Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wybór lampy do pokoju dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wybór lampy do pokoju dziecka

    Witajcie,

    urządzamy pokój dla naszego kilkuletniego synka. Pokój jest dość jasny, jednakże poszukujemy do niego niezbyt dużej ale dającej dużo światła lampy. Stawiając na praktyczność zdecydowaliśmy, że lampy stojące będą najtrafniejszym wyborem. Chcielibyśmy zakupić ją w dość dobrej cenie najlepiej ok. 300zł. Może macie jakieś propozycje co do sklepu? A może inny pomysł jak niezbyt dużym kosztem oświetlić pomieszczenie dziecka?
  •    
       

    #2
    Odp: Wybór lampy

    Ja polecam Cotton Ball Lights - nie jako lampa doświetlająca, ale jako girlanda z nikłym światłem - w sam raz na noc Kolory można dobrać. To świetne urozmaicenie dziecięcego pokoju.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wybór lampy

      O tak, cottonballsy są świetne. Może to takie nikłe światło, ale my cztamy przy nich nawet książeczkę na dobranoc

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wybór lampy

        Jak dla mnie lampy cotton balls dają zbyt słabe światło. A Tobie chodziło o to, żeby dawała dużo światła. Najlepszym wyborem są lampki diodowe. Pobierają stosunkowo mało energii i dają bardzo dużo światła.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wybór lampy

          Niedrogie można znaleźć oczywiście w ikei. Oprócz tego sklepy z artykułami dla dzieci w necie, tylko sprawdź moc żarówki jaką najsilniejszą można wkręcić. I jeszcze przywiozą prosto do domu

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wybór lampy

            Spróbuj na 9design albo mamissima.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wybór lampy

              Zdecydowanie Ikea jeśli chodzi o niską cenę, ale z tą dużą ilością światła z diod LED bym polemizowała, już bardziej do jakiegoś oświetlenia nastrojowego. Według mnie najwięcej światła dają halogeny. Świetlówki męczą wzrok i mają nienaturalną barwę światła.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wybór lampy

                Dzięki za wspomnienie o tych Cotton Balls. Szczerze dowiedziałam się o nich dopiero od Was Na pewno są efektowne, ale myślę że przy małych dzieciach mogą być ciut niepraktyczne. Jakby mój brzdąc się do nich dobrał, to wątpię czy cokolwiek by z nich zostało Myślę, że takie lampy byłyby idealne np dla nastolatek.

                Skupiłabym się na tradycyjnych lampach stojących, tak żeby przy okazji zabaw dzieci było małe pole do ewentualnych szkód A z halogenami trzeba uważać, żeby też nie poszło w drugą stronę i nie oślepiały dzieci za bardzo.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wybór lampy

                  Cotton Ballsy zdecydowanie odradzam. Mało światła, dość delikatna konstrukcja która przy ciekawości dziecka długo nie przetrwa (tak było w naszym przypadku).

                  Ostatnio zakupiliśmy na allegro "zwykłą" lampkę nocną o wyglądzie ulubionej postaci z bajki naszego synka a do tego lampę na ścianę w postaci słońca co daje dość dobre oświetlenie za naprawdę nie duże pieniądze.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wybór lampy

                    Poza tym salina95 zapomniałem dodać, że lampy stojące nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. O ile rodzice mogą ją przenieść i jest to wygodna o tyle dziecko może z nimi robić co chce a to już niekoniecznie jest bezpieczne.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wybór lampy do pokoju dziecka

                      U mnie sa i cottonballsy i lampka. Girlanda wisi wyżej, więc dziecko nie zniszczyło, a mamy jasne soczyste kolory i mi wystarcza nawet.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wybór lampy do pokoju dziecka

                        Ja radziłabym rozważyć jeszcze sufitowe. Tutaj jest spory wybór, bardzo fajnych kształtów, typowo do pokoju dziecka: http://www.**********/Lampy-sufitowe-...842034_1900148

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wybór lampy do pokoju dziecka

                          My postawiliśmy na dużą okrągłą papierową lampę z Ikei, która fajnie się sprawdza i jest niedroga, więc można ją w każdej chwili wymienić na jakąś lepszą. Ogólnie całkiem ciekawie komponowała się z wystrojem pokoju dla dziecka i zgrabnie dopełniała całości.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wybór lampy do pokoju dziecka

                            Ja się zastanawiam nad kupnem takiej lampy http://www.lampsandco.pl/kategoria/l...-na-paradzie-2. Nie ukrywam, że zauroczył mnie design - lampa jest piękna. Koleżanka ma taką i na funkcjonalność również nie narzeka. Być może dokupię jeszcze stojącą, choć też się zastanawiam, jak dziecko sobie z nią "poradzi", jak zacznie chodzić...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wybór lampy do pokoju dziecka

                              Moja corcia miała swego czasu bardzo duże problemy z zasypianiem .Zakupiliśmy z mężem lampkę tutaj:
                              luxar.com.pl/oswietlenie-do-pokoju-dzieciecego - można sobie skopiować link w wyszukiwarkę ponieważ w sklepie jest spory wybór mlecznych , delikatnych lampek dla dzieci. Powiesiliśmy ją przy łóżku córeczki . W pokoju nie jest już tak ciemno, córka zasypia o wiele spokojniej.
                              Ma ten model lampki:

                              Z owcą.
                              Wybierała sama

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X