak jest.






                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Chrzestni

                        U nas chrzestni cudowni Mój brat sprawdza się i siostra męża też



                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Chrzestni

                          no to dobrze sie Mai trafiło

                          Skomentuj


                            #28
                            Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                            Hej,

                            Spotkaliście się kiedyś z tym, że chrzestni byli tylko po ślubie cywilnym? Czy można zataić ten fakt i mówić, że się jest bez ślubu? Mojej siostrze bardzo zależy na tym, abym ja została chrzestną jej dziecka, ja jednak nie będę tylko po to brała ślubu kościelnego, aby tą chrzestną zostać.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                              Byłam w podobnej sytuacji - nie miałam jeszcze z Narzeczonym ślubu kościelnego, a miałam zostać chrzestną. Miałam z tego tytułu małe problemy, ale ojciec Chrzestny, który miał tylko ślub cywilny znalazł rozwiązanie. W prawie kanonicznym (nie wiem, w którym dokładnie miejscu, myślę że Google pomoże) jest zapis mówiący o tym, że takie osoby nie będą się nazywały "Matka chrzestna", czy też "ojciec chrzestny", ale "świadek chrztu". Jeżeli nazewnictwo nie robi nikomu różnicy to ksiądz nie ma prawa odmówić zostania chrzestną.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                                Ja słyszałam, że ksiądz zakwestionował kwestię przysięgi: że jeśli nie szanuje się sakramentów, to jak ma uwierzyć, że dziecko będziemy wychowywać w wierze. Stwierdził, że taka przysięga jest nic nie warta.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X