Wróć   Forum Babyonline.pl > Twoje dziecko > Niemowlę
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2017, 10:48
grysik's Avatar
grysik grysik jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
grysik.polki.pl

Domyślnie Odp: urządzamy pokój dziecka

Może to zabrzmi banalnie, ale pokój dziecka powinno się zaplanować z wyprzedzeniem. Często, gdy sami zabieramy się za remonty i podobne aktywności, nie bierzemy pod uwagę wielu wypadkowych i koniec końców wymagane będą poprawki albo, co gorsza, wymiana materiałów/mebli, bo nie będą pasować. Obecnie najbardziej przydatne jest zamawianie mebli przez internet po dokładnym dopasowaniu wymiarów, co dla pokoju dziecka jest kluczowe. Tutaj też dużą rolę odgrywają dodatki, często zajmujące dużo miejsca, więc wszystko musi być dokładnie wymierzone. Co do ścian, unikałabym kładzenia bardzo ostrych kolorów oraz bardzo ciemnych/jasnych, raczej szłabym w stronę stonowanych. Niektóre kolory bardziej/mniej wpływają na wzrok oraz nastrój. Dobrym wyjściem są na pewno akcenty kolorystyczne w ciepłych barwach. W każdym razie ja nie przepadam za myśleniem stereotypowym, że niebieski jest dla chłopców, a różowy dla dziewczynek - przy starszym dziecku warto już zapytać, jakie odcienie chce mieć w swoim pokoju, to dobre źródło informacji i punkt wyjścia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2017, 11:59
tomeksaracen tomeksaracen jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tomeksaracen.polki.pl

Też twierdzę, że należy wszystko przemyśleć, ale nawet jak kolor mebli się nie uda lub nie będą trafione, zawsze można kupić okleiny meblowe samoprzylepne i odświeżyć meble. Sam ostatnio kupowałem białe, ale to akurat chciałem okleić szafkę nocną w sypialni
https://www.dekoori.pl/kategoria/okl...apety-na-meble
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-09-2017, 11:21
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

W sieci jest wiele ciekawych pomysłów na aranżację, więc urządzenie pokoju dziecięcego nie powinno być problemem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-09-2017, 11:41
herlins herlins jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
herlins.polki.pl

Jeśli szukasz dobrych materiałów do wykończenia pokoju to sprawdź tutaj: http://plytki24.pl
Na pewno tam coś dla siebie wybierzesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-09-2017, 13:43
merita merita jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
merita.polki.pl

Na pewno przyda się dobry materac. Znajdziesz takie tutaj: http://sklep-merita.pl
Też mamy od nich i jesteśmy bardzo zadowoleni, także warto od nich kupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-09-2017, 07:34
jasieczkowo jasieczkowo jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jasieczkowo.polki.pl

W zasadzie wszystkie niezbędne rzeczy do aranżacji pokoju dla naszego dziecka, znajdziemy w dobrych sklepach internetowych, wystarczy być kreatywnym i mieć pomysł jak to zrobić, polecam zacząć od ładnej, ciekawej kolorystyki ścian, a następnie dopiero mebli
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2017, 14:09
elkaarna elkaarna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
elkaarna.polki.pl

Warto pomyśleć o funkcjonalnej stronie czyli na przykład odświeżacz powietrza czy filtry.
Ciekawa oferta znajduje się na stronie https://loveair.pl/filtry-do-oczyszczaczy-powietrza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-11-2017, 21:45
tosiatosia66 tosiatosia66 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tosiatosia66.polki.pl

Ja mogę do pokoju dziecka rekomendować farbę Magnat Pokój Dziecka. Jest o tyle fajna, że potrafi niwelować zawarty w powietrzu szkodliwy składnik pochodzący z materiałów budowlanych, chodzi tu konkretnie o formaldehyd. No i jest dużo lepsza jakościowo niż przeciętna farba, można przy jej pomocy m.in zapewnić sobie łatwiejsze zmywanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 11:32
aneczka00 aneczka00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
aneczka00.polki.pl

Naklejki i powieszone zabawki na ścianach robią ogromny efekt. Ale pewnie też przyda wam się nowa lampa. Może taka https://studioswiatla.pl/pl/p/Kandel...a-stojaca/1882 wam przypadnie do gustu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2018, 19:34
Anka6 Anka6 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anka6.polki.pl

Kiedy ja szukałam farby do pokoju dziecka to patrzyłam na kolor i zupełnie zapomniałam o jakichkolwiek właściwościach :O Mąż na szczęście opanowany to zorientował się co jest bezpieczne dla alergików i padło na duluxa easy care. Jest też zmywalna o czym się już nie raz przekonałam jak gerberek wylądował na ścianie takimi sprawami to faktycznie muszą się faceci zajmować bo ja pewnie wybrałabym coś co niedałoby rady doczyścić i miałabym co kilka tygodni malowanie <zgroza>
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania