Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zakup własnego mieszkania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zakup własnego mieszkania

    Moim zdaniem najlepiej jest kupić mieszkanie z rynku pierwotnego np z http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszkania/poznan/25/1/ Te z wtórnego nie wyglądają za ciekawie. Ceny niby są niskie ale jak człowiek policzy ile trzeba włożyć w remont to lepiej zainwestować w nowe.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zakup własnego mieszkania

      przy polskich zarobkach nie ma szans żeby kupić mieszkanie nie na kredyt. za granicą na dobrym stanowisku i dobrej pensji ludzie dają radę, ale tutaj to ciężko wyżyć za te 8zł na godzine ;//

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zakup własnego mieszkania

        Pół roku temu kupiliśmy mieszkanie. Miesiąc temu udało nam się go wyremontować. Od razu zabraliśmy się za wyposażenie- mamy meble od Rafała Namioty, stylowe kolory ścian i fajne dodatki. Mieszkanie wygląda naprawdę fajnie.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zakup własnego mieszkania

          Napisane przez carolajna91 Pokaż wiadomość
          Moim zdaniem najlepiej jest kupić mieszkanie z rynku pierwotnego np z http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszkania/poznan/25/1/ Te z wtórnego nie wyglądają za ciekawie. Ceny niby są niskie ale jak człowiek policzy ile trzeba włożyć w remont to lepiej zainwestować w nowe.
          szczerze to muszę się z Tobą nie zgodzić. nie powinniśmy tak od razu rezygnować z rynku wtórnego, bo jednak ciężko znaleźć nową inwestycję deweloperską w centrum miasta. na obrzeżach - owszem - super mieszkania, domki szeregowe, wille - czego dusza zapragnie.
          ale dla osób, dla których istotna jest lokalizacja, najczęściej nie pozostaje nic innego jak mieszkanie z rynku wtórnego, które również da się bardzo fajnie wyremontować i odnowić - często za kupno i remont takiego mieszkania zpałacimy taką samą kwotę, jakbyśmy kupili nowiutkie mieszkanko prosto od dewelopera

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zakup własnego mieszkania

            W dzisiejszych czasach aby mieć własne mieszkanie/ dom to niestety trzeba wziąć kredyt. Moi znajomi dzielą się na kilka grup: pierwsza została u rodziców, którzy mają dom (moi rodzice budowali dom z myślą o mnie i bracie, abyśmy wszyscy pięknie razem żyli wyszło inaczej... dwu piętrowy dom z poddaszem i piwnicą stoi, mieszkają tylko rodzice, ale zawsze łatwiej dostać kredyt, kiedy rodzice by przepisali.

            Bardzo dużo opiera się na rodzicach, kiedyś było łatwiej kupić działkę i wybudować sobie dom. Teraz to są ogromne kwoty. Druga część wynajmuje, kupili działkę i po woli kupują materiały,i budują się z kredytem na plecach, kolejni wzięli kredyt i kupili mieszkanie z dopłatami z państwa (zawsze taniej). Mój brat zdecydował sie na dom szeregowy w Nowym Dworze Mazowieckim http://osiedledebinka.pl/ przy samym wyjeździe na warszawę za 300 tys. ma ogródek, garaż, 5 pokoi, 2 łazienki. Wykończyli sobie bardzo ładnie, wydaje mi się że to jest bardzo dobre rozwiązanie, szukać takich perełek. A co do dojazdu, to często ludzie pchają się do centrum miasta, bo bliżej, a później zmieniają pracę i dojeżdżają godzinę. Płacą kosmiczne kwoty za mieszkanie, a mają dwa pokoje. Jestem za patrzeniem szerzej, myśleniem o przyszłości a nie tu i teraz. Pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zakup własnego mieszkania

              Wcześniej wynajmowaliśmy wraz z mężem niewielkie mieszkanie, ale chcieliśmy mieć własny kąt, wiec zaciągnęliśmy kredyt i choć wtedy miałam wątpliwości, to dzisiaj mogę powiedzieć, że była to świetna decyzja - raty za mieszkanie mamy niewiele większe od tego, co płaciliśmy za wynajem. Osobiście mamy kredyt w PKO BP - wtedy mieli jedną z najkorzystniejszych ofert (nie wiem jak jest teraz), a przynajmniej tak nam doradził doradca kredytowy (tu znaleźliśmy doradców z Open Finance i Expandera http://www.doradcy-kredytowi.com.pl). Jeśli obecnie wynajmujecie mieszkanie i macie zdolność kredytową, to warto zastanowić się nad kredytem.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zakup własnego mieszkania

                Nowe mieszkanie to dla małżeństwa nowy etap w życiu. Wspólne urządzanie mieszkania to cudowny czas. Musi to być oczywiście mieszkanie w ładnej lokalizacji. Mieszkania w Lublinie mają swój klimat i są przepiękne.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zakup własnego mieszkania

                  Oj własne mieszkanie to trudny wybór. Trzeba sporo się naszukać, by znaleźć to wymarzone,wyczekane miejsce. Oglądałam niedawno tutaj świetne oferty mieszkaniowe. Mam nadzieje, ze w końcu przeniesiemy się na swoje.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zakup własnego mieszkania

                    A myślałyście o tym, żeby sprawdzić mieszkania deweloperów Warszawa? Wydaję mi się, że lokale z rynku pierwotnego jednak bardziej opłaca się kupować, ponieważ w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice czy Wrocław różnica w cenie nie jest duża. A o mieszkaniu zawsze trzeba myśleć jako o inwestycji na przyszłość, nawet jeśli nie mamy zamiaru go wynajmować czy sprzedawać.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zakup własnego mieszkania

                      Napisane przez carolajna91 Pokaż wiadomość
                      Moim zdaniem najlepiej jest kupić mieszkanie z rynku pierwotnego np z http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszkania/poznan/25/1/ Te z wtórnego nie wyglądają za ciekawie. Ceny niby są niskie ale jak człowiek policzy ile trzeba włożyć w remont to lepiej zainwestować w nowe.
                      No też właśnie się zastanawialiśmy nad mieszkaniem do remontu, ale tak naprawdę wszystkie prace kosztowałyby tyle, że na to samo by wyszło. Z tym, że jak się kupi mieszkanie z drugiej ręki, to można sobie w nim mieszkać i powoli wszystko robić. Jak się kupi nowe i całkiem puste, to najpierw trzeba włożyć niezłą kasę w łazienkę, kuchnię i podłogi, żeby móc zamieszkać. A to znowu wydłuża czas płacenia czynszu.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zakup własnego mieszkania

                        To prawda, ale mimo wszystko ja bym wolała kupić nowe mieszkanie. Ewentualnie poprosić rodzinę o jakąś pożyczkę która pomogłaby się urządzić. Wielu ciekawych rzeczy odnośnie kupna nowego mieszkania można się tutaj dowiedzieć http://www.propertynews.pl/marketing...e,39064_1.html
                        Niepoprawna romantyczka

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zakup własnego mieszkania

                          My z męzem od razu ustaliliśmy jedną rzecz - nie będziemy wynajmowac mieszkania bo to jest bez sensu. Nabijamy w ten sposób komus kasę na konto a nic z tego nie mamy poza dachem nad głową w tej chwili. Lepiej trochę zaoszczędzić i wziąć kredyt i to co płaciłoby się za wynajem oddawać bankowi. W ten sposób przynajmniej ma się coś swojego i jest szansa na odzyskanie tej kasy sprzedając je

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zakup własnego mieszkania

                            Okazje macie w różnych miastach, a w tych dużych zrobiło się rekordowo atrakcyjnie, wystarczy zerknąć - https://tabelaofert.pl/mieszkania/gdansk
                            Potencjał na rynku jest widoczny, pewnie będzie dochodziło do wielu przejęć, ale wszystko zależy od aktualnej sytuacji.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zakup własnego mieszkania

                              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                              My z męzem od razu ustaliliśmy jedną rzecz - nie będziemy wynajmowac mieszkania bo to jest bez sensu. Nabijamy w ten sposób komus kasę na konto a nic z tego nie mamy poza dachem nad głową w tej chwili. Lepiej trochę zaoszczędzić i wziąć kredyt i to co płaciłoby się za wynajem oddawać bankowi. W ten sposób przynajmniej ma się coś swojego i jest szansa na odzyskanie tej kasy sprzedając je
                              Masz rację. Jak ma się płacić duży czynsz za nie swoje mieszkanie to lepiej wziąć kredyt i kupić własne mieszkanie. Nawet jeśli będzie ono mniejsze i w troszkę gorszej lokalizacji to zawsze własne.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zakup własnego mieszkania

                                Tak, tylko kredyt zobowiązuje, a wynajmowanie mieszkania nie do końca. Ja szczerze mówiąc nie wiem... mi akurat się tak fajnie trafiło, że mam gdzie mieszkać, bo mamy duży dom, ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma na to warunki.
                                objawy zaćmy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X