Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Płeć dziecka, kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: płeć dziecka

    w granicach dwudziestego tygodnia, także trzeba niestety cierpliwie poczekać, wiem, że ciężko, też nie mogłam wytrzymać, ale dasz radę.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Płeć dziecka, kiedy?

      to zależy od tego jakiego masz spostrzegawczego lekarza, ale zwykle to tak w szóstym miesiącu ciąży, też nie mogłam się doczekać, ale teraz się cieszę i z radością wspominam te czasy

      Skomentuj


        #48
        Odp: Płeć dziecka, kiedy?

        Napisane przez werna Pokaż wiadomość
        to zależy od tego jakiego masz spostrzegawczego lekarza, ale zwykle to tak w szóstym miesiącu ciąży, też nie mogłam się doczekać, ale teraz się cieszę i z radością wspominam te czasy
        yyyyy w 6 miesiącu?? to chyba tochę późno? ja poznałam płeć w 17 tygodniu i było tak wyraźnie widać że nawet jak ja sama zobaczyłam to nie miałam żadnych wątpliwości że to będzie dziewczynka.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Płeć dziecka, kiedy?

          Podobno niektóry lekarze płeć dziecka są w stanie określić już około 12 tyg ciąży. Jest to oczywiście zależne głównie od tego jak dzidzia ułoży się przy badaniu. My płeć swojego dziecka poznaliśmy na USG połówkowym. Dowiedziałam się wtedy, że będę miała córeczkę mimo, iż według wszystkich starodawnych wierzeń wszystko wskazywało na to, że będzie to chłopiec. Nasz pan dr jednak się nie pomylił i faktycznie urodziła się dziewczynka

          Skomentuj


            #50
            Odp: płeć dziecka

            Ja chciałam wiedzieć czy mój dzidziuś w brzuszku jest chłopczykiem czy dziewczynką. Dowiedziałam się o tym na USG około 20 tyg ciąży. Jednak do końca nie nastawiałam się na 100% że lekarz się nie pomylił.

            Skomentuj


              #51
              Odp: płeć dziecka

              Płeć mozna poznac już ok 15 tygodnia ciąży. Ja wolałam wiedzieć wcześniej niż czekać do porodu, ale to bardziej z ludzkiej ciekawości.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                Płeć pierwszego synka poznałam w 12. tygodniu ciąży, a drugiego w 13. Myślę, że wszystko zależy od ułożenia dziecka i sprzętu, którym lekarz dysponuje


                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                  nio dużo zależy od sprzętu i od ułożenia dziecięcia bo niektóre uparciuszki nie chcą pokazać cio tam mają :P przez długi długi czas, a dla mnie płeć nie miała i nie ma znaczenia ważne, aby było zdrowe

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                    nio dużo zależy od sprzętu i od ułożenia dziecięcia bo niektóre uparciuszki nie chcą pokazać cio tam mają :P przez długi długi czas, a dla mnie płeć nie miała i nie ma znaczenia ważne, aby było zdrowe
                    Bardzo dobre podejście! Popieram! Znam kobietę, która ma 5 synów i lekarz prawie do końca ciąży nie mógł określić płci. Znajoma nastawiła się więc na córkę, kupiła różowe ubranka. Dwa tygodnie przed terminem okazało się, że będzie mamą chłopca. Jej mąż płakał jak się o tym dowiedział. Żona ma straszne parcie na córkę, a On nie może spełnić Jej marzenia. Zauważyłam, że niektórzy mężczyźni choćby nie wiem jak się starali nie spłodzą córki, czy chłopca. Spotkałam się z tym już niejednokrotnie.


                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                      Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                      Bardzo dobre podejście! Popieram! Znam kobietę, która ma 5 synów i lekarz prawie do końca ciąży nie mógł określić płci. Znajoma nastawiła się więc na córkę, kupiła różowe ubranka. Dwa tygodnie przed terminem okazało się, że będzie mamą chłopca. Jej mąż płakał jak się o tym dowiedział. Żona ma straszne parcie na córkę, a On nie może spełnić Jej marzenia. Zauważyłam, że niektórzy mężczyźni choćby nie wiem jak się starali nie spłodzą córki, czy chłopca. Spotkałam się z tym już niejednokrotnie.
                      ja też znam przypadek, gdzie miała być córka a w dniu porodu urodził się chłopiec - ale w tej rodzinie było najważniejsze ze zdrowe, dziewczyna, która rodziła bardzo długo nie mogła mieć dzieci - tak naprawdę, że zaszła w ciąże i urodziła to był cud

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                        Tak, ważne, że zdrowe. Nie ma się co nakręcać na określoną płeć. Ja wychodzę z założenia, że co ma być to będzie i już


                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                          Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                          Tak, ważne, że zdrowe. Nie ma się co nakręcać na określoną płeć. Ja wychodzę z założenia, że co ma być to będzie i już
                          to masz takie samo podejście jak ja - mi było obojętne czy chłopiec zcy dziewczynka - byle by zdrowe, ja miałam ciężką trochu ciąże, ryzyko przedwczesnego porodu w 24 tyd. i tylko o jedno się modliłam o to by była ta kruszyna zdrowa i dotrwała ze mną w brzucho choć do 36 tyg., a nastawianie się na daną pleć - po co szkoda `potem małego rozczarowania,

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                            Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                            to masz takie samo podejście jak ja - mi było obojętne czy chłopiec zcy dziewczynka - byle by zdrowe, ja miałam ciężką trochu ciąże, ryzyko przedwczesnego porodu w 24 tyd. i tylko o jedno się modliłam o to by była ta kruszyna zdrowa i dotrwała ze mną w brzucho choć do 36 tyg., a nastawianie się na daną pleć - po co szkoda `potem małego rozczarowania,
                            Denerwuje mnie czasem dziwne podejście ludzi do tematu płci kolejnego dziecka. Kiedy byłam w ciąży drugim dzieckiem wszyscy pytali mnie o płeć: "I co będziesz miała? Dziewczynkę?", a ja odpowiadałam: "Nie chłopca i bardzo się z tego cieszę". A po chwili słyszałam najczęściej: "Drugiego? No, ale bez córki będziesz miała ciężko... Córka to zawsze pomoże w domu".
                            A ja uważam, że wszystko zależy od tego jak się dziecko wychowa. Syn też może dużo pomóc w domu
                            Zauważyłam, że jak się jest w ciąży np. drugą córką to nikt się nie lituje nad ciężarną, ale jak drugim chłopcem to każdy uważa to za katastrofę. Czy Wy też to zauważyłyście?


                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                              Przy iperwszym obowiązkowym usg między 12 a 14 tc można poznać płeć. My poznaliśmy płeć dopiero ok 35 tc. W sumie to nie zależało nam za bardzo na wiedzy czy to dziewczyka czy chłopiec i byliśmy przekonani, że chłopiec. Ale ostatecznie urodziła się córka Grunt, że zdrowa i piękna

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Płeć dziecka, kiedy?

                                Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                                Zauważyłam, że jak się jest w ciąży np. drugą córką to nikt się nie lituje nad ciężarną, ale jak drugim chłopcem to każdy uważa to za katastrofę. Czy Wy też to zauważyłyście?
                                Moja teściowa mając czterech synów urodziłą córkę i były osoby, które twierdziły, że to nieszczęście heh. Także.... Ja się cieszę, że moja rodzina i znajomi należą do ludzi normalnych - nie wierzą w zabobony i nie włażą z buciorami w czyjeś sprawy. Także u mnie takie komentarze raczej są nie do pomyślenia.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X