Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

    Moja córeczka we wrześniu będzie miała 5 lat i nie wiem czy wysłać ją do zerówki. Nie chodziła wcześniej do przedszkola, uczęszcza tylko na angielski. Dodam że jest mądra, bo umie pisać pisanymi literami, umie czytać i liczyć (także dodawać i odejmować). Interesuje się muzyką (gra na keybordzie) i uwielbia śpiewać. Nie wiem jednak czy poradzi sobie z adaptacją w nowym środowisku, bo czasem bywa nieśmiała. przed wakacjami Pani dyrektor odradzała mi wysłanie dziecka, ponieważ nie było w grupie żadnych pięciolatków, jednak nie chcę hamować jej rozwoju tymbardziej jak widzę jak chce do dzieci i chce się uczyć. Wiem, że nudzi już jej się w domu! Czy zdanie dyrektora szkoły jest ważne w tej sprawie, przecież niedługo dzieci obowiązkowo pójdą do szkoły wcześniej, dlaczego więc nie chętnie przyjmują je teraz do szkół? I dlaczego to jest problem w miastach, bo słyszałam od koleżanek, że dzieci na wsi normalnie są przyjmowane i chodzą do zerówki przez dwa lata?
  •    
       

    #2
    Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

    e88e ja bym na twoim miejscu udała się do psychologa dziecięcego i on by stwierdził czy dziecko się nadaje do zerówki czy też nie. Ale z tego co piszesz córeczka Twoja jest bardzo mądra i ja tez bym nie hamowała jej rozwoju poprzez pobyt jeszcze rok w domu. a może jak nie zerówka to 5 latki. Tam też dzieci mają już "ksiązki i karty pracy i idą według określonego programu. A co do dyrektorki to nie powinna mieć większego zdania, skoro jest taka mozliwość.


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

      z tego co piszesz to ja bym nie miala skrupolow jej dac do zerowki bo nie jeden 6co latek nie zna literek wiec raczej sie odnajdzie,
      w razie czego mozesz zawsze ja zabrac i wyslac za rok

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

        Myślę,że najpierw powinnaś o tym z nią porozmawiać.Zapytać czy chciałaby pójść już do przedszkola;opowiedzieć jej o tym,co będzie mogła tam robić;opisać to zupełnie nowe dla niej miejsce albo nawet ją tam zabrać,by mogła je zobaczyć na własne oczy.Potem warto abyście razem odwiedziły psychologa,który pomoże ustalić,czy mała jest już na to gotowa emocjonalnie i psychicznie.To niezwykle ważne dla jej prawidłowego rozwoju i samopoczucia.
        Spróbuj jeszcze zabrać ją choć na chwilę na zajęcia jakie organizowane są dla sześciolatków.Będziesz mogła przekonać się czy odnajdzie się w nowym środowisku.Najważniejsze żeby to Ona była szczęśliwa.

        Na zakończenie dodam tylko,że sama będąc dzieckiem mając 5 lat uczęszczałam już do zerówki, a rok później rozpoczęłam edukację w szkole.Mimo to,osiągałam najlepsze wyniki w nauce.Ale nie raz inne dzieci dały mi odczuć,że do nich nie pasuję,bo jestem od nich rok młodsza...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

          Rodzice również posłali mnie rok wcześniej do zerówki i nie miałam żadnych problemów z nauką tam. Jednak do pierwszej klasy poszłam razem z rówieśnikami z tego względu, że rodzice nie chcieli odbierać mi dzieciństwa i dać jeszcze rok luzu. I w sumie chyba dobrze zrobili bo później kolejne 20 lat spędziłam tylko na nauce, nauka się skończyła i zaczęła praca a tak miałam rok żeby jeszcze pobyć dzieckiem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

            Napisane przez nata30 Pokaż wiadomość
            Rodzice również posłali mnie rok wcześniej do zerówki i nie miałam żadnych problemów z nauką tam. Jednak do pierwszej klasy poszłam razem z rówieśnikami z tego względu, że rodzice nie chcieli odbierać mi dzieciństwa i dać jeszcze rok luzu. I w sumie chyba dobrze zrobili bo później kolejne 20 lat spędziłam tylko na nauce, nauka się skończyła i zaczęła praca a tak miałam rok żeby jeszcze pobyć dzieckiem.
            Popieram. Czytałam gdzieś o wynikach badań z których można było wywnioskować, że w tych krajach w których dzieci idą później do szkoły mają lepsze wyniki w nauce i szybciej się rozwijają. Mogę to potwierdzić ponieważ kilka lat temu pracowałam w Anglii gdzie dzieci idą do szkoły w wieku 6 lat i ogólny poziom ich rozwoju jest lekko niższy niż w Polsce. Ale to moje osobiste przemyślenia

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

              Dziękuje wszystkim za ciekawe podpowiedzi. Faktycznie pójdę z małą do psychologa , bo i tak pewnie będą tego wymagać w szkole i wtedy chyba jednak spróbuję ją wysłać (bo rzeczywiście zawsze mogę zrezygnować). A jak nie spróbuję to nigdy się nie dowiemy i boję się, że potem będę się gryzła, że córeczce nie starczają zajęcia dodatkowe. A co do szczęścia Sandrusi to się nie martwię , bo z naszych rozmów wynika, że bardzo chce iść do szkoły i nie tyle się uczyć co pragnie kontaktów z dziećmi. Niestety nie ma rodzeństwa , ciotecznego również i w dodatku w sąsiedztwie też nie ma dzieci, więc ja też zawsze musiałam stawać na głowie , by Sandra miała towarzystwo.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy do zerówki wysłać 5 -cio latka?

                dzieci chodzące od maluchów do przedszkola szybko rozwijają sie i jest im łątwiej natomiast jak dziecko tylko rok jest mu ciężej, wpierw musi odnaleźć się w danej sytuacji a poza tym zazwyczaj dzieci są wcześniej przygotowywane do pójscia do szkoły. bynajmniej ja prowadząc grupę wczesniej im wprowadzałam pewne rzeczy i materiały aby miały łatwiej i z moich podopiecznych wszystkie dzieci szły do szkoły i miały dobre wyniki z diagnozy. Duży plusem było to że prowadziłąm grupy intergracyjne także dzieci uczyły się pozytywnych relacji społecznych odnoście wszystkich ( dzieci dobrze rozwiniętych a także dzieci z różnymi problemami rozwojowymi) to tez jest duży plus.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X