Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płytki - wykończenie domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Płytki - wykończenie domu

    Witam mam pytanie trochę z innej beczki, ale może ktoś akurat orientuje się w temacie. Razem z żoną kończymy właśnie budowę domu i zastanawiamy się nad jego wykończeniem zewnętrznym. Interesują nas płytki ręcznie formowane. Czy ktoś używał tej techniki do wykończenia domu? Nam się podobają bardzo domy pokryte płytkami klinkierowymi, ale mamy wątpliwości co do ich trwałości oraz z jakiego materiału skorzystać. Liczę na waszą pomoc
  •    
       

    #2
    Odp: Płytki - wykończenie domu

    Widziałam tego typu rozwiązanie na pobliskim osiedlu domków jednorodzinnych i bardzo mi się podobało. Dodawało to elewacji ciekawego charakteru. Ciekawi mnie tylko jak jest z wytrzymałością takich płytek... Z tego co wiem, trzeba też zwrócić szczególną uwagę, żeby podczas montażu płytek nie zabrudzić ich zaprawą, ani fugą, bo wszystko w te płytki wsiąka i nie da się potem usunąć.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Płytki - wykończenie domu

      Bardzo dobry i efektowny pomysł polecam takie wykończenie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Płytki - wykończenie domu

        Obecnie materiały budowlane są tak trwałe, że ręczne formowanie płytek nie ma wpływu na ich wytrzymałość, a nawet bym powiedział, że te ręcznie formowane przechodzą bardziej szczegółową kontrolę techniczną. Więc nie ma co się martwić, jeśli Ci się podobają to je bierz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Płytki - wykończenie domu

          Ja z płytkami ma właśnie złe doświadczenie ponieważ niestety po kilku latach zaczęły odpadać nie wiem czy to wina płytek, kleju czy też fachowców, z kolei tynk strukturalny strasznie sie zniszczył od deszczu i słońca ... najwyraźniej wszystko ma swoje plusy i minusy

          Skomentuj


            #6
            Odp: Płytki - wykończenie domu

            Napisane przez eduardo85 Pokaż wiadomość
            Witam mam pytanie trochę z innej beczki, ale może ktoś akurat orientuje się w temacie. Razem z żoną kończymy właśnie budowę domu i zastanawiamy się nad jego wykończeniem zewnętrznym. Interesują nas płytki ręcznie formowane. Czy ktoś używał tej techniki do wykończenia domu? Nam się podobają bardzo domy pokryte płytkami klinkierowymi, ale mamy wątpliwości co do ich trwałości oraz z jakiego materiału skorzystać. Liczę na waszą pomoc
            Ja na początku też myślałam o takim domku a'la holenderski, jednak po obliczeniu kosztów, przemyśleniu za i przeciw wyszło nam, że lepiej ocieplić dom styropianem i tradycyjnie go pomalować w jakimś ciepłym kolorku, a filary i fundament obijemy jakimś ładnym kamieniem.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Płytki - wykończenie domu

              Widzę, że zdania są bardzo podzielone. A sama też zastanawiałam się nad wykończeniem domu płytkami.
              Po tym, co przeczytałam, chyba mam za dużo obaw, żeby zdecydować się na taką opcję.
              Czyli co, zostaje porządny tynk np. od Knaufa i malowanie?
              Czy może podrzucicie jakąś inną sprawdzoną opcję? Oczywiście pytam o coś bezpieczniejszego niż płytki.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Płytki - wykończenie domu

                Płytki i narożniki ręcznie formowane produkowane są poprzez odcięcie lica od oryginalnej cegły, zachowując tym samym jej wygląd i właściwości, zgodnie z normami belgijskimi Benor i europejskimi CE.Pozwala to na uzyskanie dokładnie takiego efektu, jak w przypadku murowania z cegieł. Dzięki swej grubości - 2cm, są znacznie lżejsze od cegieł i łatwe w zastosowaniu, a ponadto zabierają mniej przestrzeni we wnętrzu. Płytki ręcznie formowane zazwyczaj stosowane są do renowacji starych elewacji bądź jako okładziny ścienne we wnętrzach. Występują w tej samej gamie kolorystycznej co cegły.
                Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Płytki - wykończenie domu

                  Myślę, że w tej kwestii warto zapytać ich. Tacy fachowcy zawsze najlepiej doradzą co się opłaca a co nie. Mają doświadczenie zarówno w układaniu tego typu elementów jak i wiedzą od swych klientów czy dane rozwiązanie się sprawdziło.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Płytki - wykończenie domu

                    Super Dzięki za świetne porady
                    W najlepszym wypadku zaufanie jest próżnym zajęciem. W najgorszym może doprowadzić do śmierci

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Płytki - wykończenie domu

                      Na podłodze bardzo łądnie wyglądają płytki ala drewno. Własnie takie mam w swoim mieszkaniu. Bardzo ładnie przechodzą do parkietu na salonach ( płytki mam na przedpokoju, w kuchni oraz oczywiście w łazienkach).

                      Zobaczcie sobie jakie kolekcje ma Tubądzin:
                      http://www.tubadzin.pl/collection/449

                      Piszę tutaj o kolekcji Korzillus.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Płytki - wykończenie domu

                        Opoczno ma dobrej jakości płytki.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Płytki - wykończenie domu

                          Te ze zdjęcia są bardzo gustowne.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Płytki - wykończenie domu

                            Któraś z Was wspominała wcześniej o płytkach z Tubądzina.
                            Mi także się one podobają, świetne kolekcje, ładna jest ta http://www.tubadzin.pl/collection/449

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Płytki - wykończenie domu

                              Ciekawie to wygląda, ale wiadomo, każdy wybiera to, co będzie mu najbardziej odpowiadać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X