Wróć   Forum Babyonline.pl > Oceniamy i testujemy! > Kosmetyki dla dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Kosmetyki dla dziecka Skóra dziecka jest szczególnie narażona na podrażnienia i wysuszenie dlatego też trzeba dbać o nią za pomocą odpowiednich kosmetyków. Tylko jaki kosmetyk wybrać? Ten, który dobrze się wchłania, czy raczej ten, po posmarowaniu którym skóra dziecka jest biała? W tym dziale zamieszczamy wątki dotyczące sprawdzonych kosmetyków dla dziecka.

Co nowego na forum? Zasady na forum.

Kalendarz szczepień dla dzieci od 0 do 18 lat.
Szczepionki chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Eksperci mówią, które szczepienia obowiązkowe i zalecane są najważniejsze.

Konkurs na BRZUSZEK MIESIĄCA!
DODAJ zdjęcie swojego brzuszka w ciąży i WYGRAJ zestaw pościeli dla maluszka!

Porady ekspertów Babyonline.pl
Zapraszamy do zadawania pytań :)

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody!
Zmieniamy się dla Was, zajrzyj po szczegóły.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-11-2011, 23:54
Basq Basq jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Basq.polki.pl

Zdjęcia: 2
Thumbs up Naturalne kosmetyki

Zanim zaszłam w ciążę nie przykładałam uwagi do składu kosmetyków. W stanie błogosławionym zaczęłam zastanawiać się jaki wpływ mają substancje chemiczne, zawarte w różnego rodzaju kremach na mnie i rozwijające się dopiero życie. Za strachu używałam jedynie oliwki do nawilżania skóry i mydła dla dzieci Kiedy dłużej drążyłam temat, okazało się, że istnieją certyfikowane kosmetyki nie zawierające sztucznych barwników czy konserwantów. Ostatecznie zaczęłam je stosować dopiero po urodzeniu córeczki, kiedy okazało się, że mała ma zawiązki szóstych paluszków Może był to czysty przypadek, ale to właśnie wydarzenie zadecydowało, iż obecnie przykładam większą uwagę m. in. do jakości kosmetyków, które codziennie wcieram w swoje ciało.
Wybrałam firmę COSLYS. W szerokiej ofercie znalazłam dla siebie dezodorant cytrynowy w kulce (z myślą o składzie mojego pokarmu ) oraz brzoskwiniową piankę do mycia i balsam dla córeczki. Jestem bardzo zadowolona z tych kosmetyków i polecam innym mamom.
Co myślicie o takich kosmetykach? Używacie?

Ostatnio edytowane przez Basq : 03-11-2011 o 19:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-04-2014, 12:36
kimala kimala jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kimala.polki.pl

Domyślnie Odp: Naturalne kosmetyki coslys

Stosujecie np. dezodorant naturalny łagodny HB? Przykład kosmetyku, gdzie zapach faktycznie jest neutralizowany, ale jednocześnie pocenie nie jest całkowicie hamowane, pozostaje na naturalnym poziomie, i to w zasadzie najlepsze rozwiązanie - zdrowe.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-04-2016, 12:01
maggiczna_ maggiczna_ jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
maggiczna_.polki.pl

Basq, też ostatnio zaczęłam zwracać większą uwagę na skład kosmetyków. Tyle się człowiek naczytał o tym, że np. składniki kosmetyków z filtrami mogą wpływać na gospodarkę hormonalną... Warto zainstalować sobie na smartfonie taką aplikację, która służy do skanowania kodów kreskowych kosmetyków - http://cosmeticscan.tech/ . Od razu wiadomo, co znajduje się w takim preparacie. Fajne jest to, że można stworzyć własną listę uczulających nas składników, dzięki czemu łatwiej ich unikać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2016, 09:31
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

ja czasem zwracam uwage na skład ale wiadomo jeśli dzieci mają jakieś alergie to za każdym razem trzeba sprawdzac skłąd aby dziecku nie zaszkodziło
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2016, 09:33
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Naturalne kosmetyki są zdecydowanie lepsze i nie da się temu zaprzeczyć. Są też zazwyczaj dużo droższe od innych. Myślę jednak, że za jakość warto zapłacić więcej.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2016, 14:54
anasti1 anasti1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anasti1.polki.pl

Czy któraś z was miała styczność z kosmetykami http://therose.pl/ ? Poszukuje dobrych i nie drogich kosmetyków na bazie naturalnej, pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-06-2016, 13:31
andolando andolando jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
andolando.polki.pl

no ale na tej stronie to chyba akurat są drogie kosmetyki...
Stary 10-01-2018, 13:41
walerka32 walerka32 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
walerka32.polki.pl

Jeśli chodzi o naturalne kosmetyki, to są wśród nich takie, które nie tylko pielęgnują, ale także pozytywnie wpływają na organizm. Mam tu na myśli np. taki https://magvita.pl/kosmetyki-magnezo...zowy-75ml.html antyperspirant magnezowy. Jego głównym składnikiem jest chlorek magnezu. Magnez działa bakteriobójczo, więc produkt działa jak normalny antyperspirant. Do tego magnez wchłania się przez skórę - stosując antyperspirant uzupełniamy niedobory.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania